طرح توجیهی پرورش گوسفندان چند قلوزا با خرید تضمینی

طرح توجیهی پرورش گوسفند چندقلوزا با خرید تضمینی طرح توجیهی پرورش گوسفندان چندقلوزا با خرید تضمینی (در تلاقی با قوچ ژن دار هومو) 

طرح توجیهی پرورش گوسفند چندقلوزا، جهت بررسی توجیه اقتصادی پرورش گوسفند اعم از سرمایه لازم جهت شروع کار و سوددهی این حوزه تهیه شده. مطالعه طرح توجیهی گوسفند قبل از شروع سرمایه گذاری، مهم ترین قدم جهت شروع کار با اطلاعات کافی هست اما در این طرح واژه هایی مانند قوچ هومو ،قوچ هترو ، میش هومو و میش هترو آمده که لازم است در مورد این واژه ها قبل از مطالعه طرح توجیهی گوسفند اطلاعات لازم رو داشته باشیم.


 قبل از پرداختن به ادامه مبحث طرح توجیهی پرورش گوسفندان چند قلوزا ، خوبه بدونید که پرورش موفق گوسفند شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که طرح توجیهی پرورش گوسفند چندقلوزا یکی از این صدها نکته است و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش گوسفند به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

 

در تعریف ساده این کلید واژه ها باید گفت جهت اصلاح گوسفندهای بومی جهت چندقلوزا کردن آنها باید آنها را با قوچ های ژن دار که دارای ژن چند قلوزایی هستن تلاقی داد. 

بره های به دنیا آمده از این تلاقی ژن دار بوده (یعنی چندقلوزا میباشند) که این بره های ژن دار به دو دسته هترو و هومو تقسیم میشود. پس تا به اینجا مشخص شد که قوچ هترو ، قوچ هومو ، میش هترو و میش هومو دارای ژن چندقلوزایی میباشند اما تفاوت این دو در این است که اگر ما به طور مثال 10 راس میش معمولی را با قوچ هترو تلاقی دهیم بره های به دنیا امده به احتمال 50 درصد دارای ژن چند قلوزایی میباشند. یعنی احتمالا 5 راس از 10 راس بره های به دنیا آمده.

اما در تلاقی 10 راس میش معمولی با قوچ هومو تمام بره های به دنیا آمده دارای ژن چندقلوزایی میباشد و به همین جهت است که در صورت دسترسی ، اولویت ما خرید قوچ هومو و یا اجاره قوچ هومو میباشد.  و در صورت عدم دسترسی باید به سراغ قوچ هترو برویم.

 

تعیین ژن دار بودن ، هترو و یا هومو بودن یک بره یا گوسفند بالغ از طریق آزمایش خون و با هزینه تقریی 50 الی 100 هزار تومان صورت میگیرد. 

 

 

تیم تحقیقاتی مینی سالن بعد از انجام تحقیقات بسیار طرح توجیهی گوسفند چندقلوزا در تلاقی قوچ هومو رو تهیه و در اختیار شما قرار میده تا با مطالعه ی اون تصمیم درست بگیرید. این طرح توجیهی شامل:

 

1- سرمایه ی اولیه و هزینه تجهیزات مورد نیاز مثل: آبخوری، روشنایی، تهویه، خرد کن و...

2-مخارج راه اندازی این کسب و کار  شامل: سرمایه ی اولیه، سرمایه ی در گردش یکسال، هزینه ی آب و برق و گاز و واکسن و دارو و ... 

3- هزینه های جاری دوره ی پرورش گوسفند چندقلوزا شامل : هزینه جیره، سیدر، هورمون، اسپرم ، سونوگرافی، هزینه حمل، تلفات و ... 

4- جدول پیش بینی سود و سود خالص درر دوره 12 ماهه

  

و یکسری تذکرات و نکات که در متن طرح آمده است.برای دانلود طرح توجیهی گوسفند چندقلوزا روی تصویر زیر کلیک کنید:

 

 

این مطلب رو برای دوستانت بفرست

تصاویر مراکز آموزشی و دوره های مینی سالن

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
خواندن 66792 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 05 مهر 1400 13:33


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از
 شاخه های جدید و سودده کشاورزی و دامپروری و فرصت های جدید سرمایه گذاری مطلع شوید


تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما | از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما در کنار شماییم

تمامی حقوق برای وبسایت مینی سالن محفوظ میباشد | 1392 - 1400