سیل، ریزگرد، خشکسالی و گرانی ارز | فرصت یا تهدید

943
تصاویر دوره ها و مراکز آموزشی مینی سالن
فروش جوجه مرغ بومی تخمگذار با راندمان بالا
آشنایی با 4 نوع مشاوره تیم مینی سالن جهت راه اندازی مزرعه موفق پرورش

سیل ، ریزگرد، خشکسالی و گرانی ارز | فرصت یا تهدید

 

سال 98 شروعش همراه بود با حوادث غیرمترقبه ای مثل سیل و در برخی نقاط هم زلزله.

و این موضوع هم پیوند خورد با اتفاقات سال گذشته که همون افزایش شدید قیمت ها و کاهش شدید ارزش پول کشورمون بود.

و طبیعتا وقتی ما با اخبار مربوط به این حوادث مواجه میشیم و فضاهای مجازی باعث میشه که کمی ناامیدی بخواد در همه ما به وجود بیاد و بسیار هم طبیعی هست.

 

اما وقتی از نگاه یک کارآفرین ما به قضیه نگاه میکنیم داستان بسیار متفاوت هست.

 

 یک کارآفرین وقتی با سیل ، خشکسالی ، ریزگرد ، کاهش ارزش پول مواجه میشه ، به این فکر میکنه که از دل یک موضوع چطور میتونم یک فرصتی و دربیارم. یک اشتغال زایی و داشته باشم و یک کسب و کار جدید رو بخوام راه اندازی کنم.

 

به طور مثال ما ظرف این سالها با خشکسالی مواجه بودیم و خیلی از عزیزان در اقصی نقاط کشور کار کشاورزی شون رو رها کردن و زمین های بسیار زیادی بلا استفاده موندن.

 

اما در کنارش ، ما  شاهد این بودیم طی سالهای اخیر که تعدادی از عزیزان در نقاط مختلف کشور کار تحقیقاتی شون رو در همین راستا شروع کردن. 

 

نتیجه اش هم این شد که به بذر اصلاح شده گیاهانی مثل سالیکورنیا یا خارشتر دست پیدا کردن. و نتیجه بسیار خوبی از این کار گرفتن که برخی از این گیاهان مقاوم به خشکسالی هستن و نیاز آبی شون بسیار پایین هست. و بخش قابل توجهی از نیاز علوفه ای کشور رو تامین میکنه.

 

بخشی از این گیاهان هم مقاوم به شوری هستن و در واقع برای جاهایی که نمک زار هست و آب شور در دسترس هست، قابل کشت هستن و بهره خوبی هم از این کار مطالعاتیشون گرفتن و سود خوبی کردن و طبیعتا برای سالهای بسیار طولانی میتونن از این موضوع سود ببرن. 

 

همچنین بعد از گرانی های اخیری که ما در سال 97 باهاش مواجه بودیم طبیعتا نهاده های وارداتی مثل ذرت و سویا خیلی افزایش پیدا کرد. و طبیعتا خیلی از عزیزانی که کارشون با ذرت و سویا بود به مشکل برخوردن، تهیه اش در برخی از نقاط سخت شد.

به خصوص واحدهای کوچیک و متوسطی که موضوع صحبت ما هستن در تهیه ذرت و سویا با مشکل مواجه بودن. و افزایش قیمت و کمبود دسترسی باعث شد که در برهه هایی بخوان سالن خودشون رو خالی نگه دارن. و یک انرژی منفی در بین پرورش دهندگان به وجود اومد.

 

اما در عین حال عزیزانی هم بودن که مطالعه کردن روی این که حالا که ما دسترسی مون محدوده و قیمت ها هم خیلی زیاده. چکار میتونیم کنیم و چطور از این فرصت استفاده کنیم.که تیم مینی سالن هم یکی از همون مراکزی بود که روی این موضوع کار کرد.

 و همونطور که میدونید سالهاست روی بحث جیره جایگزین طیور داریم کار میکنیم.

 

اما این افزایش قیمتهای اخیر بهانه ای شد که ما سرعت عمل بسیار بیشتری به این موضوع ببخشیم.

و به لطف خدا نتیجه اش هم این شد که به جیره ای دست پیدا کردیم با حداقل نیاز به ذرت و سویا.

و با کاهش قیمت به میزان معنا داری و نکته مهم هم اینه که این جیره ای که ما بهش دست پیدا کردیم، هم از لحاظ قیمت پایین تر هست در مقایسه با زمانی که ما بخوایم از نهادهای وارداتی استفاده کنیم، هم از لحاظ راندمان ما با کاهش راندمان مواجه نیستیم، راندمان حفظ شده.

 

در اینجا ما کمک گرفتیم از گیاهان داروئی، جوانه ها و یه سری پسماندها و تفاله ها. و با رعایت استاندارد یکی از متخصصین جیره طیور طبیعتا در این کار نیاز بود که استفاده کنیم. که اخبارش رو مفصلا در اختیار شما دوستان میذاریم. 

 

در مقابله با اتفاقاتی مثل ریزگردها و سیل هم باز داستان از همین قراره .

وقتی با این موضوعات مواجه میشیم ، طبیعتا سازمانها و ارگانهای مربوطه مثل منابع طبیعی ، آبخیز داری و..... این دغدغه در اونها جدی تر میشه  که چکار میتونیم کنیم که با این موضوع برای سالهای بعد بخوایم مقابله کنیم. 

یکی از راهکارها طبیعتا تقویت پوشش گیاهی و کاشت درختها هست. که در اینجا هم سازمانهای مربوط مثل منابع طبیعی ، این آمادگی و دارن که شما عزیزان بخواین پیشنهاداتی رو بهشون بدید.

 

به طور مثال کاشت گیاهان در محل هایی که بارش باران کم هست ما بخوایم پیشنهاداتی رو بدیم که گیاهی مثل خار شتر کاشته بشه که هم مقابله میکنه با ریزگردها و هم از طرفی نیاز آبیش کمه و هم درآمدزایی بسیار جدی رو به دنبال داره.

 

یعنی شما وقتی به یک تفاهم برسید ، صدها و هزاران هکتار زمین به رایگان در اختیار شما هست که بخواین بهره برداری کنید و از طرفی هم کمک به منابع طبیعی و مقابله با ریزگردهاست.

 

 

 

 

 

 

دوره ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی تخمگذار

 

tik5 سیل، ریزگرد، خشکسالی و گرانی ارز | فرصت یا تهدید دوره  های  دو روزه ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی شامل  (پرورش مرغ بومی پرتولید - جیره نویسی و بیماری ها)،چهارشنبه و جمعه 16  و 18  بهمن ماه 98 در مرکز تحقیقات همدان برگزار خواهد شد.

    (جهت مشاهده سرفصل های دوره ی آموزشی مرغ بومی تخمگذار کلیک کنید)

 

شماره مشاوره ، خرید و ثبت نام در دوره های آموزشی :

۰٩١١٨٩٢٨٩٢0 - ۰٩١١٨٩٢٨٩٢1-۰٩١١۴٨۶١۶٢٣

 

ER سیل، ریزگرد، خشکسالی و گرانی ارز | فرصت یا تهدید نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش

 

teleg سیل، ریزگرد، خشکسالی و گرانی ارز | فرصت یا تهدید برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی پرورش مرغ بومی تخمگذار عضو کانال تلگرامی ما شوید.

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما


 شماره های تماس جهت مشاوره ، خرید و ثبت نام دوره های آموزشی: ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱ ♡ ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۰ ♡ ۰۹۱۱۴۸۶۱۶۲۳

⏰ ساعات مشاوره: همه روزه ۹ الی ۱۶ روزهای غیرتعطیل | پنجشنبه ها ۹ الی ۱۳

منو