چالش های پیش روی شما در شروع کار پرورش گوسفند اصلاح شده

1,247

وقتی شما قصد راه اندازی کسب و کارتون در زمینه پرورش گوسفندهای اصلاح شده رو دارید ، با چالش های جدیدی مواجه هستید که باید قبل

از  شروع  به کار در مورد این چالش ها فکر کرده باشید و براش راه کاری رو در نظر گرفته باشید که امروز به این چالش ها و راهکار میپردازیم.

 

از اولین چالش ها این هست که ادارات مرتبط با حوزه های مدنظر شما ، اطلاعات کافی رو از خیلی از مراکز ندارن و گاها اطلاعاتی رو به شما

میدن که ممکنه شما رو از رسیدن به بهترین نتیجه دور کنه.

یعنی لزوما شما نباید به این حساب که اون ادارات که مرتبط با حوزه کشاورزی هستن توقع اطلاعات به روز رو ازشون داشته باشید.

 

حتی مراکز و موسسات تحقیقاتی حوزه کشاورزی توی کشورمون متاسفانه به خاطر فشارهای زیاد اقتصادی که وجود داره ، اگر یک زمانی بخواین

کارهای تحقیقاتی باهاشون پیش ببرید شاهد این موضوع هستید که اون عزیزان هم دغدغه های اقتصادی شون گاها بیش از دغدغه های

تحقیقاتی شون میشه. 

 

و موضوع بعدی هم این که عزیزانی که در بخش خصوصی هم دارن فعالیت میکنن ، اکثریت قریب به اتفاقشون اطلاعاتشون رو به اشتراک نمیذارن و تو بحث ترویج بسیار ضعیف عمل میکنن.

بعد از اون وقتی شما بخواین دامداری رو تهیه و یا اجاره کنید ، اجاره بهاشون بالاست و با گشتن زیاد میتونید دسترسی به یک دامداری خوب پیدا

کنید اما یکی از فاکتورهای بسیار خوبی که باید لحاظ کنید اینه که دامداری تون در منطقه ای باشه که اونجا امنیت کافی وجود داشته باشه . در غیر این صورت به هیچ وجه نباید وارد این کار بشید چرا که بحث امنیت در حوزه دامداری بسیار مهمه.

 

چالش بعدی این هست که دسترسی به کارگر ماهر قابل اعتماد بسیار مشکله.

بعد از اون وقتی وارد کار میشید با چالش جیره مناسب مواجه میشید که دسترسی به متخصصان حوزه جیره بسیار مهمه. که بتونید به بهترین جیره دسترسی پیدا کنید.

 

مسئله بعدی دسترسی به دامپزشک ها و متخصصان حوزه خدمات دامپزشکی و اصلاح نژادی هست . که افراد کار کرده و با تجربه در این زمینه دسترسی بهشون بسیار سخته.

 

و قبل از شروع پرورش باید بگردید و دوستان متخصص رو پیدا کنید که از عملکردشون مطمئن هستید.

 

چالش بعدی اینه که در زمان خرید دام ، از کارشناسی کمک بگیرید که نژادهای خوب رو بشناسه و دام مناسب گله داشتی رو تشخیص بده.

و کمک کنه که گله اولیه تون رو بتونید از بهترین ها انتخاب کنید. و خودتون اقدام به این کار نکنید و یا از دامدارن سنتی کم تجربه استفاده نکنید.

 

حتما کسی باشه که در تشخیص بتونه بهترین کمک رو بهتون برسونه چرا که اگر در کارش خطا داشته باشه ، تا انتهای کار با مشکل مواجه خواهید شد.

 

و از موضوعات مهم بعدی که باهاش مواجه هستید اینه که بعد از دسترسی به برخی امکانات مثل هورمون ها یا برخی از تجهیزات از کیفیت کافی برخوردار نیستن. 

 

و آخرین مطلب این که دسترسی به قوچ های ژن دار بسیار سخت هست .و قیمت بسیار بالایی هم دارن.

 

و وقتی از این قوچ ها بخواین استفاده کنید بحث تعیین آبستنی هست. که متاسفانه خیلی از بزرگوارانی که خدمات تشخیص آبستنی رو میدن در سنین پایین آبستنی ، تشخیص شون با  خطای زیادی مواجه هست. و بعد از 45 روزگی که باید کمتر از 10 درصد خطا داشته باشن شاهد این هستیم که میزان خطاشون گاها خیلی بیشتر از این میزان میشه. 

 

اما بهترین راهکاری که ما در نظر گرفتیم این هست که یک شبکه اجتماعی از پرورش دهندگان و فعالین این حوزه رو راه اندازی کنیم که تحت عنوان سامانه مشاغل و گردشگری معرفیش کردیم. که شما عزیزان بتونید در اونجا با هم ارتباط داشته باشید و از تجارب هم بخواین استفاده کنید و این ارتباط کمک میکنه که شما بخواین دترسی به اون امکانات پیدا کنید و در نهایت به نتیجه بهتری برسید.

 


 

دوره ی آموزش عملی پرورش گوسفند چندقلوزا

 

 دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

 نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از 
 شاخه های جدید پرورش و فرصت های جدید کسب و کار حوزه کشاورزی ، دامپروری و گردشگری مطلع شوید

به جمع 
4,702,667 نفره علاقمندان و فعالان حوزه کشاورزی و دامپروری بپیوندید. 

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 

منو