مدیریت چالش همخونی در استفاده از قوچ هومو

383
دوره پرورش گوسفند
دوره آموزشی گوسفند

وقتی قصد استفاده از قوچ هومو در گله های خودمون رو داریم، یکی از چالش هایی که باهاش مواجه هستیم ، چالش هم خونیه. یعنی طبق اون استانداردهایی که در مورد ما انسانها وجود داره که با محارم خودمون نمیتونیم ازدواج کنیم، در مورد دام هم این موضوع صدق میکنه. 

ازین رو ما نمیتونیم از قوچی که جهت آبستن سازی میش هامون استفاده میکنیم و بره هایی به دنیا میاد ، از اون قوچ بخوایم جهت تلاقی با همون بره ها که پدرشون این قوچ هست ، استفاده کنیم. 

بنابراین ما 3 راه پیش رو داریم:

راه اول این هست که اگه دارای سرمایه کافی هستیم ، از همون ابتدای راه بخوایم از دو قوچ همزمان استفاده کنیم. به این صورت که نیمی از گله خودمون رو با قوچ شماره یک و نیمی دیگه رو با قوچ شماره 2 تلاقی بدیم. و نهایتا هم بخوایم بره های تولیدی رو به شکل ضربدری با هم تلاقی بدیم. 

حالت دوم این هست که ما یک قوچ بیشتر نداریم ، طبیعتا به مدت یک و نیم سال میتونیم از این قوچ در گله مون استفاده کنیم تا زمانی که بره های نسل بعد بزرگ بشن و آماده قوچ اندازی. در اون زمان قوچ خودمون رو باید تبادل داشته باشیم با مزرعه دیگه که اون مزرعه هم چالش ما رو داره.

در دوره های آموزشی شما دوستان با هم دوره ای های خودتون ارتباط خوبی میگیرید و کمک میکنه که بعدها در تبادل قوچ بخواین از وجود همدیگه استفاده کنید. 

و اگه باز در این زمینه هم به چالشی برخوردین ، از ابتدای کار با همکاری و پشتیبانی و مشاوره تیم تحقیقاتی مینی سالن ، بخواین کارتون رو پیش ببرید ، تو این قسمت و بحث تبادل قوچ کمک های لازم رو خدمت شما دوستان خواهیم داشت تا با مشکل هم خونی مواجه نشیم. 

راه سوم هم این هست که شما دوستان بخواین از اسپرم قوچ هومو استفاده کنید. در این صورت نکته ای که باید حواستون باشه اینه که اگه میش های خودتون رو با اسپرم قوچ هومو آبستن میکنید ، حتما استعلام اون قوچ ، شماره پلاکش و جزییاتش رو از عرضه کننده اسپرم بگیرید تا در زمانی که بره هاتون به دنیا اومدن و بزرگ شدن ، اون وقت دیگه از این قوچ جهت آبستن سازیشون استفاده نکنید.

دوره ی آموزش عملی پرورش گوسفند چندقلوزا

 

 دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

 نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

فیلمهای مرتبط با گوسفند

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از 
 شاخه های جدید پرورش و فرصت های جدید کسب و کار حوزه کشاورزی ، دامپروری و گردشگری مطلع شوید

به جمع 
4,702,667 نفره علاقمندان و فعالان حوزه کشاورزی و دامپروری بپیوندید. 

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 

منو