اهمیت ترویج طیور بومی

2,153
https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی
خرید تضمینی
خرید تضمینی
خرید تضمینی
اهمیت ترویج طیور بومی
 
یه نکته ای رو که میخواستم بهش اشاره بکنم بحث زنجیره وابستگی هست وقتی شما نژاد میارید این نژاد رو کی میره یه تاجر میاره وقتی اینو میاره غذاش رو هم تاجر میاره صنعتی که باید این دان کشت بشه و برداشت بشه رو هم تاجر میاره به عبارت دیگه ما الگویی که داریم به کشاورزان پیشنهاد میکنیم الگوی وارد شدنی هست یک الگویی هست که هیچ گزینش علمی روش وجود نداره ما الان ذرت کشت می کنیم ذرت متعلق به بوم ما نیست ما سویا کشت می کنیم سویا متعلق به بوم ما نیست. من دوتا مثال رو این مسئله بزنم:
شما اگه بهتون بگن مرغ در حقیقت ماشینی خودمون این مرغایی که می خوریم مصرف بکن یا مرغ محلی بعید میدونم کسی بگه که من مرغ محلی مصرف نمیکنم.
کدوم روستایی به مرغش سویا میده؟ همه روستاهای ما اصطلاحا میگن ما کف سفره رو به  مرغ میدیم.
 
مرغ پرنده ای  حشره خوار، مرغی که حشره میخوره، مرغی که کرم میخوره در حقیقت به واسطه اون میکروبیوم که بدن حشره وجود داره نیاز به آنتی‌بیوتیک نداره تلفات نخواهد داشت و این به بدن من و شما هم منتقل میشه و به ما سلامت میده
 
ولی وقتی من دارم این رو از یک بعد دیگه به اون نگاه می کنم دام رو  وارد می کنم غذاشو وارد می کنم و تمام اینها رو توی یک فضای کلاسه بندی شده
این رو وقتی به هر فردی بدی نیاز داری که یک توده عظیمی از آنتی بیوتیک را به او بدیدبخاطر اینکه بتونی حفاظتش بکنی و این یه چالش بسیار بسیار جدی و شکننده هست.

 

 
منبع: برنامه ی ثریا
 

دوره ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی تخمگذار

 

 دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

 نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

دیدگاه‌ها   

0 #2 kheradmand 1398-01-31 19:01
با سلام در مورد جیره مرغ محلی و همینطور جدول جیره و دما و.... در سنین مختلف اطلاعات جامع میخواستم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید؟ *********** سلام دوست عزیز تمام مقالات رو از لینک زیر میتونید مطالعه بفرمایید: minisalon.ir/toyour/morgheboomi/maghalat-morgh.html جدول دما و نور رو از لینک زیر دریافت کنید: minisalon.ir/contents/item/97-2018-09-21-08-10-09-350.html جدول جیره رو از لینک زیر مطالعه کنید: minisalon.ir/contents/item/86-2018-09-21-08-10-09.html
0 #1 kheradmand 1398-01-31 19:01
با سلام
در مورد جیره مرغ محلی و همینطور جدول جیره و دما و.... در سنین مختلف اطلاعات جامع میخواستم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید؟
***********
سلام دوست عزیز
تمام مقالات رو از لینک زیر میتونید مطالعه بفرمایید:
minisalon.ir/toyour/morgheboomi/maghalat-morgh.html

جدول دما و نور رو از لینک زیر دریافت کنید:
minisalon.ir/contents/item/97-2018-09-21-08-10-09-350.html

جدول جیره رو از لینک زیر مطالعه کنید:
minisalon.ir/contents/item/86-2018-09-21-08-10-09.html

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو