طرح توجیهی پرورش بوقلمون برنز و بوقلمون بومی اصلاح شده

طرح توجیهی پرورش بوقلمون برنز و بوقلمون بومی اصلاح شده

  طرح توجیهی پرورش بوقلمون مجموعه اطلاعاتی هست که به ما میگه جهت پرورش بوقلمون چقدر سرمایه نیاز داریم و چقدر به ما سود میده.

در واقع بدون مطالعه طرح توجیهی بوقلمون ما نگاه درستی به این حوزه نخواهیم داشت و تصمیم گیری های ما از حالت منطقی به حالت احساسی تغییر میکند.

یعنی بر اساس احساسی که به یک حوزه پرورشی داریم اقدام به شروع پرورش میکنیم و نه بر اساس منافع.

طرح پرورش بوقلمون به دو دسته طرح توجیهی پرورش بوقلمون گوشتی و طرح توجیهی بوقلمون مادر (تخمگذار) تقسیم میشه ، اما خوبه بدونید طرح توجیهی بوقلمون تخمگذار طی سالهای اخیر از ثبات خوبی در سود برخوردار بوده که این موضوع تا به امروز ادامه دارد. و پیش بینی ما نیز این هست که برای سالهای آینده هم این ثبات ادامه داشته باشد. 

اما در مورد طرح توجیهی پرورش بوقلمون گوشتی این طور نبوده. یعنی در برخی مواقع از سود خوبی بهره مند بوده و در برخی مواقع سوددهی آن بسیار پایین می آید. و از آنجایی که سوددهی مناسب و پایداری و ثبات سود یکی از مهم ترین فاکتورها جهت معرفی حوزه های پرورش توسط تیم مینی سالن میباشد لذا  اولویت ما ارائه طرح توجیهی پرورش بوقلمون تخمگذار (مادر) میباشد. 


  قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق بوقلمون ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش بوقلمون ، به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:
دوره پرورش بوقلمون
دوره آموزشی بوقلمون

 

اما طرح پرورش بوقلمون گوشتی همیشه و برای همه افراد از توجیه یکسانی برخوردار نیست.

چرا که اگر پرورش دهنده ای  دسترسی به بازار  عراق جهت عرضه بوقلمون های خود را داشته باشد در این صورت طرح توجیهی پرورش بوقلمون گوشتی برای این افراد هم دارای ثبات بوده و هم حاشیه سود این عزیزان بسیار بالاتر میباشد. 

دانلود طرح توجیهی پرورش بوقلمون بومی پروار

به طور مثال در حال حاضر (مرداد 98) قیمت بوقلمون گوشتی سیاه در بازار ایران بسته به منطقه از قرار هر کیلو وزن زنده 25 الی 35 هزار تومان میباشد. 

اما در همین زمان قیمت خرید بوقلمون توسط عراقی ها بین 60 الی 90 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم وزن زنده پرنده میباشد.

لازم به ذکر است که در تمام مقالات ما در سایت مینی سالن منظور از طرح توجیهی بوقلمون گوشتی ، بوقلمون گوشتی بومی و سیاه میباشد چرا که بی ثباتی در طرح توجیهی پورش بوقلمون گوشتی سفید بسیار بیشتر از بوقلمون سیاه میباشد.

به علت نوسان در قیمت ها اعم از هزینه های پرورش و قیمت در بازار نمیتوان طرح توجیهی پرورش بوقلمون گوشتی را بار گذاری کنیم، اما جهت داشتن نگاه کلی به سوددهی این حوزه خوبه که بدونید با پبش فرض داشتن سالن ، سوددهی سالانه پرورش بوقلمون گوشتی و عرضه مستقیم آن به عراق حدودا 150 درصد در سال میباشد.

به طور مثال اگر 100 میلیون تومان سرمایه گذاری در این حوزه داشته باشیم در پایان سال 150 میلیون تومان سود خالص خواهید داشت.

یعنی جمعا 250 میلیون تومان به شما باز خواهد گشت. که همانطور که میدانید این میزان سود  در مقایسه با کسب و کارهای موجود بسیار مطلوب میباشد. 

اما فراموش نکنیم که اگر همان بوقلمون های گوشتی تولیدی را در بازار داخلی عرضه کنید میانگین سود خالص سالانه آن حدودا 50 درصد میباشد یعنی با پیش فرض داشتن سالن ، اگر 100 میلیون تومتن سرمایه گذاری در این حوزه داشته باشید در پایان سال از 50 میلبیون تومان سود خالص برخوردار میشوید.

یعنی مجموعا 150 میلیون تومان که شامل سرمایه اولیه شما نیز میباشد در پایان سال به شما برمیگردد که قابل مقایسه با حالت قبلی نیست.  

بوقلمون بومی اصلاح شده از جمله طیوری است که همیشه سودده بوده   و متناسب با فصل فروش  دارای قیمت متفاوتی میباشد اما برخلاف بوقلمونهای سفید دارای  نوسانات شدید قیمتی نبوده و لازم به ذکر  است  که از جمله اصلیترین خریداران این محصول عزیزان عراقی  میباشند.

 از این بین ، بوقلمونهای برنز اصیل هم میزان وزن گیری بیشتری و هم تخمگذاری بالاتری دارن.


آیا پرورش بوقلمون برای من بهترین انتخابه یا شاخه های بهتری هم وجود داره ؟ 

جهت جمع بندی نهایی و برای رسیدن به بهترین جمع بندی نیازه که با کلیک بر روی  دکمه قرمز رنگ زیر ، فرم درخواست حمایت 0 تا 100 رو پرکنید و منتظر تماس همکاران ما باشید. 

 

همچنین اگه در حال حاضر آمادگی شروع به کار رو ندارید و قصد شروع سرمایه گذاری در آینده رو دارید بر روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید تا با کارهایی که از الان باید انجام بدین آشنا شده و زمانتون و از دست ندین. 

 

 

این مطلب رو برای دوستانت بفرست

تصاویر مراکز آموزشی و دوره های مینی سالن

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
             
خواندن 64275 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 خرداد 1400 14:46


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از
 شاخه های جدید و سودده کشاورزی و دامپروری و فرصت های جدید سرمایه گذاری مطلع شوید


تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما | از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما در کنار شماییم

تمامی حقوق برای وبسایت مینی سالن محفوظ میباشد | 1392 - 1400