همه چیز در مورد پرورش بوقلمون

153
دوره پرورش بوقلمون
دوره آموزشی بوقلمون
خرید تضمینی
خرید تضمینی
خرید تضمینی

داستان پرورش بوقلمون بومی چیه؟ آیا این کار سود ده هست یا نه و از کجا میشه این کار رو شروع کرد؟ پرورش بوقلمون اگه بخوایم بهش ورود کنیم به دو شکل میتونیم ورود کنیم یا پرورش بوقلمون های صنعتی سفید یا بوقلمون های اصطلاحا بومی که پرهاشون قرمز رنگ یا سیاه هست که بهشون برنز یا بوربون گفته میشه بسته به نژادش. بوقلمون های سفیدصنعتی هم مثل مرغ های سفید بعلت همون ماجرایی که قیمت گذاری هاشون کشوری هست و از طرفی هم کنترل صحیحی رو این موضوع نیست و نوسانات بالایی رو تجربه میکنن پیشنهاد نمیشه در گذشته خیلی ها از تبدیل جوجه 1 روزه به 1 ماهه بوقلمون سفید سود بردن اما طی چند سال اخیر متاسفانه تعادل این بازار بهم خورده اما بوقلمون های بومی به این علت که کالای لوکسی هستن و در خیلی جاها بهای بالایی بابتش میپردازن همچنان دارای توجیه هست. در مقایسه با مرغ طی کل سالهای گذشته تا به امروز یعنی آبان 99 بوقلمون به نسبت مرغ از بازار محدودتری برخوردار بود همچنین از ثبات کمتری هم برخوردار بود یعنی طی 1 سال طی دو ماهش سود ده نبود باقی سال رو سودد بود اما با رعایت پروتکل هایی میشد سود قابل توجه ای رو از این حوزه کسب کرد از جمله اینکه 6 ماه دوم رو ما اختصاص میدادیم به عرضه پروار بوقلمون و 6 ماه اول هم عرضه جوجه و نیمچه بوقلمون که در مورد نکاتش قبلا مفصلا صحبت کردیم.

اما در بوقلمون ما میتونیم 2 تا رویکرد داشته باشیم یکیش اینکه عرضه تخم نطفه دار داشته باشیم یا عرضه گوشت بوقلمون در واقع به شکل زنده. برخلاف مرغ در بوقلمون عرضه تخم نطفه دار و جوجه غیر از اینکه سود بیشتری داره از بازار راحتتر و بیشتری هم برخوردار هست و گوشت بوقلمون در نقاط معدودی در مقایسه با جوجه و تخم نطفه دار بوقلمون دارای مشتریان ثابت و خوبی هست. اما طبق همون اتفاقی که طی یک سال اخیربرای مرغ بومی تخمگذار افتاد برای بوقلمون هم این اتفاق افتاد و اون هم اینکه قیمت جیره به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کرد اما متناسب با این افزایش قیمت گوشت و جوجه بوقلمون افزایش پیدا نکرد و حتی در نیمسال اول امسال یعنی سال 99 ما متاسفانه شاهد بودیم که قیمت جوجه بوقلمون وگوشت بوقلمون به نسبت پارسال کاهش هم پیدا کرد که عوامل بسیار زیادی تو این موضوع موثر بودن .

اما با این وجود آیا درحال حاضر میشه 

دوره ی آموزش کاربردی پرورش بوقلمون

 

 دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

 نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

فیلمهای مرتبط با بوقلمون

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو