مهاجرت کشاورزی

  •  
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مهاجرت کشاورزییکی از تصمیمات کلیدی در زمینه شروع کسب و کار حوزه کشاورزی ، بررسی بهترین منطقه جهت راه اندازی کسب و کارمونه.گاه شهر و استان دیگه ای بجز استان خودمون برای کسب و کار مدنظرمون بهتره (مثل شمال برای زراعت چوب) و گاهی کشور دیگه ای برای راه اندازی مزرعه مون گزینه بهتریه.از همین رو ، به علت اهمیت فوق العاده بالای این موضوع ، تیم تحقیقاتی مینی سالن سالهاست که مقدمات مهاجرت داخل کشور علاقمندان به پرورش رو فراهم کرده و خیلی از عزیزان از شهر و استان خودشون به شهر و استان دیگه ای کوچ کردن و تحت پوشش تیم مینی سالن مزرعه شون رو راه اندازی کردن که این روند هنوز هم ادامه داره.

اما برنامه پیش روی تیم تحقیقاتی مینی سالن، ایجاد بستر مناسب جهت مهاجرت علاقمندان به کشاورزی در سایر کشورهاست تا از مزایای کشاورزی در سایر کشورها هم برخوردار بشیم.

همانطور که هر شهر و استان در داخل کشور مزایای خاص خودش رو داره و برای کسب و کارهای خاص گزینه بهتریه ، این موضوع در مورد کشورهای دیگه هم صدق میکنه و قطعا برخی کشورها در زمینه کشاورزی در زمینه خاص (مثلا تولید گوشت قرمز)، زیرساختها و خدمات و حمایتهای بیشتری دارن.

برنامه تیم مینی سالن برای مهاجرت کشاورزی چیه؟

فرض کنید کشور A در زمینه زراعت چوب و صادرات چوب ، حکایتهای خوبی داره و از طرفی زمین و امکانات اولیه خوبی هم در اختیار این کسب و کار میذاره و از طرفی در اون کشور ظرفیت بالایی جهت انجام این کار وجود داره.با تفاهم هایی که تیم مینی سالن با اون کشورها خواهد داشت ، زیرساختهایی رو به صورت بلند مدت اجاره کرده (در برخی کشورهای هدف امکان اجاره 99 ساله وجود داره و خرید زمین از لحاظ قانونی مقدور نیست) و در اختیار متقاضیان تیم قرار میدیم.

اما مدت ها قبل از مهاجرت علاقمندان به کشور هدف ، این عزیزان در مزارع ما در ایران مشغول فعالیت شده و پس از کسب مهارتهای لازم و گذراندن دوره های کاری عملیاتی ، مقدمات سفر کاری موقت این دوستان رو فراهم میکنیم.یعنی این عزیزان برای مدت محدود چند هفته ای وارد مزارع تیم در کشورهای هدف شده تا برای مدت کوتاهی تجربه کار و زندگی در کشور دیگه ای رو تجربه کنن و در صورتیکه در سفر کاری اولشون به نتیجه قطعی برای مهاجرت رسیدن ، بستر جهت گام دوم مهاجرتشون ، یعنی کار میان مدت فراهم میشه.

هدف از مرحله بندی مهاجرت کشاورزی ، فراهم داشتن بستر کافی جهت بازگشت این عزیزان در صورت تمایل به بازگشت هست تا هم سرمایشون حفظ شده و هم همه پل های پشت سرشون رو خراب نکرده باشن.

مهاجرت داخلی بهتره یا مهاجرت خارجی؟

در زمینه ای که موردنظرمون هست (مثلا پرورش کرم ابریشم) اگه در داخل کشور و در استان دیگه ای بسترش فراهم باشه ، قطعا مهاجرت داخلی اولویت بالاتری داره اما در برخی موارد ، برخی کشورها بستر بسیار مناسبتری جهت کسب و کار موردنظرمون فراهم میکنن و از لحاظ اقتصادی عاقلانه است که همه فرصتها آنالیز بشن تا درستترین تصمیم گرفته بشه.

همانطور که بارها گفتیم ، در داخل کشورمون فرصتهای بکر فوق العاده زیادی وجود داره که به علت ضعف مدیران مربوطه ، ازشون بهره برداری صورت نمیگیره و با پیگیری اون موارد میشه فرصتهای سرمایه گذاری و اشتغالزایی بسیار خوبی فراهم کرد.

افرادی که تحت پوشش تیم تحقیقاتی مینی سالن مهاجرت میکنن تحت چه پوششهای قرار دارن؟

این عزیزان ، الزاما باید در گام اول ، کارشون رو در مزارع تحت پوشش مینی سالن شروع کنن و بعد از کسب دانش و مهارت کافی مقدمات مهاجرتشون فراهم میشه.این عزیزان قبل از خروج از کشور ، تا راه اندازی مزرعه و فروش تضمینی محصول تحت پوشش تیم مینی سالن قرار میگیرند و برنامه ما ایجاد بستری مشترک برای جمعی از علاقمندانه مثلا به صورت شهرک کشاورزی که این دوستان ، قبل از مهاجرت و در داخل کشور نیز با هم همکاری داشته و آشنا هستند.

آیا اینگونه مهاجرت مورد نظر مینی سالن، برای کشورمان منافعی هم به دنبال داره؟

برنامه تیم مینی سالن ، به جز حمایت از علاقمندان به کشاورزی در بستر مناسب ، ایجاد بستری جهت آنالیز بازار کشور هدف جهت مبادلات تجاری با ایران هست.در خیلی از کشورهای همسایه ، بستر بسیار خوبی جهت صادرات محصولات ایرانی وجود داره اما متاسفانه بعلت عدم پیگیری صحیح و نبود راه روشن برای کشاورز و بازرگان ، از این فرصتها استفاده نمیشه.

صاحبان مزارع تحت پوشش تیم تحقیقاتی مینی سالن در کشورهای هدف ، آموزشهای لازم جهت آنالیز بازار آن کشورها را نیز دریافت کرده تا در کنار درآمد کشاورزی خود ، از درآمد بازرگانی این برنامه هم بهره مند بشن.

از طرفی از مهمترین اهداف تیم ، انعقاد تفاهم نامه های داخلی جهت کشت فراسرزمینی هست.یعنی کشاورزی در کشور دیگه و صادرات اون محصولات به ایران جهت رفع نیازهای داخلی(مثلا چوب)

چطور میتونیم از این خدمات تیم مینی سالن بهرمند بشیم؟

ارائه خدمات مرتبط با مهاجرت کشاورزی هنوز شروع نشده ور در حال ایجاد بسترهای مناسب و مذاکرات داخلی و خارجی هستیم و هدف از طرح مسئله پیش از شروع خدمات ، آگاهی شما عزیزان از این موضوع هست تا به تدریج بستری جهت گفتگوی گروهی در این زمینه رو فراهم کنیم.

اخبار و فیلمهای تکمیلی در این زمینه در همین صفحه منتشر شده و می تونید از این صفحه ، پیگیر اخبار تکمیلی باشید.

خواندن 540 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 07 آذر 1398 ساعت 13:07


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از 
 شاخه های جدید پرورش و فرصت های جدید کسب و کار حوزه کشاورزی ، دامپروری و گردشگری مطلع شوید

به جمع 
4,702,667 نفره علاقمندان و فعالان حوزه کشاورزی و دامپروری بپیوندید. 

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 

منو