اهمیت داشتن علم جیره نویسی و خطرات ندانستن آن

3,678
https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی
خرید تضمینی
خرید تضمینی
خرید تضمینی

اهمیت داشتن علم جیره نویسی و خطرات ندانستن آن

 

شما عزیزانی که می‌خواین کار پرورش رو شروع کنین نیازه قبلش در چند زمینه ، مهارتها ودانش کافی رو بدست بیارین . اولین زمینه که مربوط به خود پرورش میشه ... شناخت خود پرنده، مدیریت سالن و سایر جزئیات و بعدش شناخت بیماریها و انواع واکسن ها و واکسناسیون پرنده است که در مورد این دو شاخه تو دوره های آموزشی پرورش طیور صحبت میشه که بهتره که دوره تخصصی شناخت بیماریها و واکسیناسیون رو هم بگذرونید ... اما همانطور که می دونید ۷۰ درصد از هزینه های پرورش مربوط به جیره میشه ... از این رو شما عزیزان باید علم جیره نویسی و تولید جیره ارو هم به دست بیارین. 

منظور از علم جیره نویسی اینه که شما عزیزان بتونید با استفاده از نهادهای پایه شامل ذرت و سویا و کل اون مواد پایه ای که باهاش قراره جیره رو تولید کنین، بتونید جیره ی بالانس و متناسب با نیاز پرنده خودتون رو تولید بکنین. مواد پایه ای و آنالیز نهادهارو بشناسید ... مواد مغذی موجود در اونهارو شناسایی کنین، محدودیت های استفاده از هر کدوم از اونها رو بدونید که تا چه حدی میتونین از هر کدوم استفاده کنین، در نهایت اینکه از این نهادها بتونین بوسیله ی آسیاب و میکسر جیره نهایی پرنده خودتون رو تولید کنین. 

وقتی شما علم جیره نویسی رو داشته باشین، هم هزینه تمام شده جیره تون ارزونتر میشه و هم راندمان پرنده تون حداکثره... یعنی ممکنه شما بدون داشتن علم جیره نویسی ، جیره ای که به پرنده تون میدید به جای اینکه به ازای هر پرنده 180 تومن باشه، 220تومن بشه. اما میزان تخم گذاریشم به جای اینکه 200 تا تخم بشه بره 170تا تخم... یعنی اینکه با اینکه شما هزینه بیشتری کردین ولی نتیجه ی برعکس میگیرین... و این اختلاف ، اختلاف بین سودده بودن و زیانده بودن یک کسب کاره.... از این رو شما عزیزان به هیچ وجه بدون دونستن علم جیره نویسی کار خودتون رو شروع نکنید و سرمایه ی خودتون رو به خطر نیندازید...

 

 این مطلب رو هم بخونید: ثبت نام دوره عملی جیره نویسی و تولید جیره ارزان

 

منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 

 

دوره ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی تخمگذار

 

 دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

 نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

دیدگاه‌ها   

0 #2 سيدحسام معتمدي 1397-08-23 14:20
سلام معتمدی هستم ساکن شهرستان پردیس استان تهران. هزینه، مدت و محل برگزاری دوره آموزشی جیره نویسی چگونه است؟ ************** سلام دوست عزیز هزینش 280 هزار تومان میشه. با اقامت و پذیرایی رایگان . و اعطای گواهی از سوی جهاد دانشگاهی همدان. جهت ثبت نام با شماره زیر تماس بگیرید: 09118928920 - 09118928921
0 #1 سيدحسام معتمدي 1397-08-23 14:20
سلام معتمدی هستم ساکن شهرستان پردیس استان تهران.
هزینه، مدت و محل برگزاری دوره آموزشی جیره نویسی چگونه است؟

**************
سلام دوست عزیز
هزینش 280 هزار تومان میشه. با اقامت و پذیرایی رایگان . و اعطای گواهی از سوی جهاد دانشگاهی همدان.
جهت ثبت نام با شماره زیر تماس بگیرید:
09118928920 - 09118928921

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو