پرورش ماهی زینتی | هر آنچه باید بدانید

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

پرورش ماهی زینتی

 پرورش ماهی زینتی یکی از شاخه های سودده و موردنیاز کشور هست؛ از یک سو در این زمینه ، هنوز وارد کننده هستیم و از یک سو قیمت تمام شده داخلی ، قابل رقابت با بازارهای خارجیه و از همه مهمتر جزو شاخه های پرورشی هست که حتی در آپارتمانهای شهری هم میشه مزارعش رو راه انداخت.

همچنین در داخل کشور و در اکثر استانها ، سازمانهای مربوطه ، به توسعه این فعالیت تمایل داشته و این شاخه میتونه ارز آوری خوبی به دنبال داشته باشه.

در حال حاضر ظرفیت بسیار بالایی برای اشتغالزایی داره. پرورش ماهی زینتی به علت همین ظرفیت خوب اشتغالزایی ، از حوزه هاییه که تحت پوشش خوشه سازی تیم تحقیقاتی مینی سالن قرار داره؛یعنی شما عزیزان میتونید تحت پوشش تیم تحقیقاتی مینی سالن ، صدها واحد کوچک دیگه رو هم تحت پوشش خودتون قرار بدین و تیم مینی سالن در تمام مراحل در کنارتونه.

جهت آشنایی بیشتر با مفهوم خوشه و ثبت درخواست خوشه سازی کلیک کنید.

  

جهت شروع کار ،تیم تحقیقاتی مینی سالن نقشه ی راه پرورش ماهی زینتی رو در 7  گام برای شما ترسیم کرده تا قبل از اینکه که کار خودتون رو بعنوان پرورش دهنده ماهی زینتی شروع کنین اطلاعاتتون کامل باشه و بهترین تصمیمات رو بگیرین . برای موفقیت در زمینه پرورش ماهی زینتی ، لازمه این 7 مرحله پله پله و به ترتیب طی بشه تا ان شا الله در این کار موفق بشید. این مراحل شامل:

  

مراحل 7 گانه ای که شما رو به نتیجه مطلوب میرسونه:

  گام اول:  مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش ماهی زینتی لازمه بدونید

  گام دوم:  مطالعه ی طرح توجیهی پرورش ماهی زینتی

  گام سوم: مشاهده فیلم مقایسه شاخه های مختلف پرورش (در صورتی که هنوز به جمع بندی نرسیدین)

  گام چهارم: مشاوره خصوصی آنلاین از مهندس سلیمانی جهت جمع بندی و رسیدن به پرسود ترین فعالیت متناسب با شرایط شما و تصمیم گیری شروع کار به صورت مستقل و یا خوشه

  گام پنجم:  خرید و مشاهده فیلم دوره آموزشی پرورش ماهی زینتی

  گام ششم:  مشاوره گام به گام جهت راه اندازی مزرعه تحت پوشش کامل مینی سالن

 گام هفتم:  خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 


 گام اول: مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش ماهی زینتی لازمه بدونید:

  حدود 200 گونه ماهی زینتی در دنیا وجود داره که از این تعداد حدود 80 گونه در ایران تکثیر و پرورش داده میشه.همچنین حدود 230میلیون قطعه ماهی زینتی ، سالانه در کشور تکثیر و تولید میشه؛ اما آمار روشنی در مورد تعداد ماهیان زینتی وارداتی وجود نداره (حتی نزد مسئولان مربوطه) ولی آنچه که پیداست اینه که تعداد ماهیان زینتی وارداتی در سال، بیش از تعداد ماهی زینتی تکثیری داخل کشور هست.

و این اطلاعات دو نکته مهم رو به ما میگه و اون اینکه:

1- کار تحقیقاتی و تولیدی جهت تکثیر حدود 120 گونه صرفا وارداتی، پروژه ای بسیار سودده میتونه باشه.

2- به علت پیش بودن واردات از تولید داخل ، ظرفیت اشتغالزایی خوبی در این زمینه وجود داشته و از پایداری نسبی خوبی هم برخورداره.

 

   در همین راستا مزارعی جهت تکثیر ، پرورش و آموزش راه اندازی کردیم تا بستر لازم جهت شروع فعالیت شما عزیزان در این زمینه به همراه خرید تضمینی محصولاتتون رو فراهم کنیم.  

 جهت شروع فعالیت در این زمینه اولین گامی که ضروریه، گذروندن  دوره آموزش کاربردی پرورشه تا علم این کار رو بدست بیاریم و بدون گذروندن این دوره قطعا با شکست مواجه میشیم. هم چنین از لیست زیر به تماشای فیلم های آموزشی در این زمینه بنشینید و فراموش نکنید که تا زمانی که اطلاعاتتون در این زمینه تکمیل نشد به هیچ وجه شروع به فعالیت در این زمینه نکنید و سرمایتونو به خطر نندازین.

 

 نکته: ماهی زینتی تولیدی شما شامل خرید تضمینی تیم تحقیقاتی مینی سالن هستن.


گام دوم: مطالعه ی طرح توجیهی پرورش ماهی زینتی

 پرورش ماهی زینتی ، طبق طرح توجیهی زیر که به روز میباشد ، بیش از 100 درصد در سال میباشد. یعنی به زبان ساده ، اگه 100 میلیون تومان سرمایه وارد این کار کنیم ، به طور میانگین سالیانه سودی بیش از 100 میلیون تومان برامون داره

مطالعه طرح توجیهی پرورش ماهی زینتی


گام سوم: مشاهده فیلم مقایسه شاخه های مختلف پرورش (در صورتی که هنوز به جمع بندی نرسیدین)

 

اگه در مورد پرورش ماهی زینتی به اطمینان رسیدین و قصدتون پرورش در همین شاخه هست به گام چهارم برید. اما اگه جزء کسانی هستید که هنوز به جمع بندی نهایی نرسیدین که در شاخه پرورش ماهی زینتی فعالیت کنید و یا سایر شاخه ها ، با کلیک بر روی لینک زیر فیلم مقایسه شاخه های مختلف پرورش رو که شامل نکات بسیار کلیدی هست تماشا کنید و بعد از تماشای فیلم ، به مرحله چهارم برید.

  مشاهده فیلم مقایسه شاخه های مختلف پرورش از لحاظ میزان سوددهی و پایدار بودن


گام چهارم: مشاوره خصوصی آنلاین از مهندس سلیمانی جهت جمع بندی و رسیدن به پرسود ترین فعالیت متناسب با شرایط شما

در این مرحله کم کم وقتشه که وارد مراحل اجرایی کار بشین.اگه در مورد شیوه ورود و حجم سرمایه گذاری اولیه سوالی ندارید به مرحله پنجم برید و اگه سوالاتی دارید با کلیک بر روی لینک زیر ، فرم درخواست مشاوره خصوصی رو پر کنید و منتظر تماس همکاران ما باشید تا زمانی جهت مشاوره خصوصی از مهندس سلیمانی ، براتون در نظر گرفته بشه.در این نشست ، تجربه سالها تحقیق و کار عملیاتی تیم تحقیقاتی مینی سالن به رایگان بهتون منتقل میشه و بعد از این نشست به بهترین جمع بندی خواهید رسید.

ثبت درخواست مشاوره خصوصی از مهندس سلیمانی 


گام پنجم: خرید و مشاهده فیلم دوره آموزشی پرورش ماهی زینتی

حالا نوبت مشاهده فیلم دوره آموزشی پرورش ماهی زینتی هست.اصلی ترین علت عدم موفقیت در پرورش نداشتن اطلاعات کافی و درست در مورد پرورشه.قبل از شروع به امر پرورش، ضروریه که اطلاعات خودتون رو در مورد پرورش ، اصول پرورش و نکات کلیدی موفقیت در پرورش بالا ببرید.

جهت مشاهده فیلم دوره آموزشی آنلاین پرورش ماهی زینتی ، بر روی تصویر زیر کلیک کنید

دوره پرورش ماهی زینتی
دوره آموزشی ماهی

گام ششم: مشاوره گام به گام جهت راه اندازی مزرعه تحت پوشش کامل مینی سالن

 

 در دوره آموزشی پرورش ماهی زینتی، با اصول کار آشنا شدین و حالا وقتشه که مزرعه خودتون رو بر اساس آموزشها و مشاوره هایی که دریافت کردین راه اندازی کنید.نحوه شروع کار هم به این صورت هست که در ابتدای کار ، بر اساس مشاوره آنلاین و تلفنی مدرس دوره و با حضور مشاور در محل مزرعه تون رو راه اندازی میکنید.

اگه به جای کار فردی ، کارتون رو به صورت خوشه شروع کرده باشید مزیتش اینه که آموزشها و مشاوره های راه اندازی مزرعه ، حضوری بوده و هزینه اش بین شما و سایر پرورش دهندگان تقسیم میشه که بسیار ناچیز هست.

 


گام هفتم: خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 

در صورتی که قبل از شروع راه اندازی مزرعه ، تحت پوشش تیم تحقیقاتی مینی سالن ، قدمهاتون رو برداشته باشید و مزرعه تون رو راه اندازی کرده باشید ، و قرارداد خرید تضمینی رو هم با ما امضا کرده باشید ، حالا وقتشه که محصولاتتون توسط ما خریداری بشه.

هدف ما از خرید تضمینی محصولات شما ، برطرف کردن ترس شما از شروع به کار هست؛ وگرنه تمام هدف ما فروش محصولاتتون توسط خودتون هست تا حداکثر سود رو از پرورشتون داشته باشید.از همین رو دوره های آموزشی بازاریابی محصولات کشاورزی و دامپروری رو طراحی کردیم که باید از همین ابتدای کار ، به صورت تدریججی این آموزشها رو هم ببینید. در این دوره های بازاریابی یاد میگیرید که چطور محصولاتتون رو در بازار داخلی و خارجی عرضه کنید.

جهت خرید و مشاهده دوره اول از مجموعه دوره های بازاریابی ، روی تصویر زیر کلیک کنید.

دوره بازاریابی محصولات کشاورزی و دامپروری
دوره آموزشی بازاریابی محصولات کشاورزی

منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

خواندن 2378 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 18 مرداد 1399 01:26

دیدگاه‌ها   

0 #3 کاربر مهمان 1398-10-04 14:07
سلام
کلاس آموزشی برای پرورش ماهیان زینتی برگزار میکنید؟
برای خرید تضمینی باید چه مراحلی رو طی کنیم و چه موقع میتونیم با شما قرارداد ببندیم و محصول رو به شما بفروشیم؟
*************
پاسخ
سلام دوست عزیز
بله انشاالله تا یک الی دوماه اینده دوره های اموزشی ماهی زینتی را خواهیم داشت و انشالله واحد فروش و خرید هم فعال خواهد شد.
0 #2 مسعود 1398-07-24 10:59
سلام ، خسته نباشید، ببخشید زمینه کار شما در رابطه با ماهیان آب شور هست یا آب شیرین؟؟ و اسم ماهیانی رو که مد نظر دارید برای پرورش رو هم بفرمایید **** پاسخ سلام بزرگوار حوزه فعالیت ما در زمینه ماهیان آب شیرین هست. و گونه هایی مانند آنجل, دیسکس , گوپی , اسکار و....رایج ترین گونه ها هستند
0 #1 مسعود 1398-07-24 10:59
سلام ، خسته نباشید، ببخشید زمینه کار شما در رابطه با ماهیان آب شور هست یا آب شیرین؟؟ و اسم ماهیانی رو که مد نظر دارید برای پرورش رو هم بفرمایید
****
پاسخ
سلام بزرگوار
حوزه فعالیت ما در زمینه ماهیان آب شیرین هست.
و گونه هایی مانند آنجل, دیسکس , گوپی , اسکار و....رایج ترین گونه ها هستند

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو