در پرورش طیور کدام شاخه بهتر است؟

7,646
https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی
خرید تضمینی
خرید تضمینی
خرید تضمینی

در پرورش طیور کدوم شاخه بهتر هست؟


شما دوست عزیزی که تمایل به پرورش داری و کار خودت رو به عنوان پرورش دهنده طیور میخوای شروع کنی. یعنی یا به این حوزه علاقمندین یا تصمیمتون بر این شد که تو این حوزه بخواین فعالیت کنین. در زمینه طیور ، ما با طیور بسیار زیادی مواجهیم که امروز به بررسی 3 تا از این پرنده ها میپردازیم : بوقلمون بومی و برنز. مرغ بومی تخمگذار و بلدرچین.
سایر طیور رو هم که ما در آینده در سایت مینی سالن قرار میدیم شما میتونید طبق استانداردها و الگوهایی که ما در این ویدئوها میگیم در مورد اونها هم تصمیم بگیریم.
مهمترین فاکتور در زمینه این 3 پرنده در وهله اول میزان سودیه که دارن . وهله دوم هم بازاریه که دارن.
خوبه بدونید که در این سه پرنده قانون ثابت وجود داره و اون اینه که بیشترین سود از آن تشکیل گله مادر و تولید تخم نطفه دار و جوجه هست. در مرحله بعدی بیشترین سود از آن تولید تخم خوراکی هست. و در نهایت بیشترین سود مربوط به پرورش پرنده به شکل گوشتی هست.
اگه شما بخواین تشکیل گله مادر جهت تولید تخم نطفه دار داشته باشین خوبه بدونید که بوقلمون در این زمینه بهترین گزینه هست. چرا که هم بازار بسیار راحت تری داره و هم از حداکثر سود برخورداره.
یعنی اگه میخواین تشکیل گله مادر بدین بهترین گزینه برای شما پرورش بوقلمون های مادر برنز هستن و نه بومی. اگه هدفتون تولید تخم خوراکی باشه ، بهترین گزینه ها مرغ بومی تخمگذار و بلدرچین هستن. و باز در بین اینها هم مرغ بومی تخمگذار از بازار باثبات تری برخورداره.
یعنی امروز که ما داریم صحبت میکنیم در بهمن ماه سال 97 ، میزان سود پرورش بلدرچین تخمگذار به مراتب بیشتر از مرغ بومی تخمگذاره.
اما 6 ماه پیش اوضاع کاملا برعکس بود. یعنی سود مرغ بومی تخمگذار بیشتر بود و طی این مدت بازار تخم مرغ محلی از ثبات کافی برخوردار بود اما این بازار تخم بلدرچین هست که از ثبات کافی برخوردار نبود. و اگه بخواین تولید گوشت هم داشته باشین ، راحت ترین حوزه از آن بلدرچین هست اگه صرفا سهولت در فروش مد نظرتون هست.

اما از لحاظ میزان سود پرورش بوقلمون های گوشتی برنز و بومی از سود بیشتری برخورداره هرچند خوبه این نکته رو بدونید که همه اینها باز متناسب با شرایط مکانی و زمانی میتونه بسیار متفاوت باشه.

یعنی در زمانی که شما میخواین کارتون رو شروع کنین باید تمام این فاکتور ها رو در مورد تک تک این پرنده ها لحاظ کنید. و نهایتا تصمیم گیری کنید اما طبق تجربه چند ساله ما میشه این قانون رو به عنوان استاندارد کلی در مورد تصمیم گیری شما به کار برد.
در زمینه بلدرچین مادر و گله مادر بلدرچین جهت تولید تخم نطفه دار بلدرچین هم باید بگم که محصول رو اگه شما بازار خوبی داشته باشید از سود خوبی برخورداره. که باید طرح توجیهی بوقلمون مادر و بلدرچین مادر رو در زمانی که میخواین کسب و کارتون رو راه اندازی کنید مقایسه کنید تا بعد بخواین به یک کسب و کار نهایی برسید.

 

 

دوره ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی تخمگذار

 

 دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

 نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

دیدگاه‌ها   

0 #4 محسن خدایاری 1398-02-28 03:03
با سلام. فروردین امسال تعداد ۱۰۰ عدد جوجه بوقلمون برنز ۳۰ روزه خریداری کردم. اگر بخوام گله بوقلمونمو افزایش بدم جهت پرورش گله مادر( حدود ۵ برابر) اوایل تابستان مناسب هست؟؟ اگر مناسب هست بازهم بوقلمون ۳۰ روزه بریزم یا جوجه یک روزه خریداری کنم؟؟ ******** پاسخ سلام دوست عزیز بله نگهداری در سالن مستلزم این است که دما و تهویه وساعات روشنایی در کنترل خودتون هست و در هر فصلی میتونید اقدام کنید واگر تجربه پرورش جوجه یک روزه ندارید بهتراست از یکماهه شروع کنید و بهتر است گله یک دست و یک سن باشدیعنی گله همزمان باهم وارد سالن شود و از ی گله باشد.
0 #3 محسن خدایاری 1398-02-28 03:03
با سلام. فروردین امسال تعداد ۱۰۰ عدد جوجه بوقلمون برنز ۳۰ روزه خریداری کردم. اگر بخوام گله بوقلمونمو افزایش بدم جهت پرورش گله مادر( حدود ۵ برابر) اوایل تابستان مناسب هست؟؟ اگر مناسب هست بازهم بوقلمون ۳۰ روزه بریزم یا جوجه یک روزه خریداری کنم؟؟
********
پاسخ
سلام دوست عزیز
بله نگهداری در سالن مستلزم این است که دما و تهویه وساعات روشنایی در کنترل خودتون هست و در هر فصلی میتونید اقدام کنید واگر تجربه پرورش جوجه یک روزه ندارید بهتراست از یکماهه شروع کنید و بهتر است گله یک دست و یک سن باشدیعنی گله همزمان باهم وارد سالن شود و از ی گله باشد.
0 #2 نعیمه فراهانی 1397-12-12 10:06
سلام وقت بخیر من بخوام پرورش بوقلمون و شروع کنم. چه زمانی برای این کار مناسب تره؟ میخوام کاری با سودآوری بالا باشه. ممنون که با حوصله پاسخ میدین ************** بهترین فصل برای شروع پرورش از اواسط فصل بهار و اوایل تابستانه که شما برای اواخر پاییز و اوایل زمستان میخواین عرضه بوقلمون های بالغ رو داشته باشین و اولویت اول ما در پیشنهاد اینه که دوستان به سمت تشکیل گله ی مادر بوقلمون برن ... چون که بسیار با کمبود شدید تخم و جوجه یک روزه بوقلمون مواجه ایم.
0 #1 نعیمه فراهانی 1397-12-12 10:06
سلام وقت بخیر
من بخوام پرورش بوقلمون و شروع کنم. چه زمانی برای این کار مناسب تره؟ میخوام کاری با سودآوری بالا باشه.
ممنون که با حوصله پاسخ میدین
**************
بهترین فصل برای شروع پرورش از اواسط فصل بهار و اوایل تابستانه که شما برای اواخر پاییز و اوایل زمستان میخواین عرضه بوقلمون های بالغ رو داشته باشین و اولویت اول ما در پیشنهاد اینه که دوستان به سمت تشکیل گله ی مادر بوقلمون برن ... چون که بسیار با کمبود شدید تخم و جوجه یک روزه بوقلمون مواجه ایم.

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو