سیاست های دولت در حوزه ی دام سبک با چه اولویت هایی است و تشنگی مراکز دولتی مرتبط جهت اصلاح دام بومی

2,912
دوره پرورش گوسفند
دوره آموزشی گوسفند
خرید تضمینی
خرید تضمینی
خرید تضمینی
تو بحث نژادها یه نکته ی جالبی که اتفاق افتاد  تو حوزه ی وام اشتغال روستایی که سال گذشته دولت مصوب کرد یکی از شرایطی که ، یعنی شرطی که تو حوزه ی دام به شما وام می‌دادند شرطش این بود که دام اصلاح نژاد شده پرورش بدید. سوال می پرسی خوب دام اصلاح نژاد شده بومی کو؟ شما معرفی کردید که من برم بگیرم؟
 
عملا تعریف این بود که ما دام اصلاح نژاد شده ی خارجی رو میاریم شمام اگر می‌خواهید تو حوزه ی دام کار کنی، فقط این سه چهارتایی که ما آوردیم.
عرض شود در 6، 7 جلسه ی  گذشته که با اصلاح نژاد داشتیم  کارشناسان این مجموعه و ریاست و معاونت این مجموعه، خیلی دوست داران اصلاح نژاد انجام بدن، خیلی هم هدف مقدس می‌ دونن با دام بومی هم اصلا مخالف نیستن ولی بودجه ندارن حتی دست دراز می کنن به طرف مراکز خصوصی.
به دانشگاه ها، دانشکده ی  کشاورزی این ماموریت رو بدن. نه شرکت های خصوصی. کارمند دولت نمی‌تونه گاوداری بکنه. این رو بدن به بخش خصوصی به دانشگاه‌ها ، به مراکز تحقیقاتی ماموریت بدن.
 
بوجه ی دولتی نیازه برای این کار. یعنی وقتی پروژه ای  ده سال طول می‌کشه، بودجه می تونه از طریق همین سیاست تولیدی هدایت به سمت تحقیقات بشه.
 
این بودجه تو سازمان تحقیقات کشاورزی داره تحلیل میره. یعنی صرف هزینه های اجرایی میشه. و هیچ سودی هم برای پژوهشگر نداره که بیاد یه چیز جدیدی رو کشف کنه، یک نمونه جدید، یه نسل جدیدی از یک نژادی رو معرفی بکنه.
 
یعنی دولت بیاد به جای بودجه ، تقاضا برای تحقیقات ایجاد بکنه،به جایی‌ اینکه که بودجه و پول بده به کسی، بیاد بگه اگر شما تحقیق کردی ،اصلاح‌ کردی من ازت تضمینی می‌خرم اونطرف به دامدار بگه اگر تسهیلات می‌خواهید برای ایجاد دامداری، باید از این مراکز تحقیقات تهیه کنی مولدت رو . یعنی این چرخه‌ها رو به نفع تولید به هم وصل بکنه .
حالا دامدارهای عزیز هم می تونن تو گوشه  و کنار کشور این نژادهای بومی که وجود دارن به ما پیامک بدن یا تصاویرش رو بفرستن ما اینها رو معرفی کنیم بالاخره شاید تو  گوشه  و کنار باشن.

 
منبع: برنامه ی ثریا
 
 
 

دوره ی آموزش عملی پرورش گوسفند چندقلوزا

 

 دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

 نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

دیدگاه‌ها   

0 #2 انوش فرحی 1398-05-06 13:12
سلام و عرض ادب ممنون بابت سایت عالی تون اگه بخوام میش های افشاری ازتون تهیه کنم چقدر طول میکشه؟ و چقدر از بهای میش رو باید پرداخت کرد؟ ********* سلام دوست عزیز شما برای ثبت سفارش ، قیمت خرید میش رو واریز میفرمایید. میانگین قیمت 3 میلیون و 500 هزار تومانه. میش ها خریداری و وارد مرکز میشن و زمانی که خواستیم قوچ اندازی کنیم ، نصف مبلغ آبستنی یعنی 750 هزار تومان رو واریز و زمان تحویل مابقی مبلغ آبستنی و نسویه و بارگیری انجام میشه. حداقل دو ماه بعد از ثبت سفارش طول میکشه تا ما میشها رو 45 روزه آبستن خدمتتون تقدیم کنیم.
0 #1 انوش فرحی 1398-05-06 13:12
سلام و عرض ادب
ممنون بابت سایت عالی تون
اگه بخوام میش های افشاری ازتون تهیه کنم چقدر طول میکشه؟
و چقدر از بهای میش رو باید پرداخت کرد؟
*********
سلام دوست عزیز
شما برای ثبت سفارش ، قیمت خرید میش رو واریز میفرمایید. میانگین قیمت 3 میلیون و 500 هزار تومانه.
میش ها خریداری و وارد مرکز میشن و زمانی که خواستیم قوچ اندازی کنیم ، نصف مبلغ آبستنی یعنی 750 هزار تومان رو واریز و زمان تحویل مابقی مبلغ آبستنی و نسویه و بارگیری انجام میشه.
حداقل دو ماه بعد از ثبت سفارش طول میکشه تا ما میشها رو 45 روزه آبستن خدمتتون تقدیم کنیم.

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو