مرغ های پرتولید وارداتی ؛ واقعیت یا دروغ

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سالهاست که در زمینه پرورش مرغ بومی به تولید محتوای آموزشی و ارائه اطلاعات میپردازیم و بارها در مورد تولید مرغ های بومی خودمون اعم از مرغ اصلاح شده و مرغ دورگ و ... صحبت کردیم و گفتیم که اگه یک مرغ بومی در سال 200 تخم بذاره این یعنی یک کار سودده و گفتیم که با اصلاحاتی که روی مرغ رنگی جدیدمون انجام دادیم این میانگین تولید رو به 220 تخم در سال رسوندیم.

از طرفی گفته شد که اگه مرغ های بومی وارداتی نظیر لوهمن قهوه ای ، نیوهمشایر ، پلیموت راک ، ساسکس ، رودآیلند رد ، بلک استار و ... اگه وارد کشور هم بشن به صورت رسمی ، امکان عرضه اون به تولید کنندگان کوچک و متوسط نیست و فقط امکان عرضه اون به واحدهای مجوزدار صنعتی شامل مزرعه پرورش پولت تخمگذار و مزرعه پرورش مرغ تخمگذار صنعتی هست.

 

 قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق مرغ ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که پرداختن به مرغ های پرتولید وارداتی، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش مرغ به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی

 با ترویج و اطلاع رسانی های صورت گرفته ، روزبروز بر تقاضای پرورش مرغ بومی طی این سالها افزوده شد و متاسفانه برخی افراد سودجو زمینه مناسبی جهت ارائه اطلاعات غلط به علاقمندان به پرورش در این حوزه فراهم دیدند و شروع کردند به ارائه اطلاعات متوهمانه. 

و آن دسته از مخاطبانی که اطلاعات کافی ندارند و به مطالعه در این زمینه نمیپردازند ، متاسفانه با داشتن اطلاعات اشتباه در جستجوی خرید مرغ بومی با راندکان 350 تخم در سال هستن و حتی مرغی با تولید تا 500 تخم مرغ هم از ما درخواست داشته اند.

 

 

در حال حاضر هیچ یک از نژادهای مذکور یعنی: لوهمن قهوه ای ، نیوهمشایر ، پلیموت راک ، ساسکس ، رودآیلند رد ، بلک استار و ... در بازار کشور عرضه نمی شوند و ادعاهای موجود کاملا بی اساس است.

همان طور که همیشه گفته ایم ، تا زمانی که دوره های آموزش عملی را نگذرانده اید و دانش کافی را بدست نیاورده اید بهیچ عنوان کار پرورش رو شروع نکنید و سرمایتون و به خطر نندازین.

 

آیا پرورش مرغ بومی برای من بهترین انتخابه یا شاخه های بهتری هم وجود داره ؟ 

جهت جمع بندی نهایی و برای رسیدن به بهترین جمع بندی نیازه که با کلیک بر روی  دکمه قرمز رنگ زیر ، فرم درخواست حمایت 0 تا 100 رو پرکنید و منتظر تماس همکاران ما باشید. 

 

همچنین اگه در حال حاضر آمادگی شروع به کار رو ندارید و قصد شروع سرمایه گذاری در آینده رو دارید بر روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید تا با کارهایی که از الان باید انجام بدین آشنا شده و زمانتون و از دست ندین. 

 

  تصاویر مراکز آموزشی و دوره ها

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider

 

خواندن 8030 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 15 تیر 1399 13:53

دیدگاه‌ها   

0 #20 مریم عبدی 1398-04-28 14:12
سلام دوره مرغ بومی چند روزه است و هزینه اش چقدره ؟آیا در دوره در مورد جیره هم آموزش داده میشود؟ ********** پاسخ سلام بزرگوار دوره آموزش مرغ بومی یک روزه است و هزینه دوره با اقامت از شب قبل و و پذیرایی و گواهینامه 330 هزار تومانه . در دوره آموزش مرغ بومی در مورد جیره غذایی مرغ توضیح داده میشود ولی برای اینکه به طور تخصصی تری یاد بگیرید بهتره در دوره جیره نویسی شرکت کنید که مکمل دوره مرغ بومی است. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید: 09118928921
0 #19 مریم عبدی 1398-04-28 14:12
سلام دوره مرغ بومی چند روزه است و هزینه اش چقدره ؟آیا در دوره در مورد جیره هم آموزش داده میشود؟
**********
پاسخ
سلام بزرگوار
دوره آموزش مرغ بومی یک روزه است و هزینه دوره با اقامت از شب قبل و و پذیرایی و گواهینامه 330 هزار تومانه .
در دوره آموزش مرغ بومی در مورد جیره غذایی مرغ توضیح داده میشود ولی برای اینکه به طور تخصصی تری یاد بگیرید بهتره در دوره جیره نویسی شرکت کنید که مکمل دوره مرغ بومی است.
برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید:
09118928921
0 #18 مازیار صوفی 1398-03-26 14:32
سلام علایم بیماری برونشیت رو میشه بگید؟ و چه راهکاری برای این بیماری میدید؟ *********** سلام دوست عزیز از علایم این بیماری: سرفه تغییر مصرف خوراک که معمولا منجر به کاهش مصرف خوراک میشه افزایش مصرف آب خس خس ژولیدگی پرها کز کردگی از راهکارهای مدیریتی برای پرندگان درگیر با برونشیت : ١- کاهش مدت تاریکی : وقتی پرنده شما با این بیماری مواجه هست شما بایستی مطلقا تاریکی رو حذف کنید. چون در مدت تاریکی در برونشیت ، تلفات بیماری بسیار افزایش پیدا میکنه که این افزایش تلفات به دلیل سخت بودن تنفس برای پرنده هست. ٢- افزایش میزان تهویه و از طرف دیگه اینه که با آب پاش بسترمون رو خیس کنیم تا حالت گردو خاک سالن و آمونیاک کاهش پیدا کنه.
0 #17 مازیار صوفی 1398-03-26 14:32
سلام
علایم بیماری برونشیت رو میشه بگید؟
و چه راهکاری برای این بیماری میدید؟
***********
سلام دوست عزیز
از علایم این بیماری:
سرفه
تغییر مصرف خوراک که معمولا منجر به کاهش مصرف خوراک میشه
افزایش مصرف آب
خس خس
ژولیدگی پرها
کز کردگی

از راهکارهای مدیریتی برای پرندگان درگیر با برونشیت :

١- کاهش مدت تاریکی : وقتی پرنده شما با این بیماری مواجه هست شما بایستی مطلقا تاریکی رو حذف کنید. چون در مدت تاریکی در برونشیت ، تلفات بیماری بسیار افزایش پیدا میکنه که این افزایش تلفات به دلیل سخت بودن تنفس برای پرنده هست.
٢- افزایش میزان تهویه و از طرف دیگه اینه که با آب پاش بسترمون رو خیس کنیم تا حالت گردو خاک سالن و آمونیاک کاهش پیدا کنه.
0 #16 علی اسد بیگی 1398-03-16 16:14
سلام و خسته نباشید دوره آموزش مرغ بومی کی برگزار میشه و در کجا و آیا گواهینامه ای که داده میشود معتبر است ؟ *********** پاسخ سلام دوست عزیز دوره آموزش مرغ بومی 30 خرداد در مرکز تحقیقات همدان برگزار میشه و گواهینامه ای که داده میشود از طریق همین نهاد است.
0 #15 علی اسد بیگی 1398-03-16 16:14
سلام و خسته نباشید دوره آموزش مرغ بومی کی برگزار میشه و در کجا و آیا گواهینامه ای که داده میشود معتبر است ؟
***********
پاسخ
سلام دوست عزیز
دوره آموزش مرغ بومی 30 خرداد در مرکز تحقیقات همدان برگزار میشه و گواهینامه ای که داده میشود از طریق همین نهاد است.
0 #14 ziba 1398-02-10 12:29
سلام تخم نطفه دار و تا چند روز میشه نگهداری کرد؟ و شرایط نگهداریش چطور باشه؟ ********** سلام دوست عزیز زمان ماندن تخم نطفه دار بعد از جمع آوری و قبل از وارد کردن به دستگاه جوجه کشی ، نباید ترجیحا بیش از ۵ روز باشه .چون با گذشت زمان بیشتر ، از میزان جوجه درآوری آنها کاسته میشه. طی دوره چند روزه نگهداری از تخم نطفه دار باید دما و رطوبت اتاق استاندارد باشه ( دما : ۱۰ الی ۱۷ درجه و رطوبت ۷۵ الی ۸۰ درصد) .
0 #13 ziba 1398-02-10 12:29
سلام
تخم نطفه دار و تا چند روز میشه نگهداری کرد؟ و شرایط نگهداریش چطور باشه؟
**********
سلام دوست عزیز
زمان ماندن تخم نطفه دار بعد از جمع آوری و قبل از وارد کردن به دستگاه جوجه کشی ، نباید ترجیحا بیش از ۵ روز باشه .چون با گذشت زمان بیشتر ، از میزان جوجه درآوری آنها کاسته میشه.
طی دوره چند روزه نگهداری از تخم نطفه دار باید دما و رطوبت اتاق استاندارد باشه ( دما : ۱۰ الی ۱۷ درجه و رطوبت ۷۵ الی ۸۰ درصد) .
0 #12 حمیدرضا 1398-01-25 01:03
سلام. میخواستم پرورش بوقلمون در مرتع رو شروع کنم از کجا باید شروع کنم و چه تعداد بوقلمون در ابتدا باید از مینی سالن باید دریافت کنم و چه سنی باید داشته باشن که هم از لحاظ قیمتی بصرفه باشه و هم ریسک کمتری داشته باشه؟ ********* پاسخ سلام دوست عزیز برای پرورش بوقلمون حتما باید سالن داشته باشید زیرا جوجه بوقلمون نسبت به تغییر دما حساس است . برای شروع کار بهتر است از جوجه یکماهه شروع کنید و تعداد پایین مثلا صد قطعه و در صورتیکه تجربه پرورش ندارید حتما توصیه میکنم دوره های آموزشی را بگذرانید.
0 #11 حمیدرضا 1398-01-25 01:03
سلام.
میخواستم پرورش بوقلمون در مرتع رو شروع کنم از کجا باید شروع کنم و چه تعداد بوقلمون در ابتدا باید از مینی سالن باید دریافت کنم و چه سنی باید داشته باشن که هم از لحاظ قیمتی بصرفه باشه و هم ریسک کمتری داشته باشه؟
*********
پاسخ
سلام دوست عزیز
برای پرورش بوقلمون حتما باید سالن داشته باشید زیرا جوجه بوقلمون نسبت به تغییر دما حساس است .
برای شروع کار بهتر است از جوجه یکماهه شروع کنید و تعداد پایین مثلا صد قطعه و در صورتیکه تجربه پرورش ندارید حتما توصیه میکنم دوره های آموزشی را بگذرانید.

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو