پرورش مرغ بومی | هر آنچه باید بدانید

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

پرورش مرغ بومی تخمگذار، 8 گام طلایی که در زمینه ی پرورش مرغ بومی باید بردارید

پرورش مرغ بومی تخمگذار یا مرغ محلی تخمگذار از بهترین و پرسودترین زمینه های پرورش طیور محسوب میشه. مرغ های بومی تخمگذار بخاطر مقاومت بالا در مقابل انواع بیماری، راندمان تخمگذاری بالا(بسته به نژاد بین ٢0۰ تا 28۰ تخم در سال )، وزن گیری مطلوب(وزن مرغ تا ٣.٢۰۰ کیلوگرم و وزن خروس تا ۴.١۰۰ کیلوگرم) و نگهداری راحت تر، بهترین گزینه برای پرورش دهندگان طیور محسوب میشن. 

جهت شروع کار ،تیم تحقیقاتی مینی سالن نقشه ی راه پرورش مرغ بومی رو در 7  گام برای شما ترسیم کرده تا قبل از اینکه که کار خودتون رو بعنوان پرورش دهنده مرغ بومی شروع کنین اطلاعاتتون کامل باشه و بهترین تصمیمات رو بگیرین . برای موفقیت در زمینه پرورش مرغ بومی ، لازمه این 7 مرحله پله پله و به ترتیب طی بشه تا ان شا الله در این کار موفق بشید. این مراحل شامل:

  

مراحل 7 گانه ای که شما رو به نتیجه مطلوب میرسونه:

  گام اول:  مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش مرغ بومی لازمه بدونید

  گام دوم:  مطالعه ی طرح توجیهی پرورش مرغ بومی

  گام سوم: مشاهده فیلم مقایسه شاخه های مختلف پرورش (در صورتی که هنوز به جمع بندی نرسیدین)

  گام چهارم: مشاوره خصوصی آنلاین از مهندس سلیمانی جهت جمع بندی و رسیدن به پرسود ترین فعالیت متناسب با شرایط شما و تصمیم گیری شروع کار به صورت مستقل و یا خوشه

  گام پنجم:  خرید و مشاهده فیلم دوره آموزشی پرورش مرغ بومی

  گام ششم:  مشاوره گام به گام جهت راه اندازی مزرعه تحت پوشش کامل مینی سالن

 گام هفتم:  خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 


 گام اول: مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش مرغ بومی لازمه بدونید:

در زمینه های مرتبط با پرورش ، پرورش مرغ بومی اعم از مرغ بومی تخمگذار و یا مرغ بومی جهت تولید نیمچه و عرضه به بازار از بیشترین تقاضا برخورداره و علت اون قدمت زیاد اون نسبت به سایر طیوره و همه ما به شکلی تجربه پرورش مرغ بومی رو بطور مستقیم و غیرمستقیم داریم.

اما نکته مهم اینه که وقتی بصورت اقتصادی به مقوله پرورش مرغ بومی نگاه میکنیم داستان بسیار متفاوت تر از حالت سنتیه که هممون در اطرافمون دیدیم.در سیستم سنتی پرورش مرغ بومی خیلی چشم داشتی به درآمدزایی نداشتن و فقط نیازهای خودشونو تامین میکرد و نهایتا یه درآمد جانبی بسیار کوچیک براشون بود.لازمه بدونید تخم مرغ بومی، بازار با ثبات تری نسبت به تخم مرغ صنعتی داره و برای پرورش مرغ بومی با هر تعداد خیلی آسون تر میشه مجوز گرفت.

 

 نکته: محصول تولیدی (تخم مرغ محلی) شامل خرید تضمینی تیم تحقیقاتی مینی سالن هست.به علت نوسانات زیاد روزهای اخیر ، قبل از شروع کار ، حتما از طریق مرحله چهارم مشاوره خصوصی آنلاین از جناب مهندس سلیمانی دریافت کنید.


گام دوم: مطالعه ی طرح توجیهی پرورش مرغ بومی

قبل از اینکه دست به کار بشید خوبه بدونید که به ازای سرمایه ای که می ذارید در پایان سال چقدر سود می کنید برای همین لازمه  که دست به ماشین حساتون خوب باشه. در ادامه طرح توجیهی شاخه ی پرورش مرغ بومی که تقریبا به روز هست رو مروری داشته باشید و توجیه اقتصادی پرورش مرغ بومی رو ببینید. برای مطالعه ی طرح توجیهی مرغ بومی  روی تصویر زیر کلیک کنید:


گام سوم: مشاهده فیلم مقایسه شاخه های مختلف پرورش (در صورتی که هنوز به جمع بندی نرسیدین)

 

اگه در مورد پرورش مرغ بومی به اطمینان رسیدین و قصدتون پرورش در همین شاخه هست به گام چهارم برید. اما اگه جزء کسانی هستید که هنوز به جمع بندی نهایی نرسیدین که در شاخه پرورش مرغ بومی فعالیت کنید و یا سایر شاخه ها ، با کلیک بر روی لینک زیر فیلم مقایسه شاخه های مختلف پرورش رو که شامل نکات بسیار کلیدی هست تماشا کنید و بعد از تماشای فیلم ، به مرحله چهارم برید.

  مشاهده فیلم مقایسه شاخه های مختلف پرورش از لحاظ میزان سوددهی و پایدار بودن


گام چهارم: مشاوره خصوصی آنلاین از مهندس سلیمانی جهت جمع بندی و رسیدن به پرسود ترین فعالیت متناسب با شرایط شما

در این مرحله کم کم وقتشه که وارد مراحل اجرایی کار بشین.اگه در مورد شیوه ورود و حجم سرمایه گذاری اولیه سوالی ندارید به مرحله پنجم برید و اگه سوالاتی دارید با کلیک بر روی لینک زیر ، فرم درخواست مشاوره خصوصی رو پر کنید و منتظر تماس همکاران ما باشید تا زمانی جهت مشاوره خصوصی از مهندس سلیمانی ، براتون در نظر گرفته بشه.در این نشست ، تجربه سالها تحقیق و کار عملیاتی تیم تحقیقاتی مینی سالن به رایگان بهتون منتقل میشه و بعد از این نشست به بهترین جمع بندی خواهید رسید.

ثبت درخواست مشاوره خصوصی از مهندس سلیمانی 


گام پنجم: خرید و مشاهده فیلم دوره آموزشی پرورش مرغ بومی

حالا نوبت مشاهده فیلم دوره آموزشی پرورش مرغ بومی هست.اصلی ترین علت عدم موفقیت در پرورش نداشتن اطلاعات کافی و درست در مورد پرورشه.قبل از شروع به امر پرورش، ضروریه که اطلاعات خودتون رو در مورد پرورش ، اصول پرورش و نکات کلیدی موفقیت در پرورش بالا ببرید.

جهت مشاهده فیلم دوره آموزشی آنلاین پرورش مرغ بومی ، بر روی تصویر زیر کلیک کنید

https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی

گام ششم: مشاوره گام به گام جهت راه اندازی مزرعه تحت پوشش کامل مینی سالن

 

 در دوره آموزشی پرورش مرغ بومی، با اصول کار آشنا شدین و حالا وقتشه که مزرعه خودتون رو بر اساس آموزشها و مشاوره هایی که دریافت کردین راه اندازی کنید.نحوه شروع کار هم به این صورت هست که در ابتدای کار ، بر اساس مشاوره آنلاین و تلفنی مدرس دوره و با حضور مشاور در محل مزرعه تون رو راه اندازی میکنید.

اگه به جای کار فردی ، کارتون رو به صورت خوشه شروع کرده باشید مزیتش اینه که آموزشها و مشاوره های راه اندازی مزرعه ، حضوری بوده و هزینه اش بین شما و سایر پرورش دهندگان تقسیم میشه که بسیار ناچیز هست.

 


گام هفتم: خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 

در صورتی که قبل از شروع راه اندازی مزرعه ، تحت پوشش تیم تحقیقاتی مینی سالن ، قدمهاتون رو برداشته باشید و مزرعه تون رو راه اندازی کرده باشید ، و قرارداد خرید تضمینی رو هم با ما امضا کرده باشید ، حالا وقتشه که محصولاتتون توسط ما خریداری بشه.

هدف ما از خرید تضمینی محصولات شما ، برطرف کردن ترس شما از شروع به کار هست؛ وگرنه تمام هدف ما فروش محصولاتتون توسط خودتون هست تا حداکثر سود رو از پرورشتون داشته باشید.از همین رو دوره های آموزشی بازاریابی محصولات کشاورزی و دامپروری رو طراحی کردیم که باید از همین ابتدای کار ، به صورت تدریججی این آموزشها رو هم ببینید. در این دوره های بازاریابی یاد میگیرید که چطور محصولاتتون رو در بازار داخلی و خارجی عرضه کنید.

جهت خرید و مشاهده دوره اول از مجموعه دوره های بازاریابی ، روی تصویر زیر کلیک کنید.

دوره بازاریابی محصولات کشاورزی و دامپروری
دوره آموزشی بازاریابی محصولات کشاورزی

منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

خواندن 45407 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 21 تیر 1399 19:51

دیدگاه‌ها   

-1 #171 حسین 1399-04-17 10:49
سلام وراستش من 200جوجه 21 روزه خریدم واون روز همه واکسناشو به غیر واکسن چشمی همه رو زده بودن واونارو خریداری کردم. و خودم واکسن چشمی رو بعد از چند روز تاخیر زدم والان حدود دوماه 4یا 5 روزه گی رسیدن هر روز دوتا ممیرن یا بیشتر وازعلایمی که که دارن اینه که مدفوعشون سبز رنگه وبه صورت ابکی وابتدا جوجه بیحال وخوراک نمیخورد همیطور ساعت به ساعت حالش بدتر میشود تاجایی که فلج میشود وگردنش را بعضی موقع می پیچد به سمت بالا و بعد ممیرد اگه امکانش هست خواهش مندم کمکم کنید
0 #170 کاربر مهمان 1399-02-04 05:30
سلام نیمچه ۳ماهه الان چه قیمته و چه تاریخی عرضه میشه؟
***********
پاسخ
سلام دوست عزیز
قیمت ها به روز تعیین می شود و متناسب با نوسانات بازار است به طور مثال جوجه سه ماهه از نژاد بومی اصلاح شده با کیفیت درجه یک حدود ۱۶ الی هجده هزار است.
-1 #169 کاربر مهمان 1399-01-20 11:24
سلام آیا دوره فروردین ماه بعلت شیوع کرونا برگزار میشه؟ممنون

**********
پاسخ
سلام دوست عزیز
دوره های حضوری فعلا برگزار نمیشه ولی دوره ها به شکل انلاین انشاالله از اردیبهشت برگزار میشه.
-1 #168 کاربر مهمان 1399-01-05 02:43
با سلام و‌خسته نباشید و‌سال جدید رو تبریک عرض میکنم
من خیلی علاقه ب پرورش مرغ تخمگذار بومی دارم ولی چون شغل مرتبط نیس میخوام بدونم من اگ ۵۰۰ تا مرغ سه ماه در یک روستا طرف خراسان رضوی راه اندازی کنم چقد هزینه داره.و ایا میتونم از سوله ای ک قبل گوسفند نکهداری میشده استفاده کنم و روز ها مرغ هارو ب خارج سواه ک حصار کشی کردیم رها کنم؟
با تشکر ار شما 

****************
پاسخ
سلام دوست عزیز
با ضدعفونی صحیح سوله میتونید برای پرورش مرغ بومی ازش استفاده کنید که سرمایه اولیه برای خرید ۵۰۰ قطعه جوجه ، دان تا شروع تخمگذاری و تجهیزات اولیه حدود ۲۵ الی ۳۰ میلیون است .
در صورتیکه هوا معتدل باشه و مرتع از قبل ضدعفونی شده باشه میتونید پرنده را در روز چند ساعتی در هوای باز رها کنید.
0 #167 کاربر مهمان 1398-11-24 15:27
سلام استاد من با دوستم از مشهد میخوایم دوره های اموزشی مرغ و جیره را شرکت کنیم ولی یک روز بینشان فاصله است اون یک روز را میشه از اقامت استفاده کرد ؟ 

***************
پاسخ

سلام بزرگوار 

بله دوره مرغ ۱۴ام و دوره جیره ۱۶ ام اسفند برگزار میشه و دوره ها از شب قبل اقامت دارند و البته برای روزهای بینشان هم میتونید برای اقامت هماهنگ کنید.
0 #166 تهرانی 1398-10-30 10:27
سلام
بنده دنبال یک نژاد خوب وپرتولید و باکیفیت هستم که نسل یک مادری باشه که راندمان تخم گذاری بالایی هم داشته باشه
ایا شما میتونیدهمچین مرکز فروش معتبری رو به بنده معرفی کنید؟
********
پاسخ
سلام بزرگوار
ما این نژاد رو برای عرضه داریم که نژاد اصلاح شده جدیده و شما برای خرید باید از قبل ثبت سفارش بفرمایید
جهت کسب اطلاعات بیشنر با شماره های زیر به جهت خرید و مشاوره تماس بگیرید
09114861623
خانم ثوابکار
09118928921
خانم نجفی
0 #165 کاربر مهمان 1398-10-30 09:58
با سلام. در یک سالن 50 متری چند قطعه مرغ تخمگذار در قفس میتونم نگهداری کنم؟
************
پاسخ
سلام بزرگوار
در ۵۰ متر مربع حدود هزار قطعه مرغ بومی تخمگذار در قفس(عمودی) میتونید نگهدارید.
0 #164 ماهان یاری 1398-07-29 15:52
سلام بنده میخوام در دوره آموزشی پرورش مرع بومی تخم گذار آبان ماه. شرکت کنم و به مدرکش احتیاج دارم سوالم این هست که آیا این مدرک متبر هست و چه زمانی به ما تحویل داده میشه ***** پاسخ سلام بزرگوار مدارک از طرف سازمان جهاد کشاورزی صادر و در زمان برگزاری دوره ها بعداز پایان کلاسها تحویل شما داده خواهد شد
0 #163 ماهان یاری 1398-07-29 15:52
سلام
بنده میخوام در دوره آموزشی پرورش مرع بومی تخم گذار آبان ماه. شرکت کنم و به مدرکش احتیاج دارم سوالم این هست که آیا این مدرک متبر هست و چه زمانی به ما تحویل داده میشه
*****
پاسخ
سلام بزرگوار
مدارک از طرف سازمان جهاد کشاورزی صادر و در زمان برگزاری دوره ها بعداز پایان کلاسها تحویل شما داده خواهد شد
0 #162 سمانه اذری 1398-06-08 15:44
سلام آیا خانمها هم میشه در دوره های آموزشی شرکت کنن و از نظر اقامت به چه شکله؟ ********* پاسخ سلام دوست عزیز بله شرکت برای خانمها ازاده و در مرکز تحقیقات اقامتگاه به طور جداگانه برای خانمها در نظر گرفته شده. جهت اطلاعات کامل تر با شماره های زیر تماس بگیرید: 09118928921 09114861623

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از 
 شاخه های جدید پرورش و فرصت های جدید کسب و کار حوزه کشاورزی ، دامپروری و گردشگری مطلع شوید

به جمع 
4,702,667 نفره علاقمندان و فعالان حوزه کشاورزی و دامپروری بپیوندید. 

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 

منو