پرورش ماهی زینتی | هر آنچه باید بدانید

پرورش ماهی زینتی

 پرورش ماهی زینتی یکی از شاخه های سودده و موردنیاز کشور هست؛ از یک سو در این زمینه ، هنوز وارد کننده هستیم (در کنار تولید داخلی) و از یک سو قیمت تمام شده داخلی ، قابل رقابت با بازارهای خارجیه و از همه مهمتر جزو شاخه های پرورشی هست که حتی در آپارتمانهای شهری هم میشه مزارعش رو راه انداخت.

همچنین در داخل کشور و در اکثر استانها ، سازمانهای مربوطه ، به توسعه این فعالیت تمایل داشته و این شاخه میتونه ارز آوری خوبی به دنبال داشته باشه.

در حال حاضر ظرفیت بسیار بالایی برای اشتغالزایی داره. پرورش ماهی زینتی به علت همین ظرفیت خوب اشتغالزایی ، از حوزه هاییه که تحت پوشش خوشه سازی تیم تحقیقاتی مینی سالن قرار داره؛یعنی شما عزیزان میتونید تحت پوشش تیم تحقیقاتی مینی سالن ، صدها واحد کوچک دیگه رو هم تحت پوشش خودتون قرار بدین و تیم مینی سالن در تمام مراحل در کنارتونه.

 

جهت شروع کار ،تیم تحقیقاتی مینی سالن نقشه ی راه پرورش ماهی زینتی رو در 3  گام برای شما ترسیم کرده تا قبل از اینکه که کار خودتون رو بعنوان پرورش دهنده ماهی زینتی شروع کنین اطلاعاتتون کامل باشه و بهترین تصمیمات رو بگیرین . برای موفقیت در زمینه پرورش ماهی زینتی ، لازمه این 3 مرحله پله پله و به ترتیب طی بشه تا ان شا الله در این کار موفق بشید. این مراحل شامل:

مراحل 3 گانه ای که شما رو به نتیجه مطلوب میرسونه:

  گام اول:  مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش ماهی زینتی لازمه بدونید

  گام دوم:  مطالعه ی طرح توجیهی پرورش ماهی زینتی

  گام سوم:  مشاوره گام به گام جهت راه اندازی مزرعه تحت پوشش کامل مینی سالن


 گام اول: مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش ماهی زینتی لازمه بدونید:

  حدود 200 گونه ماهی زینتی در دنیا وجود داره که از این تعداد حدود 80 گونه در ایران تکثیر و پرورش داده میشه.همچنین حدود 230میلیون قطعه ماهی زینتی ، سالانه در کشور تکثیر و تولید میشه؛ اما آمار روشنی در مورد تعداد ماهیان زینتی وارداتی وجود نداره (حتی نزد مسئولان مربوطه) ولی آنچه که پیداست اینه که تعداد ماهیان زینتی وارداتی در سال، بیش از تعداد ماهی زینتی تکثیری داخل کشور هست.

و این اطلاعات دو نکته مهم رو به ما میگه و اون اینکه:

1- کار تحقیقاتی و تولیدی جهت تکثیر حدود 120 گونه صرفا وارداتی، پروژه ای بسیار سودده میتونه باشه.

2- به علت پیش بودن واردات از تولید داخل ، ظرفیت اشتغالزایی خوبی در این زمینه وجود داشته و از پایداری نسبی خوبی هم برخورداره.

 نکته بسیار مهم اینکه در بین نژادهای مختلفماهیان آب شیرین ، پرورش ماهی دیسکس ، شاه ماهی آبهای شیرین سود بسیار بیشتری در مقایسه با سایر نژادها به دنبال داره .اما به علت سختی بالای پرورش دیسکس و حساس بودن این نژاد به پارامترهای آب ، باید بعد از یک دوره پرورش و کسب تجربه لازم ، اقدام به پرورشماهی دیسکس کنیم.

   در همین راستا مزارعی جهت تکثیر ، پرورش و آموزش راه اندازی کردیم تا بستر لازم جهت شروع فعالیت شما عزیزان در این زمینه به همراه خرید تضمینی محصولاتتون رو فراهم کنیم.  

فراموش نکنید که تا زمانی که اطلاعاتتون در این زمینه تکمیل نشد به هیچ وجه شروع به فعالیت در این زمینه نکنید و سرمایتونو به خطر نندازین.

 

 نکته: ماهی زینتی تولیدی کارآموزان تیم مینی سالن ، شامل خرید تضمینی تیم تحقیقاتی مینی سالن هستن.


گام دوم: مطالعه ی طرح توجیهی پرورش ماهی زینتی

قبل از اینکه دست به کار بشید خوبه بدونید که به ازای سرمایه ای که می ذارید در پایان سال چقدر سود می کنید برای همین لازمه  که دست به ماشین حساتون خوب باشه. در ادامه دو طرح توجیهی شاخه ی پرورش ماهی زینتی که تقریبا به روز هست رو مروری داشته باشید و توجیه اقتصادی پرورش ماهی زینتی و ماهی دیسکس به طور جداگانه رو ببینید. برای مطالعه ی طرح توجیهی ماهی زینتی  روی تصویر زیر کلیک کنید:

طرح توجیهی پرورش ماهی زینت ابعاد بزرگ

طرح توجیهی ماهی زینتی ابعاد خانگی

طرح توجیهی پرورش ماهی دیسکس


گام سوم: مشاوره گام به گام جهت راه اندازی مزرعه تحت پوشش کامل مینی سالن

حالا وقت شروع کار پرورشتونه. اما باید به اطمینان برسید که انتخابتون درسته و سرمایه تون به خطر نمیفته. از طرفی باید خیالتون از بابت بازار فروش محصولات تولیدیتون راحت باشه. به همین جهت این امکان رو فراهم کردیم تا تحت مشاوره کاملا کارتون رو شروع کنید تا هم خیالتون از بازار فروش محصولاتتون راحت باشه و هم خیالتون جمع باشه که بهترین گزینه رو انتخاب کردین.برای شروع کارتون تحت مشاوره کامل ما ، روی بنر زیر بزن:

 

خواندن 8429 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 09 آبان 1400 14:31


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از
 شاخه های جدید و سودده کشاورزی و دامپروری و فرصت های جدید سرمایه گذاری مطلع شوید


تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما | از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما در کنار شماییم

تمامی حقوق برای وبسایت مینی سالن محفوظ میباشد | 1392 - 1400