سیاست های دولت در حوزه ی دام سبک با چه اولویت هایی است و تشنگی مراکز دولتی مرتبط جهت اصلاح دام بومی

1,488
4 گام خرید اصولی گوسفند بومی چندقلوزا
تصاویر دوره ها و مراکز آموزشی مینی سالن
پرورش گوسفند چندقلوزا (هر آنچه باید بدانید)
آشنایی با 4 نوع مشاوره تیم مینی سالن جهت راه اندازی مزرعه موفق پرورش
تو بحث نژادها یه نکته ی جالبی که اتفاق افتاد  تو حوزه ی وام اشتغال روستایی که سال گذشته دولت مصوب کرد یکی از شرایطی که ، یعنی شرطی که تو حوزه ی دام به شما وام می‌دادند شرطش این بود که دام اصلاح نژاد شده پرورش بدید. سوال می پرسی خوب دام اصلاح نژاد شده بومی کو؟ شما معرفی کردید که من برم بگیرم؟
 
عملا تعریف این بود که ما دام اصلاح نژاد شده ی خارجی رو میاریم شمام اگر می‌خواهید تو حوزه ی دام کار کنی، فقط این سه چهارتایی که ما آوردیم.
عرض شود در 6، 7 جلسه ی  گذشته که با اصلاح نژاد داشتیم  کارشناسان این مجموعه و ریاست و معاونت این مجموعه، خیلی دوست داران اصلاح نژاد انجام بدن، خیلی هم هدف مقدس می‌ دونن با دام بومی هم اصلا مخالف نیستن ولی بودجه ندارن حتی دست دراز می کنن به طرف مراکز خصوصی.
به دانشگاه ها، دانشکده ی  کشاورزی این ماموریت رو بدن. نه شرکت های خصوصی. کارمند دولت نمی‌تونه گاوداری بکنه. این رو بدن به بخش خصوصی به دانشگاه‌ها ، به مراکز تحقیقاتی ماموریت بدن.
 
بوجه ی دولتی نیازه برای این کار. یعنی وقتی پروژه ای  ده سال طول می‌کشه، بودجه می تونه از طریق همین سیاست تولیدی هدایت به سمت تحقیقات بشه.
 
این بودجه تو سازمان تحقیقات کشاورزی داره تحلیل میره. یعنی صرف هزینه های اجرایی میشه. و هیچ سودی هم برای پژوهشگر نداره که بیاد یه چیز جدیدی رو کشف کنه، یک نمونه جدید، یه نسل جدیدی از یک نژادی رو معرفی بکنه.
 
یعنی دولت بیاد به جای بودجه ، تقاضا برای تحقیقات ایجاد بکنه،به جایی‌ اینکه که بودجه و پول بده به کسی، بیاد بگه اگر شما تحقیق کردی ،اصلاح‌ کردی من ازت تضمینی می‌خرم اونطرف به دامدار بگه اگر تسهیلات می‌خواهید برای ایجاد دامداری، باید از این مراکز تحقیقات تهیه کنی مولدت رو . یعنی این چرخه‌ها رو به نفع تولید به هم وصل بکنه .
حالا دامدارهای عزیز هم می تونن تو گوشه  و کنار کشور این نژادهای بومی که وجود دارن به ما پیامک بدن یا تصاویرش رو بفرستن ما اینها رو معرفی کنیم بالاخره شاید تو  گوشه  و کنار باشن.
 
منبع: برنامه ی ثریا
 
 
 

دوره ی آموزش عملی پرورش گوسفند چندقلوزا

 

tik5 سیاست های دولت در حوزه ی دام سبک با چه اولویت هایی است و تشنگی مراکز دولتی مرتبط جهت اصلاح دام بومی دوره ی آموزش عملی پرورش گوسفند پروار،گوسفند داشتی، تلقیح مصنوعی و جیره دام 4 الی 6 دیماه  98 در مرکز تحقیقات همدان برگزار خواهد شد.

    (جهت مشاهده سرفصل های دوره ی آموزشی گوسفند چندقلوزا کلیک کنید)

شماره مشاوره و ثبت نام :

۰٩١١٨٩٢٨٩٢١ - ۰٩١١۴٨۶١۶٢٣-۰٩١١٨٩٢٨٩٢۰

 

ER سیاست های دولت در حوزه ی دام سبک با چه اولویت هایی است و تشنگی مراکز دولتی مرتبط جهت اصلاح دام بومی نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش

 

teleg سیاست های دولت در حوزه ی دام سبک با چه اولویت هایی است و تشنگی مراکز دولتی مرتبط جهت اصلاح دام بومی برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی پرورش گوسفند چندقلوزا عضو کانال تلگرامی ما شوید.

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما


 شماره های تماس جهت مشاوره ، خرید و ثبت نام دوره های آموزشی: ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱ ♡ ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۰ ♡ ۰۹۱۱۴۸۶۱۶۲۳

⏰ ساعات مشاوره: همه روزه ۹ الی ۱۶ روزهای غیرتعطیل | پنجشنبه ها ۹ الی ۱۳

منو