معرفی کامل بوقلمون ارلوپ به همراه طرح توجیحی پرورش

بوقلمون ارلوپ

 

بوقلمون ارلوپ (orlopp)  از دسته بوقلمونهای برنز سینه پهن بوده و علت نام گذاری آن به بوقلمون ارلوپ اینه که توسط خانواده ارلوپ در امریکا اصلاح شده و میشه گفت از بهترین گزینه ها جهت پرورش هست.

 

همانطور که قبلا گفتیم بوقلمونهای برنز در مقایسه با سایر نژادها از تولید بالاتری برخوردار بوده و  در بین بوقلمونهای برنز نیز بوقلمون برنز سینه پهن از بوقلمون برنز استاندارد بهتر هست. 

 

 در ویدئوهای آموزشی گفتیم به علت نوسانات زیاد قیمت گوشت بوقلمون سفید در بازار ، و نبود بازار مشخص برای گوشت بوقلمون بومی ، پرورش بوقلمون برنز بعنوان گله مادر جهت تولید  تخم نطفه دار و جوجه یکروزه و یکماهه از سود بالاتر و باثبات تری برخورداره.

 

آیا خرید بوقلمون ارلوپ بهترین انتخاب است؟

 

با وجود مزایای زیادی که در مورد بوقلمون برنز ارلوپ وجود داره ، نمیشه گفت که همیشه بهترین گزینه جهت خرید هست چرا که در کشور ما جوجه بوقلمون هایی که عرضه میشن از نسل دو به بعد هستن و غالبا از خلوص پایینی برخوردار هستن .

در نتیجه در چنین شرایطی باید به مقایسه موجودی های مزارع پرداخت اما در صورتی که دسترسی به نسل اول بوقلمون ارلوپ داشته باشیم باید این سویه را انتخاب کنیم .

 

بوقلمون ارلوپ

 

جوجه بوقلمون ارلوپ خالص را از کجا میتوان تهیه کرد؟

 

جوجه بوقلمون های نسل اول برنز اعم از ارلوپ ، برنز انگلیسی (نورفولک)  و..... یا باید بصورت رسمی وارد شوند و یا غیر رسمی(قاچاق).

فرایند واردات رسمی جوجه بوقلمون های برنز از جمله جوجه بوقلمون ارلوپ بسیار پیچیده بوده و در اکثر مواقع مجوز واردات این جوجه ها صادر نمیشه.

ازین رو  اکثر جوجه بوقلمون های برنز وارداتی بصورت غیر رسمی و از طریق کشور ترکیه وارد میشه.

 

به این صورت که تخم نطفه دار بوقلمون ارلوپ و سایر نژادها از گله مادری واقع در ترکیه خریداری شده و پس از ورود به کشور جوجه کشی شده و جوجه های نسل اول آن جهت تشکیل گله مادری نگهداری میشن و جوجه های تولیدی این گله که به آن نسل دوم میگوییم وارد بازار میشه که طبیعتا نسل دوم بوقلمون ارلوپ در مقایسه با نسل اول از راندمان پایین تری چه در وزن گیری و چه در میزان تخم گذاری برخورداره.

 

آیا خرید جوجه بوقلمون ارلوپ و سایر بوقلمون های برنز از نسل دو (F2 )توجیه اقتصادی داره؟

 

با وجود این که میزان راندمان بوقلموت های برنز از نسل دو در مقایسه با نسل اول پایین تره ،  اما همچنان توجیه اقتصادی این بوقلمون ها بالا بوده و طرح توجیهی پرورش بوقلمون برنز که در پایین اومده بر اساس نسل 2 هست.

 

و نکته مهم این که متاسفانه دسترسی به نسل دوم بوقلمون ارلوپ و سایر بوقلمون های برنز بسیار محدود بوده و در اکثر مواقع اکثر عزیزان مجبور به خرید جوجه بوقلمون از نسل 3 و نسل های بعدتر میشن . 

 

بوقلمون ارلوپاز کجا میتوان بوقلمون ارلوپ و سایر بوقلمون های برنز نسل 2 را تهیه کرد؟

 

جهت تهیه جوجه یکروزه و یک ماهه بوقلمون ارلوپ و سایر سویه های بوقلمون برنز (مانند بوقلمون برنز انگلیس) میتوان از طریق مزرعه برنز در کرج به مدیریت جناب آقای جوادی اقدام به خرید کرد. 

جهت ارتباط مستقیم با مدیران این مزرعه برای مشاوره و خرید از طریق لینک زیر وارد صفحه رسمی این مزرعه در شبکه اجتماعی سینباد 365 شوید. 

 

 

توجیه اقتصادی پرورش بوقلمون ارلوپ 

 

بوقلمونهایی که تا به امروز معرفی کردیم و در طرح توجیهیشون هم اومده میانگین تخمگذاری 34 تخم در سال رو داشتن.ولی از اوایل تیرماه عرضه بوقلمون سیاه پرتولید ( بوقلمون برنز انگلیسی و بوقلمون ارلوپ) با میانگین تخمگذاری 80 الی 120 تخم در سال شروع میشه که نگهداری این نژاد بعنوان گله مادر بسیار سودده بوده و از طرفی طبق روال همیشگی خرید تضمینی محصولات تولیدی توسط تیم مینی سالن وجود داره.

 

طرح توجیهی این نژاد بر اساس 60 تخم در سال (حالت بدبینانه) را با قیمت خرید تضمینی توسط تیم تحقیقاتی مینی سالن از لینک زیر دانلود نمایید.

 

 در ادامه پیشنهاد می کنم به تماشای فیلم های آموزشی پرورش بوقلمون  و مطالعه مقالات کوتاه آموزشی پرورش بوقلمون بنشینید و از مطالب و فیلم های مفید و کاربردی بهره ببرید.

 

این مطلب رو برای دوستانت بفرست

تصاویر مراکز آموزشی و دوره های مینی سالن

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
خواندن 19372 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 آبان 1400 13:31


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از
 شاخه های جدید و سودده کشاورزی و دامپروری و فرصت های جدید سرمایه گذاری مطلع شوید


تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما | از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما در کنار شماییم

تمامی حقوق برای وبسایت مینی سالن محفوظ میباشد | 1392 - 1400