مقایسه سود قوچ هترو و میش های معمولی دو قلو زا با قوچ هومو و میش های معمولی تک قلو زا

2,729
4 گام خرید اصولی گوسفند بومی چندقلوزا
تصاویر دوره ها و مراکز آموزشی مینی سالن
آشنایی با 4 نوع مشاوره تیم مینی سالن جهت راه اندازی مزرعه موفق پرورش

سوالی در مطلب قبلی مطرح کردیم و اون هم اینکه اگر ما بخوایم ده راس میش معمولیه تک قلوزار رو با یک راس قوچ هومو تلاقی بدیم برای ما سود بیشتری به دنبال داره یا ده راس میش معمولی دوقلوزا رو بخوایم رو با یک راس قوچ هترو؟

جواب این سوال بسیار روشن هست و حالت دوم برای ما سود بیشتری رو به دنبال داره چرا که ما وقتی یک قوچ هومو رو با ده راس میش معمولی تک قلوزا تلاقی میدیم به ما ده تا بره ی ژن دار هترو میده اما وقتی ده راس میش معمولی دوقلوزا رو بخوایم رو با یک راس قوچ هترو تلاقی بدیم به ما بیست تا بره میده که ده تاشون هترو هستند و ده تاشون معمولی. همونطور که قبلا گفتیم در تلاقی قوچ هترو با میش های معمولی احتمالا 50 درصد ژن دار و هترو میشن و 50 درصد هم معمولی .

 پس در مقایسه ی حالت دوم که استفاده از قوچ هترو هست با قوچ هومویی که حالت اول هست ما نه تنها ده تا بره ی هترو می گیریم بلکه ده تا بره ی معمولی هم بشکل مازاد میگیریم.

اما علتی که این سوال مطرح شد که خواستیم در موردش ویدئو بسازیم این هست که متاسفانه در حال حاضر یعنی شهریور 98 قیمت قوچ هومو بسیار افسار گسیخته هست و در بازار از کنترل خارج شده این موضوع و از این جهت خیلی از شما عزیزان دسترسی به قوچ هومو ندارید و یا توانایی مالیشو ندارید و ما متاسفانه شاهد هستیم که برخی از شما دوستان بخش قابل توجهی از سرمایشون رو می ذارن  و چون توان کافی ندارند اقدام به خرید قوچ هوموی درجه دو و درجه سه می کننده؛ یعنی قوچ هایی که هومو هستند اما فنوتیپ خوبی ندارند ، خلوص خوبی ندارند و صرفا بخاطر اینکه هومو هستند از اونها خریداری می کنند و نتیجش این میشه که یک نسل کاملا بی کیفیت و درجه دو و سه رو تولید می کنند که قطعا در آینده با مخاطرات جدی مواجه میشن.

از این رو وقتی دسترسی محدوده و یا قیمت ها ممکنه خیلی زیاد باشه در برخی موارد، شما بجای اینکه تمرکزتون رو بر روی تهیه ی قوچ هومو بذارید باید تمرکز خودتون رو بر این بذارید که براساس دانش فنی روز و با کمک گرفتن از کارهای تجقیقاتی که تا به امروز صورت گرفته از میش های معمولیتون بتونید دوتا بره در هر زایش بیارید که هرچقدر به این عدد نزدیک تر بشید قطعا به نفعتون هست در این حالت شما سرمایتون رو صرف خرید یک قوچ هوموی گران قیمت نکردید و ضمن اینکه با تجربه ی ما دسترسی به یک قوچ هتروی با فنوتیپ درجه یک به مراتب راحتتر از دسترسی به قوچ هوموی با همون ویژگی ظاهری هست. 

البته هدف ما نفی خرید قوچ هومو نیست چرا که خیلی از دوستان توانایی مالیشو دارند و خرید قوچ هومو بهشون پیشنهاد میشه و دسترسی به قوچ هومو با کیفیت و با قیمت عقلانی و مناسب رو دارند و اون دوستان می تونن خرید کنن و خیلی هم براشون منافع داره اما وقتی برای شما دسترسیش نیست و یا قیمتی که شما بهش دسترسی دارید بسیار گرون هست یا فنوتیپ خوبی نداره قطعا بهتره  بدنبال راهکار های جایگزین باشید و خوبه بدونید که خود تیم تحقیقاتی مینی سالن هم در مزارع خودش از قوچ های هترو هم استفاده می کنه.

دوره ی آموزش عملی پرورش گوسفند چندقلوزا

 

tik5 مقایسه سود قوچ هترو و میش های معمولی دو قلو زا با قوچ هومو و میش های معمولی تک قلو زا دوره ی آموزش عملی پرورش گوسفند پروار،گوسفند داشتی، تلقیح مصنوعی و جیره دام 27 الی 29 فروردین ماه  99 در مرکز تحقیقات همدان برگزار خواهد شد.

    (جهت مشاهده سرفصل های دوره ی آموزشی گوسفند چندقلوزا کلیک کنید)

 

شماره مشاوره ، خرید و ثبت نام در دوره های آموزشی :

۰٩١١٨٩٢٨٩٢١ - ۰٩١١۴٨۶١۶٢٣-۰٩١١٨٩٢٨٩٢۰

 

ER مقایسه سود قوچ هترو و میش های معمولی دو قلو زا با قوچ هومو و میش های معمولی تک قلو زا نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش

 

teleg مقایسه سود قوچ هترو و میش های معمولی دو قلو زا با قوچ هومو و میش های معمولی تک قلو زا برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی پرورش گوسفند چندقلوزا عضو کانال تلگرامی ما شوید.

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما


 شماره های تماس جهت مشاوره ، خرید و ثبت نام دوره های آموزشی: ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱ ♡ ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۰ ♡ ۰۹۱۱۴۸۶۱۶۲۳

⏰ ساعات مشاوره: همه روزه ۹ الی ۱۶ روزهای غیرتعطیل | پنجشنبه ها ۹ الی ۱۳

منو