پرورش کرم ابریشم | هر آنچه باید بدانید

  •  
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

پرورش کرم ابریشم پرورش کرم ابریشم یکی از شاخه های سودده و قدیمی هست؛ 

تولید ابریشم در داخل کشور ، بسیار پایینتر از نیاز کشور هست و در واقع در این زمینه ، وارد کننده هستیم.

خوبه بدونید که اگه تولید ابریشم داشته باشیم ، قیمت تولید داخل ، پایینتر از بازار خارجی است و این یعنی ظرفیت بالای اشتغالزایی در این زمینه به شرط مدیریت صحیح.

البته موفقیت این در زمینه نیازمند داشتن مهارتهایی است که در فیلمهای آموزشی ،  به مرور به آنها میپردازیم.

موفقیت در این حوزه هم مثل سایر حوزه های سوددهی که معرفی کردیم ، نیازمند داشتن برنامه دقیق و برنامه ریزی بلند مدت هست که بدون یک مطالعه دقیق و برنامه ریزی بلند مدت ، سرمایه گذاریمون با چالش مواجه میشه.تیم تحقیقاتی مینی سالن نقشه ی راه پرورش کرم ابریشم رو در 8  گام برای شما ترسیم کرده تا قبل از اینکه که کار خودتون رو بعنوان پرورش دهنده شروع کنید، اطلاعاتتون کامل باشه و بهترین تصمیمات رو بگیرین . برای موفقیت در زمینه پرورش کرم ابریشم، لازمه این 8 مرحله، پله پله و به ترتیب طی بشه تا ان شا الله در این کار موفق بشید. این مراحل شامل:

 

 

مراحل 8 گانه ای که شما رو به نتیجه مطلوب میرسونه:

  گام اول:  مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش کرم ابریشم لازمه بدونید

  گام دوم:  مطالعه ی طرح توجیهی پرورش کرم ابریشم

  گام سوم: مشاوره های تلگرامی ،مشاوره های تلفنی

  گام چهارم:  مشاهده ی فیلم های آموزشی  پرورش کرم ابریشم

  گام پنجم:  دوره ی آموزشی  پرورش کرم ابریشم

 گام ششم:   گذروندن طرح کار در مزرعه

  گام هفتم: پیوستن به شبکه اجتماعی سینباد 365 (سامانه توسعه گردشگری و بهبود فضای کسب و کار ایران) جهت کسب بیشترین سود از پرورش کرم ابریشم

  گام هشتم:  راه اندازی مزرعه

  


 گام اول: مقدمه؛ آنچه در مورد  پرورش کرم ابریشم لازمه بدونید:

 

  ابریشم یکی از نیازهای اولیه کارخانه های ابریشم بافی در کشور هست.اما متاسفانه به علت کاهش تولید ابریشم در داخل ، خیلی از کارخانه ها رو به تعطیلی بوده و قیمت ابریشم وارداتی نیز در شرایط فعلی بسیار بالاست.از اینرو عزمی جدی در کشور جهت کمک به توسعه پرورش کرم ابریشم جهت تولید پیله و ابریشم وجود داره.

اما چالش اصلی پیش روی تولیدکننده و پرورش دهنده کرم ابریشم ، دسترسی به برگ توت هست؛ تنها غذایی که کرم ابریشم میخوره.

به علت اهمیت بسیار زیاد این موضوع ، طی سالهای اخیر، تکثیر و عرضه رایگان نهال توت اصلاح شده پربرگ ،شروع شده و پیش بینی میشه که ظرف سالهای آینده شاهد شکوفایی خوب این حوزه باشیم.

اما نکته مهمی که وجود داره اینه که ، این شغل فصلی هست و از دوره فعالیت در این شاخه ، از اوایل اردیبهشت تا پایان شهریور هست.اما راهکارهایی برای تبدیل این شاخه از پرورش به شاخه ای دایمی و نه فصلی وجود داره.

اما با وجود همه این موارد، همچنان راه اندازی کسب و کار پرورش کرم ابریشم سودده هست؛ اما با رعایت نکاتی که به مرور طی فیلمها و مطالبمان به آن میپردازیم.

همچنین فرصتهای سرمایه گذاری بسیار خوبی در فرآوری پیله های تولیدی وجود داره که به این قسمت از کار توجه کمتری شده و علت عدم انجام کار حرفه ای در این حوزه، اینه که عزیزانی که فعال این حوزه در سالهای گذشته بوده اند ، غالبا از قشر کشاورزانی هستند که به این کار به عنوان شغل جانبی و غیرتخصصی نگاه میکردند و این یعنی فرصتهای سرمایه گذاری زیادی برای بهره برداری حداکثری از این حوزه وجود داره.

 

   در همین راستا مزارعی جهت تکثیر ، کاشت و پرورش و آموزش کرم ابریشم راه اندازی کردیم تا بستر لازم جهت شروع فعالیت شما عزیزان در این زمینه به همراه خرید تضمینی محصولاتتون رو فراهم کنیم.  

 جهت شروع فعالیت در این زمینه اولین گامی که ضروریه، گذروندن  دوره آموزش کاربردی پرورشه تا علم این کار رو بدست بیاریم و بدون گذروندن این دوره قطعا با شکست مواجه میشیم. هم چنین از لیست زیر به تماشای فیلم های آموزشی در این زمینه بنشینید و فراموش نکنید که تا زمانی که اطلاعاتتون در این زمینه تکمیل نشد به هیچ وجه شروع به فعالیت در این زمینه نکنید و سرمایتونو به خطر نندازین.

 

 نکته: پیله تولیدی شما شامل خرید تضمینی تیم تحقیقاتی مینی سالن هستن.

 


گام دوم: مطالعه ی طرح توجیهی پرورش کرم ابریشم 

پرورش کرم ابریشم از معدود حوزه هایی هست که نیاز به سرمایه اولیه زیاد نداره و با حداقل سرمایه هم میشه راه اندازی کرد؛ به شرط آنکه دسترسی به برگ درخت توت رو داشته باشیم.

قبل از اینکه دست به کار بشید خوبه بدونید که به ازای سرمایه ای که می ذارید در پایان سال چقدر سود می کنید برای همین لازمه  که دست به ماشین حسابتون خوب باشه. 

در شرایط روستایی و به عنوان شغل جانبی، تقریبا میشه گفت که کل درآمد کار ، سود محسوب میشه؛چون تنها هزینه ای که پرداخت میکنن بابت خرید تخم نوغان هست که جعبه ای 7.500 تومان هست و به طور میانگین هر کشاورز، یک جعبه تخم نوغان برای هر دوره خریداری میکنه و محصولات تولیدی(میانگین 35کیلو پیله) در خرید تضمینی جمعا 2.800.000 تومان خریداری میشن.

اما اگه به این شغل ، با کمک گرفتن از دانش روز و کارهای تحقیقاتی ، به عنوان شغل دایمی و در مقیاس بزرگتر نگاه کنیم (که از نظر تیم تحقیقاتی مینی سالن این امکان وجود داره) در اینصورت پرورش کرم ابریشم توسط شما ، اگه شامل خرید تضمینی باشه ، بسته به قیمت روز،در صورت داشتن نهالستان توت، میانگین سود سالانه بالغ بر 200 درصد رو به دنبال داره.(با کسر هزینه های مربوط به نگهداری نهالستان،سالن نگهداری از کرم ها و...)

یعنی اگه سرمایه اولیه تون ، 100 میلیون تومان باشه ، با کسر همه هزینه ها ، در پایان سال ، سودی حدود 200 میلیون تومان رو بهتون میده؛ اونهم در شرایط خرید تضمینی.همانطور که میدونید ، این میزان سود بسیار بالا محسوب میشه و پیش شرطش داشتن نهالستان توت هست که دولت در این راستا آمادگی خود جهت اعطای زمین و نهال توت رایگان، جهت احداث نهالستان توت رو اعلام کرده.

و در صورتی که به صورت مستقیم به بازار عرضه کنید ، بسته به نوع عرضه ، سودی حدود 240 میلیون تومان در سال رو برای شما به دنبال داره.

طرح توجیهی پرورش کرم ابریشم در دست نوشتن هست که در اولین فرصت در همین صفحه جهت مطالعه شما قرار داده میشه تا با جزییات مالی این کار آشنا بشین.


گام سوم: مشاوره های تلگرامی، مشاوره های تلفنی  

 

همچنین ما مشاوره های رایگانی هم داریم که شما میتونید از طریق مشاوره های تلگرامی و واتساپی و مشاوره در سایت و یا مشاوره های تلفنی ، اطلاعات روز رو از مشاوران ما  بگیرید و نهایتا بخواین استارت کار خودتون رو بزنید.

 

مشاوره ی تلفنی: تولید محتوای مربوط به این واحد در حال تکمیله و پس از تولید فیلمهای پایه اولیه ، شماره های مشاوره قرار داده میشن.

مشاوره ی تلگرامی: تولید محتوای مربوط به این واحد در حال تکمیله و پس از تولید فیلمهای پایه اولیه ، شماره های مشاوره قرار داده میشن.

 

 


گام چهارم: مشاهده ی فیلم های آموزشی پرورش کرم ابریشم

تیم تحقیقاتی مینی سالن  با تولید فیلم های آموزشی در تلاشه تا به شما کمک کنه تا با تماشای فیلمهای آموزشی و کسب اطلاعات کافی، کار خودتون رو شروع کنین.جهت مشاهده ی فیلم های آموزشی زعفران روی لینک زیر کلیک کنید.

فیلم های آموزشی  پرورش کرم ابریشم

 


گام پنجم: دوره ی آموزشی  پرورش کرم ابریشم 

اصلی ترین علت عدم موفقیت در پرورش کرم ابریشم، نداشتن اطلاعات کافی و درست در مورد پرورشه.قبل از شروع به امر پرورش، ضروریه اطلاعات خود را در مورد پرورش ، اصول پرورش و نکات کلیدی موفقیت در پرورش کرم ابریشم بالا ببرید.

تیم تحقیقاتی مینی سالن  با برگزاری دوره ی عملی پرورش کرم ابریشم قصد داره شما عزیزان علاقه مند را با تمام نکات مربوط به کاشت و پرورش  از زمین و تجهیزات گرفته تا نکات کلیدی پرورش کرم ابریشم آشنا کنه.

 


گام ششم: گذروندن طرح کار در مزرعه

 

در دوره های آموزشی پرورش کرم ابریشم ، شما  با کل اصول پرورش کرم ابریشم بصورت کامل آشنا میشید؛ اما اکثر شماها خواستار کار در مزرعه به مدت چند روز جهت اجرایی کردن آموخته هاتون هستید.

 از اینرو تصمیم به برگزاری طرح کار در مزرعه نمودیم تا شما عزیزانی که دوره های آموزشی رو گذروندید بتونید بصورت عملی در مزرعه چند روزی فعالیت داشته باشید.

شرکت در طرح رایگان هست. برای هماهنگی با شماره هایی که در بالا (گام سوم) نوشته شده می تونید تماس بگیرید یا در تلگرام پیام بذارید.

 

 


گام هفتم: پیوستن به شبکه اجتماعی سینباد 365 (سامانه توسعه گردشگری و بهبود فضای کسب و کار ایران) جهت کسب بیشترین سود از پرورش کرم ابریشم

وقتی عضو شبکه اجتماعی سینباد 365 (سامانه توسعه گردشگری و بهبود فضای کسب و کار ایران) میشید، به کمک مشاوران اپلیکیشن که در واقع مشاوران بازار شما هستند به یک بازار بزرگی وصل میشین که بازار مصرف بزرگی برای محصولات شماست و نگرانی شما برای فروش محصولاتتون قبل از شروع کاشت و پرورش  رو برطرف میکنه. هرچند محصولات تولیدی شما شامل خرید تضمینی میشه ولی هدف ما ، اتصال شما به بازار مصزف به صورت مستقیم هست تا بیشترین سود رو از فعالیت خودتون ببرید. همچنین فرصت های درآمدی جانبی هم بهتون معرفی می کنه تا مجموع درآمدتون افزایش پیدا کنه.


جهت آشنایی  بیشتر با  شبکه اجتماعی سینباد 365 (سامانه توسعه گردشگری و بهبود فضای کسب و کار ایران)و پیوستن به آن  کلیک کنید.


گام هشتم: راه اندازی مزرعه

 

الان شما اطلاعات کافی و آمادگی لازم جهت شروع کار پرورش رو دارید. حالا وقتشه که مزرعه ی خودتون رو راه اندازی کنید.اگه برای راه اندازی مزرعه تون نیاز به کمک دارین با شماره مشاوران ما در ارتباط باشید و اگه مقیاس کارتون بزرگ هست و نیاز به حضور کارشناس در محل هست ، این امکان وجود داره که کارشناسان ما در محل شما حضور پیدا کنن و حتی چند روز اول کارتون کنارتون باشن تا با خیال آسوده کار کاشت و پرورشتون رو شروع کنید.

 

 

 ثبت نام دوره آموزشی پرورش کرم ابریشم :

 

تولید محتوای مربوط به این واحد در حال تکمیله و پس از تولید فیلمهای پایه اولیه ، شماره های مشاوره قرار داده میشن.

 

منبع : minisalon.ir  (استفاده از مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 

خواندن 1564 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 17 آذر 1398 ساعت 12:09


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از 
 شاخه های جدید پرورش و فرصت های جدید کسب و کار حوزه کشاورزی ، دامپروری و گردشگری مطلع شوید

به جمع 
4,702,667 نفره علاقمندان و فعالان حوزه کشاورزی و دامپروری بپیوندید. 

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 

منو