نکات مهم راه اندازی چند مزرعه همزمان

1,283

قبلا به این موضوع اشاره کردیم که در شروع کار پرورش ، بهتر این هست که در کنار کار پرورشی که به عنوان شاخه اصلی کارتون انتخاب کردین ، یک یا چند شاخه رو هم متناسب با شرایطتون و متناسب با مشاوره ای که دریافت میکنید ، بعنوان شاخه های جانبی  در کنار کار خودتون داشته باشید. 

اما دو نکته رو لازم دونستم که بعنوان نکات تکمیلی خدمتتون اعلام کنم:

نکته اول این هست که انتخاب شاخه های دوم و سوم لزوما به این معنا نیست که اگه شاخه اول با مشکل و شکست مواجه شد، شما بخواین این شاخه ها رو جایگزین کنید ، بلکه ممکنه با گذشت چند ماه یا یک سال ، به این نتیجه برسید که شاخه دوم برای شما بهتره یا ازش لذت بیشتری میبرید. و در اون صورت شما بخواین شاخه دوم رو بعنوان شاخه اصلی تون انتخاب کنید. 

و نکته دومی هم که وجود داره اینه که اگه شما حتی با مقیاس بسیار کوچیکی هم اگه خواستین کار رو شروع کنید ، مثلا با یک آکواریوم یا چند آکواریوم ماهی ، حتما باید دانش کافی در اون زمینه رو هم به دست بیارید و آموزش های لازم رو ببینید و بدون گذروندن دوره آموزشی به هیچ عنوان حتی در یک مقیاس کوچیک هم نباید کارتون رو شروع کنید. 

علت هم اینه که وقتی شما در شاخه ای که در اون دانش کافی رو ندارید و با شکست مواجه میشید ، از دست دادن صرفا سرمایه اون کار ، به اندازه یک میلیون تومان نیست بلکه شما نگاهتون به اون حوزه کاملا بد میشه و دیگه تمایلی به ادامه فعالیت در اون حوزه ندارید ، با این که اون کار میتونه برای شما بسیار سود ده باشه. و نه تنها بر روی همون حوزه اثر میذاره بلکه باعث میشه شما نگاهتون به کل حوزه پرورش کمی منفی بشه و این باعث میشه که بهره وری کار شما بخواد از این ماجرا بسیار تاثیر بگیره. به همین علت اگه شما در مزرعه خودتون خواستین این کار رو انجام بدید ، حتما قبلش آموزش های لازم رو ببینید و اگه در مزارع دیگه ای مثل مزارع تیم تحقیقاتی مینی سالن قرار شد کارا رو انجام بدید طی این زمان لازمه آموزش کافی رو ببینید و دانش کافی رو به دست بیارید. 

 

دوره های آموزش کاربردی پرورش

 

دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

فیلمهای مرتبط با گیاهان دارویی


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از 
 شاخه های جدید پرورش و فرصت های جدید کسب و کار حوزه کشاورزی ، دامپروری و گردشگری مطلع شوید

به جمع 
4,702,667 نفره علاقمندان و فعالان حوزه کشاورزی و دامپروری بپیوندید. 

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 

منو