دام بهتر است یا طیور؟

4,807
تصاویر دوره ها و مراکز آموزشی مینی سالن
فروش جوجه مرغ بومی تخمگذار با راندمان بالا
آشنایی با 4 نوع مشاوره تیم مینی سالن جهت راه اندازی مزرعه موفق پرورش

دام بهتره یا طیور؟

 


شما دوست عزیزی که تمایل به پرورش داری اما هنوز تصمیم نگرفتی که در زمینه دام کارتون رو شروع کنین بهتره یا در زمینه طیور.؟
خوبه که بدونید اگه هدفتون فقط سود اقتصادی باشه هیچ فرقی بین دام و طیور در زمینه هایی که ما خدمتتون مشاوره میدیم وجود نداره. اما زمانی که بخواین یکی از این ها رو انتخاب کنید ،یک فاکتور بسیار مهم فاکتور علاقه هست. این که ببینید به کدوم یکی از این حوزه ها بیشتر علاقه مندین. یعنی نمونه کارها ، نمونه مزارع و دامداری و مرغداری و ببینید و خودتون جمع بندی کنید که به کدوم شکل کار بیشتر علاقه مندین. و شاخه مد نظر خودتون رو انتخاب کنید. اما بعد از همه این بررسی ها اگه باز هم به نتیجه نرسیدین که کدوم شاخه رو انتخاب کنید و یا علاقه خاصی به هیچ کدوم از شاخه ها ندارین ، پیشنهاد ما اینه که دو تا فاکتور و لحاظ کنید.
فاکتور اول اینه که بیماریهایی که ما در طیور داریم متاسفانه به مراتب بیشتر از بیماریهای هست که در دام داریم و ما تلفاتی که در زمینه طیور داریم بسیار بیشتر از تلفات حوزه دام هست. ازین رو شما باید قبل از شروع کار اگه تمایلی به پرورش در حوزه طیور دارید باید از دامپزشکی منطقتون استعلام بگیرید. که طی چند سال اخیر چه بیماری هایی گزارش شده و سابقه چه بیماری هایی رو در اونجا گزارش میکنن خدمت شما. اگه اون بیماری ها طوری باشه که قابل کنترل باشه و خیلی شدتش زیاد نباشه. اون وقت شما میتونید در زمینه طیور کارتون رو شروع کنید و یک فاکتور مهم دیگه ای هم که وجود داره اینه که منطقه رو بسنجید. و اون منطقه ای که کار و در اون شروع کنید پتانسیلش برای کدوم یک از موارد بیشتره. فرض کنید که شما میخواین در یک منطقه ای که در اون مرغداری های صنعتی و مراکز پرورش طیور صنعتی وجود داره شما تا حداقل یک کیلومتر اجازه راه اندازی هیچ فارم پرورش طیور رو ندارید و اینجا شما مجبورید که دام رو انتخاب کنید. جداول مربوط به فواصل مجاز رو شما میتونید از سایت مینی سالن مشاهده کنید. و یا اگه در منطقه ای هستین که اون منطقه فرهنگ پرورش دام ، علی الخصوص دام سبک وجود داره بهتر اینه که شما در زمینه دام بخواین کارتون رو شروع کنید چرا که با توضیحاتی که در زمینه دام ، ما در زمینه های مربوطه در سایتمون داریم متوجه این موضوع میشیم. در زمینه پرورش دام اگه بخواین موفق عمل کنید چون در منطقه تون بقیه هم در همون زمینه فعال هستن با دیدن وجه تمایز شما با خودشون به سمت شما میان و در واقع مشتری های بالقوه شما هستن.
حالا شما میاین و کار خودتون رو به عنوان پرورش دهنده طیور بخواین شروع کنید یعنی یا به این حوزه علاقه مندین و یا اینکه تصمیمتون بر این شد که تو این حوزه بخواین فعالیت کنید.
در زمینه طیور ما با طیور بسیار زیادی مواجهیم که امروز به بررسی سه تا از این پرنده ها میپردازیم :
بوقلمون بومی برنز . مرغ بومی تخمگذار و بلدرچین. سایر طیور رو هم که ما در آینده در سایت مینی سالن قرار میدیم ، شما میتونید طبق استاندارد ها و الگوهایی که ما در این ویدئو میگیم ، در مورد اونها هم تصمیم بگیریم. مهم ترین فاکتور در زمینه این سه پرنده در وهله اول میزان سودیه که دارن و در وهله دوم هم بازاریه که دارن. خوبه که بدونید در این 3 پرنده یک قانون ثابت وجود داره و اون اینه که بیشترین سود از آن تشکیل گله مادر و تولید تخم نطفه دار و جوجه هست. در مرحله بعدی بیشترین سود از آن تخم خوراکی هست و در نهایت بیشترین سود مربوط به پرورش پرنده به شکل گوشتی هست.
اگه شما بخواین تشکیل گله مادر جهت تولید تخم نطفه دار داشته باشید خوبه بدونید که بوقلمون در این زمینه بهترین گزینه هست ، چرا که هم بازار بسیار راحت تری داره و هم از حداکثر سود برخورداره. یعنی اگه میخواین تشکیل گله مادر بدین بهترین گزینه برای شما بوقلمون های مادر برنز هستن نه بومی.
اگه هدفتون تولید تخم خوراکی باشه بهترین گزینه ها مرغ بومی تخمگذار و بلدرچین هستن. و باز در بین اینها هم مرغ بومی تخمگذار از بازار با ثبات تری برخورداره. یعنی امرو که ما داریم صحبت میکنیم یعنی بهمن ماه سال 97 ، میزان سود پرورش بلدرچین تخمگذار به مراتب بیشتر از مرغ بومی تخمگذاره. اما 6 ماه پیش اوضاع کاملا برعکس بود. یعنی سود مرغ بومی تخمگذار بیشتر بود. و طی این مدت بازار تخم مرغ محلی از ثبات کافی برخوردار بود. اما بازار تخم بلدرچین از ثبات کافی برخوردار نبود. و اگه بخواین تولید گوشت هم داشته باشین راحت ترین حوزه از آن بلدرچین هست. اگه صرفا سهولت در فروش مد نظرتون هست . اما از نظر میزان سود پرورش بوقلمون های گوشتی برنز و بومیه که از سود بیشتری برخورداره. هرچند خوبه این نکته رو بدونید که همه اینها باز متناسب با شرایط مکانی و زمانی میت

دوره ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی تخمگذار

 

tik5 دام بهتر است یا طیور؟ دوره  های  دو روزه ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی شامل  (پرورش مرغ بومی پرتولید - جیره نویسی و بیماری ها)،چهارشنبه و جمعه 16  و 18  بهمن ماه 98 در مرکز تحقیقات همدان برگزار خواهد شد.

    (جهت مشاهده سرفصل های دوره ی آموزشی مرغ بومی تخمگذار کلیک کنید)

 

شماره مشاوره ، خرید و ثبت نام در دوره های آموزشی :

۰٩١١٨٩٢٨٩٢0 - ۰٩١١٨٩٢٨٩٢1-۰٩١١۴٨۶١۶٢٣

 

ER دام بهتر است یا طیور؟ نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش

 

teleg دام بهتر است یا طیور؟ برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی پرورش مرغ بومی تخمگذار عضو کانال تلگرامی ما شوید.

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما


 شماره های تماس جهت مشاوره ، خرید و ثبت نام دوره های آموزشی: ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱ ♡ ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۰ ♡ ۰۹۱۱۴۸۶۱۶۲۳

⏰ ساعات مشاوره: همه روزه ۹ الی ۱۶ روزهای غیرتعطیل | پنجشنبه ها ۹ الی ۱۳

منو