چرا داروهای گیاهی عوارض داروهای شیمیایی را ندارند؟

2,867
خرید تضمینی
خرید تضمینی
خرید تضمینی

چرا داروهای گیاهی عوارض داروهای شیمیایی را ندارند؟

 

به خاطر اینکه وقتی شما از گیاه دارویی استفاده میکنید، با یک ترکیب مواجه نیستید، شما با کمپلکسی از ترکیب ها مواجه هستید. و همین کمپلکسی از ترکیبات وقتی وارد بدن شما میشه، یک حالت تعادل به اصطلاح بیولوژیک در بدن برقرار میکنه که همین ترکیبات نمیگذاره عارضه جانبی اون ماده موثر اصلی گیاه دارویی در بدن بروز بکنه. یک مثال که روش کار شده خدمتتون میزنم: یک گیاهی ما داریم به اسم ریش بز یا افدرا. در ایران هم ما داریم. که ماده موثری داره به اسم افدرین و پسودو افدرین. اینها قرص هاش هم الان در داروخانه وجود داره، برای کسانی که سرما میخورند، احتقان میگیرند، گرفتگی بینی دارند، یک قرص از این میخورند و گرفتگیشون باز میشه، برای تنگی نفس استفاده میشه. این در چین سابقه ۵،۰۰۰ ساله داره. یعنی این گیاه رو مردم ۵،۰۰۰ ساله دارن استفاده میکنند برای بیماری های تنفسی یا آسم و تنگی نفس. هیچکس دچار هیچ بیماری ای نشد. اومد علم شیمی این رو استخراج کرد، به شکل قرص درآورد، در اختیار مردم قرار داد. گفتند این چه کاریه من بیام گیاه رو دم بکنم، قرصشو میسازم. از وقتی که مردم این ماده موثره رو که به شکل قرص دراومده استفاده کردند، دیدند بعد از یک مدتی فشار خون افراد میره بالا. با اینکه این گیاه ۵،۰۰۰ سال سابقه داره و خیلی مردم به شکل دمنوش این گیاه رو استفاده میکردند، هیچ عارضه ای گریبان مردم رو نمیگرفت. درمان میشدند، فشار خونشون هم بالا نمیرفت. از اونجا متوجه شدند که دارو های شیمیایی که خالص سازی میشن، دارای عارضه جانبی میشن. ولی در داروهای گیاهی نه. وقتی شما گیاه افدرا یا ریش بز رو استفاده میکنید، به جز اون ماده اصلیش که افدرین یا پسودوافدرینه، ترکیبات دیگه هم در این گیاه وجود داره، اونها هم وارد بدن شما میشن. ترکیباتی که مقدارشون هم خیلی جزیی و اندکه. اونا نمیذارن عارضه جانبی این ماده موثره اصلی در بدن بروز بکنه. اثر درمانیش رو هم در بدن به جا میگذاره. پس به خاطر این ویژگی هست که داروهای گیاهی عارضه جانبی ندارند. و رویکرد دوباره به مصرف گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در دنیا شروع شد و الان خیلی از کشورها دارن یواش یواش داروهای شیمیایی رو از چرخه داروهای خودشون حذف میکنند.


 برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی پرورش گیاهان دارویی کانال تلگرامی ما شوید.

 

     منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 

 

دوره های آموزش کاربردی پرورش

 

دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از 
 شاخه های جدید پرورش و فرصت های جدید کسب و کار حوزه کشاورزی ، دامپروری و گردشگری مطلع شوید

به جمع 
4,702,667 نفره علاقمندان و فعالان حوزه کشاورزی و دامپروری بپیوندید. 

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 

منو