اهمیت داشتن اطلاعات در زمینه بیماری های طیور و چگونگی بدست آوردن این اطلاعات

2,248
https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی
خرید تضمینی
خرید تضمینی
خرید تضمینی

سلام دوستان 

وقتی ما به عنوان پرورش دهنده طیور اعم از بوقلمون ، مرغ ، بلدرچین و یا هر پرنده دیگه ای در حال پرورش هستیم، طبیعتا با بیماری های طیور هم ممکنه که مواجه بشیم.

وقتی با بیماری طیور، از هر نوع بیماری مواجه بشیم که بیشتر بیماری های مشخص و معروفی هستن ما قطعا باید به شناسایی و درمانش بپردازیم.

اما نکات بسیار مهمی در اینجا وجود داره. اول این که تشخیص بیماری کار ساده ای نیست. این که ما صرفا از روی علایم ظاهری بخوایم تشخیص قطعی داشته باشیم اینطور نیست. و یا حتی با کالبد شکافی هم نمیتونیم همیشه تشخیص قطعی رو داشته باشیم. از این رو کار تشخیص ، کاریه که به هر حال در خیلی از مناطقی که دسترسی به متخصص هم نیست کار سختیه. بعد از تشخیص هم پروسه درمان هست.

با وضعیتی که ما در کیفیت واکسن ها و داروهامون داریم باز پروسه درمان هم کار خیلی سختیه. اگه ما این دو مرحله رو پشت سر بذاریم و درمان رو هم انجام بدیم اتفاقی که میفته اینه که در غالب مواد اون گله دیگه مناسب نگهداری نیست. به خصوص اگه در زمان تولید بوده باشه و یا در زمان وزن گیریش بوده باشه غالبا اون زیان های لازم رو به ما رسونده و بعد از اون هم غالبا نگهداریش توجیه اقتصادی نداره. البته در برخی از موارد هم توجیه داره. اما در مجموع زیان های خودش رو به ما میرسونه که گاهی اوقات اون زیان میتونه اونقدر میتونه برای یک واحد کوچیک یا متوسط زیاد باشه که دیگه توان ادامه کار رو نداشته باشه.

از این رو ما تمام تمرکز خودمون رو باید روی این بذاریم که چطور پیشگیری کنیم و نذاریم که اصلا گله مون با بیماری بخواد مواجه باشه.

در دوره آموزشی پرورش طیور هم که برگزار میشه ما در واقع به همین می پردازیم که چطور ما سالن خودمون رو بخوایم مدیریت کنیم که با این موارد مواجه نشیم

اما در هر صورت ممکنه که این اتفاق بیفته و ما با بیماری ها مواجه بشیم و به علت اهمیت زیاد این موضوع ما در ان راستا ویدئوهای بسیار ارزشمندی تولید کردیم. که انشاله برای شما دوستان به رایگان به اشتراک میذاریم

در دوره های آموزشی دوره جیره نویسی رو طبق روال قبل داریم اما تصمیم گرفتیم که در روز دوره جیره نویسی، دوره مکمل شناخت و درمان بیماریها رو هم بخوایم بعنوان دوره دوم در روز جیره نویسی داشته باشیم. یعنی عزیزانی که در دوره جیره نویسی شرکت میکنن ، در واقع دوره جیره نویسی و بیماری ها رو با هم میگذرونن. و دو دوره رو در یک دوره ادغام کردیم. البته هزینش تغییری نکرده. ولی این دو دوره رو چون ضروری دیدیم در یک روز قرار دادیم که به امید خدا از این دوره یعنی از اردیبهشت 98 که دوره اول امسال هست ما این موضوع رو حتما لحاظ میکنیم.

 

دوره ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی تخمگذار

 

 دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

 نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو