در پرورش طیور کدام شاخه بهتر است؟

4,454
تصاویر دوره ها و مراکز آموزشی مینی سالن
فروش جوجه مرغ بومی تخمگذار با راندمان بالا
آشنایی با 4 نوع مشاوره تیم مینی سالن جهت راه اندازی مزرعه موفق پرورش

در پرورش طیور کدوم شاخه بهتر هست؟


شما دوست عزیزی که تمایل به پرورش داری و کار خودت رو به عنوان پرورش دهنده طیور میخوای شروع کنی. یعنی یا به این حوزه علاقمندین یا تصمیمتون بر این شد که تو این حوزه بخواین فعالیت کنین. در زمینه طیور ، ما با طیور بسیار زیادی مواجهیم که امروز به بررسی 3 تا از این پرنده ها میپردازیم : بوقلمون بومی و برنز. مرغ بومی تخمگذار و بلدرچین.
سایر طیور رو هم که ما در آینده در سایت مینی سالن قرار میدیم شما میتونید طبق استانداردها و الگوهایی که ما در این ویدئوها میگیم در مورد اونها هم تصمیم بگیریم.
مهمترین فاکتور در زمینه این 3 پرنده در وهله اول میزان سودیه که دارن . وهله دوم هم بازاریه که دارن.
خوبه بدونید که در این سه پرنده قانون ثابت وجود داره و اون اینه که بیشترین سود از آن تشکیل گله مادر و تولید تخم نطفه دار و جوجه هست. در مرحله بعدی بیشترین سود از آن تولید تخم خوراکی هست. و در نهایت بیشترین سود مربوط به پرورش پرنده به شکل گوشتی هست.
اگه شما بخواین تشکیل گله مادر جهت تولید تخم نطفه دار داشته باشین خوبه بدونید که بوقلمون در این زمینه بهترین گزینه هست. چرا که هم بازار بسیار راحت تری داره و هم از حداکثر سود برخورداره.
یعنی اگه میخواین تشکیل گله مادر بدین بهترین گزینه برای شما پرورش بوقلمون های مادر برنز هستن و نه بومی. اگه هدفتون تولید تخم خوراکی باشه ، بهترین گزینه ها مرغ بومی تخمگذار و بلدرچین هستن. و باز در بین اینها هم مرغ بومی تخمگذار از بازار باثبات تری برخورداره.
یعنی امروز که ما داریم صحبت میکنیم در بهمن ماه سال 97 ، میزان سود پرورش بلدرچین تخمگذار به مراتب بیشتر از مرغ بومی تخمگذاره.
اما 6 ماه پیش اوضاع کاملا برعکس بود. یعنی سود مرغ بومی تخمگذار بیشتر بود و طی این مدت بازار تخم مرغ محلی از ثبات کافی برخوردار بود اما این بازار تخم بلدرچین هست که از ثبات کافی برخوردار نبود. و اگه بخواین تولید گوشت هم داشته باشین ، راحت ترین حوزه از آن بلدرچین هست اگه صرفا سهولت در فروش مد نظرتون هست.

اما از لحاظ میزان سود پرورش بوقلمون های گوشتی برنز و بومی از سود بیشتری برخورداره هرچند خوبه این نکته رو بدونید که همه اینها باز متناسب با شرایط مکانی و زمانی میتونه بسیار متفاوت باشه.

یعنی در زمانی که شما میخواین کارتون رو شروع کنین باید تمام این فاکتور ها رو در مورد تک تک این پرنده ها لحاظ کنید. و نهایتا تصمیم گیری کنید اما طبق تجربه چند ساله ما میشه این قانون رو به عنوان استاندارد کلی در مورد تصمیم گیری شما به کار برد.
در زمینه بلدرچین مادر و گله مادر بلدرچین جهت تولید تخم نطفه دار بلدرچین هم باید بگم که محصول رو اگه شما بازار خوبی داشته باشید از سود خوبی برخورداره. که باید طرح توجیهی بوقلمون مادر و بلدرچین مادر رو در زمانی که میخواین کسب و کارتون رو راه اندازی کنید مقایسه کنید تا بعد بخواین به یک کسب و کار نهایی برسید.

 

دوره ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی تخمگذار

 

tik5 در پرورش طیور کدام شاخه بهتر است؟ دوره  های  دو روزه ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی شامل  (پرورش مرغ بومی پرتولید - جیره نویسی و بیماری ها)،چهارشنبه و جمعه 16  و 18  بهمن ماه 98 در مرکز تحقیقات همدان برگزار خواهد شد.

    (جهت مشاهده سرفصل های دوره ی آموزشی مرغ بومی تخمگذار کلیک کنید)

 

شماره مشاوره ، خرید و ثبت نام در دوره های آموزشی :

۰٩١١٨٩٢٨٩٢0 - ۰٩١١٨٩٢٨٩٢1-۰٩١١۴٨۶١۶٢٣

 

ER در پرورش طیور کدام شاخه بهتر است؟ نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش

 

teleg در پرورش طیور کدام شاخه بهتر است؟ برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی پرورش مرغ بومی تخمگذار عضو کانال تلگرامی ما شوید.

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما


 شماره های تماس جهت مشاوره ، خرید و ثبت نام دوره های آموزشی: ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱ ♡ ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۰ ♡ ۰۹۱۱۴۸۶۱۶۲۳

⏰ ساعات مشاوره: همه روزه ۹ الی ۱۶ روزهای غیرتعطیل | پنجشنبه ها ۹ الی ۱۳

منو