در صورت تشکیل گله ی مادر بوقلمون، تخم نطفه دار عرضه کنیم یا جوجه؟

2,364
دوره پرورش بوقلمون
دوره آموزشی بوقلمون
خرید تضمینی
خرید تضمینی
خرید تضمینی

در صورتی که قصد راه اندازی گله مادر بوقلمون بومی و یا برنز رو دارید ، یکی از سوالاتی که براتون پیش میاد اینه که بخواین تخم نطفه دارش رو عرضه کنید یا جوجه یکروزه و یکماهه اش رو ؟ 

قطعا جواب ما اینه که سود بیشتر در عرضه جوجه یکماهه هست . بعدش در عرضه جوجه یکروزه و نهایتا عرضه تخم نطفه دار. 

علت هم اینه که قیمت تخم نطفه دار بوقلمون در مقایسه با جوجه یکروزه اش اختلاف قیمت فاحشی داره. باز اون هم به این علت هست که خیلی از عزیزانی که عرضه تخم نطفه دار بوقلمون رو دارن غالبا از سطح روستاها جمع آوری میکنن. و اون تخم های نطفه دار گاهی اوقات مونده هستن . گاهی اوقات هم میزان نطفه داریشون مشخص نیست و همین امر باعث میشه که در نهایت ، میزان هچشون بخواد پایین بیاد. و همه این عوامل باعث میشه که قیمت به مراتب پایین تر از قیمت واقعی خودش داره.

ازین رو به نفعتون هست که بخواین کار جوجه کشی و انجام بدین و جوجه یکروزه و یا یکماهه رو عرضه کنید. 

برای این کار هم هیچ لزومی نداره که حتما خودتون بخواین کار جوجه کشی و انجام بدین . چرا که مراکزی وجود دارن که حرفه ای هستن و این کار رو براتون انجام میدن.

اگه در اطرافتون دسترسی به این مراکز داشتین که افراد صادقی بودن و از لحاظ کاری هم حرفه ای بودن قطعا به نفعتون هست که با اونها بخواین کار کنید چرا که  برای شما دو تا مزیت داره.

مزیت اول اینه که میزان هچش بالاتره. و در مقایسه با هزینه ای که به عنوان دستمزد به اونها میدین ، قطعا براتون به صرفه هست. و مزیت دومش هم اینه که شما بخشی از سرمایه اولیه خودتون رو صرف خرید دستگاه جوجه کشی نمیکنید.باز هم اگه بخوایم جوجه یکروزه و یا یکماهه رو بخواین عرضه کنید باز به نفعتون هست که بخواین یکماهه رو عرضه کنید.چرا که برای شما سود به مراتب بیشتری و به دنبال داره. 


دوره ی آموزش کاربردی پرورش بوقلمون

 

 دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

 نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو