فرق سود مرغ و بوقلمون درجه یک و درجه دو

2,716
https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی
خرید تضمینی
خرید تضمینی
خرید تضمینی

  فرق سود پرورش مرغ و بوقلمون درجه یک و درجه 2   

طی سالهای اخیر ما شاهد این موضوع بودیم که بازار مرغ بومی تخمگذار جهت تولید تخم مرغ خوراکی و بوقلمون مادر جهت تولید جوجه های بوقلمون از ثبات خوبی برخوردار بود همچنین از سود مناسبی هم برخوردار بود. که اگه شما دوستان طرح های توجیهی که ما طی این سالها  در سایت مینی سالن گذاشتیم و مطالعه کرده باشین متوجه این موضوع میشین.

اما این محاسبات و این توجیه  بر این پیش فرض هست که گله اولیه ای که شما تهیه میکنید  یک گله با کیفیت بالا باشه چرا که اگه کیفیت در اینجا بخواد کمی پایین باشه اون طرح میتونه بسار تحت تاثیر قرار بگیره.

 فرض کنید که شما 1000 قطعه مرغ بومی تخمگذار یا 200 قطعه  بوقلمون مادر برنز دارید. و شما به طور میانگین ماهی 3 میلیون تومان سود خالصتون میشه. حالا اگه کیفیت گله ای که دارین درجه  یک نباشه و درجه 2 باشه. این طور نیست که این 3 میلیون تومان سود ، بخواد 2 و نیم میلیون تومان بشه. بلکه میتونه صفر و یا حتی منفی بشه. و کار کاملا براتون زیان ده بشه . این رو هم خوبه بدونید که اختلاف قیمت دو تا گله متفاوت که از یک کیفیت هستن ، به طور میانگین 1000 تومان هست. و اختلاف قیمت های بیش از این که اعلام میشه ناشی از یک سری اطلاعات غلطی هست که ارائه میدن و معمولا سن پرنده رو درست اعلام نمیکنن.  مثلا بوقلمونی که 20 روزه هست رو یکماهه اعلام میکنن. و جوجه ای که 3 ماهه هست رو 4 ماهه اعلام میکنن. ولی به طور میانگین اختلاف قیمت 1000 تومان معقول هست. 

باز هم تاکید میکنم که به هیچ وجهی کیفیت کار خودتون رو فدای قیمت نکنید.

 

 

 

دوره ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی تخمگذار

 

 دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

 نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

دیدگاه‌ها   

0 #4 پژواک 1398-04-26 18:48
مهم ترین واکسن هایی که برای مرغ بومی باید استفاده کنیم کدومها هستش؟ ************** سلام دوست عزیز به لینک زیر مراجعه کنید: https://minisalon.ir/contents/item/251-2018-09-21-08-10-09.html
0 #3 پژواک 1398-04-26 18:48
مهم ترین واکسن هایی که برای مرغ بومی باید استفاده کنیم کدومها هستش؟
**************
سلام دوست عزیز
به لینک زیر مراجعه کنید:
https://minisalon.ir/contents/item/251-2018-09-21-08-10-09.html
0 #2 علی صدرایی 1398-04-25 16:33
اگه بخوام گله مادر بوقلمون تشکیل بدم پیشنهاد میدین جوجه عرضه کنیم یا تخم نطفه دارش رو؟ ************ سلام دوست عزیز سود بیشتر در عرضه جوجه یکماهه هست . بعدش در عرضه جوجه یکروزه و نهایتا عرضه تخم نطفه دار. علت هم اینه که قیمت تخم نطفه دار بوقلمون در مقایسه با جوجه یکروزه اش اختلاف قیمت فاحشی داره.
0 #1 علی صدرایی 1398-04-25 16:33
اگه بخوام گله مادر بوقلمون تشکیل بدم
پیشنهاد میدین جوجه عرضه کنیم یا تخم نطفه دارش رو؟
************
سلام دوست عزیز
سود بیشتر در عرضه جوجه یکماهه هست . بعدش در عرضه جوجه یکروزه و نهایتا عرضه تخم نطفه دار.
علت هم اینه که قیمت تخم نطفه دار بوقلمون در مقایسه با جوجه یکروزه اش اختلاف قیمت فاحشی داره.

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو