هدف اصلی طب سنتی در سیستم درمانی چیست؟

1,911

هدف اصلی طب سنتی در سیستم درمانی چیست؟

 

این حرفه، حرفه مقدسیه، چون ما داریم برای درمان از این استفاده میکنیم. اگر این حرفه درست جا بیفته،‌خیلی از مراجعاتی که ما داریم در زمینه داروهای شیمیایی، انشاءالله کنار گذاشته خواهد شد. چون واقعا خیلی از این بیماری هایی که ما داریم،‌نیاز به مصرف داروهای شیمیایی نداره، با یک سری پرهیزات و توصیه های غذایی ما میتونیم بیماری هارو درمان بکنیم. و من این رو خدمت شما بگم که اصلا ۸۰ درصد وظیفه طب سنتی،‌ پیشگیریه. یعنی طب سنتی اومده که نگذاره مردم اصلا بیمار بشن. بعد اگر بیمار شدند،‌با یک سری تجویزات ساده و مصرف داروهای طب سنتیگیاهی ساده بتونیم اون بیماری رو برطرف بکنه و سلامتی رو به مردم برگردونه. پس یک طبیب،‌ یک حکیم طب سنتی و یک عطار، باید در کنار تجویز دارو، پرهیزات لازم رو که مردم چی بخورند و چی نخورند رو هم به بیمارش بگه. برای همین در قدیم یک حکیم طب سنتی، نهایت روزی ۵ نفر تا ۱۰ نفر رو تجویز میکرد. بیش از اون حق نداشت تجویز بکنه،‌درمان بکنه مردم رو. ولی شما الان میبینید بعضی جاها،در جلوی همین عطاری ها و فروشگاه های طب سنتی مردم صف کشیدند. یک حکیم طب سنتی ممکنه روزی ۴۰-۵۰ نفر رو درمان بکنه که این مغایر با رسالت طب سنتیه.


 برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی پرورش گیاهان دارویی کانال تلگرامی ما شوید.

 

     منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 

 

دوره های آموزش کاربردی پرورش

 

دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

فیلمهای مرتبط با گیاهان دارویی


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از 
 شاخه های جدید پرورش و فرصت های جدید کسب و کار حوزه کشاورزی ، دامپروری و گردشگری مطلع شوید

به جمع 
4,702,667 نفره علاقمندان و فعالان حوزه کشاورزی و دامپروری بپیوندید. 

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 

منو