مدیریت چالش همخونی در استفاده از قوچ هومو

73
4 گام خرید اصولی گوسفند بومی چندقلوزا
تصاویر دوره ها و مراکز آموزشی مینی سالن
پرورش گوسفند چندقلوزا (هر آنچه باید بدانید)
آشنایی با 4 نوع مشاوره تیم مینی سالن جهت راه اندازی مزرعه موفق پرورش

وقتی قصد استفاده از قوچ هومو در گله های خودمون رو داریم، یکی از چالش هایی که باهاش مواجه هستیم ، چالش هم خونیه. یعنی طبق اون استانداردهایی که در مورد ما انسانها وجود داره که با محارم خودمون نمیتونیم ازدواج کنیم، در مورد دام هم این موضوع صدق میکنه. 

ازین رو ما نمیتونیم از قوچی که جهت آبستن سازی میش هامون استفاده میکنیم و بره هایی به دنیا میاد ، از اون قوچ بخوایم جهت تلاقی با همون بره ها که پدرشون این قوچ هست ، استفاده کنیم. 

بنابراین ما 3 راه پیش رو داریم:

راه اول این هست که اگه دارای سرمایه کافی هستیم ، از همون ابتدای راه بخوایم از دو قوچ همزمان استفاده کنیم. به این صورت که نیمی از گله خودمون رو با قوچ شماره یک و نیمی دیگه رو با قوچ شماره 2 تلاقی بدیم. و نهایتا هم بخوایم بره های تولیدی رو به شکل ضربدری با هم تلاقی بدیم. 

حالت دوم این هست که ما یک قوچ بیشتر نداریم ، طبیعتا به مدت یک و نیم سال میتونیم از این قوچ در گله مون استفاده کنیم تا زمانی که بره های نسل بعد بزرگ بشن و آماده قوچ اندازی. در اون زمان قوچ خودمون رو باید تبادل داشته باشیم با مزرعه دیگه که اون مزرعه هم چالش ما رو داره.

در دوره های آموزشی شما دوستان با هم دوره ای های خودتون ارتباط خوبی میگیرید و کمک میکنه که بعدها در تبادل قوچ بخواین از وجود همدیگه استفاده کنید. 

و اگه باز در این زمینه هم به چالشی برخوردین ، از ابتدای کار با همکاری و پشتیبانی و مشاوره تیم تحقیقاتی مینی سالن ، بخواین کارتون رو پیش ببرید ، تو این قسمت و بحث تبادل قوچ کمک های لازم رو خدمت شما دوستان خواهیم داشت تا با مشکل هم خونی مواجه نشیم. 

راه سوم هم این هست که شما دوستان بخواین از اسپرم قوچ هومو استفاده کنید. در این صورت نکته ای که باید حواستون باشه اینه که اگه میش های خودتون رو با اسپرم قوچ هومو آبستن میکنید ، حتما استعلام اون قوچ ، شماره پلاکش و جزییاتش رو از عرضه کننده اسپرم بگیرید تا در زمانی که بره هاتون به دنیا اومدن و بزرگ شدن ، اون وقت دیگه از این قوچ جهت آبستن سازیشون استفاده نکنید.

دوره ی آموزش عملی پرورش گوسفند چندقلوزا

 

tik5 مدیریت چالش همخونی در استفاده از قوچ هومو دوره ی آموزش عملی پرورش گوسفند پروار،گوسفند داشتی، تلقیح مصنوعی و جیره دام 16 الی 18 بهمن ماه  98 در مرکز تحقیقات همدان برگزار خواهد شد.

    (جهت مشاهده سرفصل های دوره ی آموزشی گوسفند چندقلوزا کلیک کنید)

 

شماره مشاوره ، خرید و ثبت نام در دوره های آموزشی :

۰٩١١٨٩٢٨٩٢١ - ۰٩١١۴٨۶١۶٢٣-۰٩١١٨٩٢٨٩٢۰

 

ER مدیریت چالش همخونی در استفاده از قوچ هومو نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش

 

teleg مدیریت چالش همخونی در استفاده از قوچ هومو برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی پرورش گوسفند چندقلوزا عضو کانال تلگرامی ما شوید.

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما


 شماره های تماس جهت مشاوره ، خرید و ثبت نام دوره های آموزشی: ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱ ♡ ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۰ ♡ ۰۹۱۱۴۸۶۱۶۲۳

⏰ ساعات مشاوره: همه روزه ۹ الی ۱۶ روزهای غیرتعطیل | پنجشنبه ها ۹ الی ۱۳

منو