مقایسه شاخه های پرورش کوتاه مدت و میان مدت

4,935
https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی
خرید تضمینی
خرید تضمینی
خرید تضمینی

مقایسه شاخه های پرورش کوتاه مدت و میان مدت


دوستان عزیزی که میخوان کار پرورش رو شروع کنن و کسب و کارشون رو تو شاخه های پرورش شروع کنن خوبه بدونن که کارهایی که وجود داره در زمینه پرورش ، میان مدت و بلند مدت و کوتاه مدت هستن. درآمدزایی کوتاه مدت مثلا شاخه پرورش بلدرچین گوشتی یا مرغ گوشتی یا حتی بلدرچین تخمگذار. چون در طی زمان کوتاه 2 یا 3 هفته ای در بلدرچین تخمگذار یا یک دوره 45 روزه در بلدرچین ها و مرغهای گوشتی ، شما میتونید به درآمد برسید و رخی از شاخه ها هم بلند مدت هستن. به طور مثال کاشت نهال گردو که بلند مدت هستن. و شما بعد از 4 یا 5 سال میتونید به درآمد مدنظر خودتون برسید. اما نکته ای که خیلی کلیدی هست و وجود داره اینه که در شاخه های کوتاه مدت میزان تقاضا جهت فعالیت بسیار زیاده. ازین رو ما میبینیم که اشباع تو این حوزه ها صورت میگیره یعنی میزان تولید بسیار زیاد میشه و عرضه و تقاضای بازار خیلی افزایشی نداره. ازین رو شاهد این هستیم که قیمت اون محصولات بسیار کاهش پیدا میکنه. و تنها اون دسته از عزیزانی که مهارتهای لازم جهت فروش رو دارن میتونند تو بازارش دووم بیارن. و خیلی از دوستان مجبورن که محصولات تولیدی خودشون رو به پایین ترین قیمت و حتی یر به یر و حتی با زیان بخوان عرضه کنن. به طور مثال ما در حوزه مرغ گوشتی ظرف سالهای گذشته داشتیم افراد بسیار زیادی ورود کردن چون دوره پرورششون 40 – 45 روزه هست و ما میبینیم که تو این حوزه ها میزان تولید بسیار زیاد شد و همین امر باعث شد که اکثریت پرورش دهنده های مرغ گوشتی امروزه یا توی کارشون زیان ده هستن یا میزان سودشون بسیار کمه یا گاهی اوقات هم به اندازه قیمت تمام شده خودشون ، محصول خودشون رو عرضه میکنن. اما در حوزه هایی که میان مدت و بلند مدت هستن غالبا به این شکل نیست. یعنی در شاخه هایی که میان مدت و بلند مدت هستن دو تا ویژگی مثبت وجود داره. یکیش این که میزان رقابت در اون شاخه ها بسیار کمتره. یعنی غالبا میزان تولید در اون حوزه ها کمتر از نیاز بازار هست و همین امر باعث میشه که قیمتشون حفظ بشه و غالبا قیمتشون افزایشی هست. و از طرفی هم تقاضا برای خرید اون محصولات هم به اندازه کافی وجود داره. و خیلی افراد دغدغه ای بابت فروش محصولات خودشون ندارن. ازین رو پیشنهاد ما به شما دوستان عزیز اینه که قبل از این که بخواین کسب و کار خودتون رو در شاخه های پرورش شروع کنید حتما بیاین بررسی کنید شاخه های میان مدت و بلند مدت و میزان سودشون رو بررسی کنید. گاهی اوقات میزان سود شاخه های میان مدت و بلند مدت بسیار بیشتر از شاخه های کوتاه مدت هست یعنی با این که حاشیه سود بسیار بالاتری دارن یک مزیت دیگه ای هم دارن و اون اینکه شامل خرید تضمینی هم میشن و بازار بسیار خوبی برای خرید اون محصولات وجود داره. که ما در ویدئوهایی که بزودی منتشر میکنیم به معرفی برخی از این موارد میپردازیم.

 

 

     منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 

دوره ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی تخمگذار

 

 دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

 نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو