آموزش پرورش بوقلمون در فضای باز و بدون سالن

2,319
تصاویر دوره ها و مراکز آموزشی مینی سالن
فروش جوجه  بوقلمون بومی و برنز با راندمان بالا
آشنایی با 4 نوع مشاوره تیم مینی سالن جهت راه اندازی مزرعه موفق پرورش

 یکی از  سوالات متداولی که در ذهن خیلی از شما علاقمندان به پرورش هست اینه که آیا میشه  به پرورش بوقلمون در فضای باز و یا پرورش مرغ در فضای باز پرداخت؟

 

 اگه منظور شما از این سوال این باشه که اصلا سالن استانداردی جهت پرورش بوقلمون نداشته باشید و فقط فضای بازی مثل باغ داشته باشید در این صورت قطعا جواب ما منفیه.

یعنی شما به هیچ عنوان نباید بدون داشتن سالن استاندارد حتی به ابعاد 20 متر مربع اقدام به سرمایه گذاری جهت پرورش بوقلمون کنید.

 

تجربه ای که خیلی از ماها داریم به خاطراتمان از پرورش بوقلمون در فضای باز خانه پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها مون برمیگرده و نکته ای که بهش توجه کافی نداریم اینه که در آن زمان آلودگی های محیطی و بیماری ها بسیار کمتر بود.

و از طرفی نگهداری بوقلمون و یا مرغ برای آنها  بعنوان شغل اصلی محسوب نمیشد. ازین رو توقع  درآمد جدی از این فعالیت نداشتند.

 

اما اگر هدف شما از پرورش بوقلمون در فضای باز در کنار سالن استاندارد پرورش باشه ، اون وقت داستان متفاوت هست و میشه در شرایط اون رو پیشنهاد کرد. 

پرورش بوقلمون در فضای باز باعث خوش طعم تر شدن گوشت اون شده و از همین رو خیلی از خریداران این محصول اولویت شون خرید بوقلمونی هست که در فضای باز پرورش پیدا کرده باشه .

اما وقتی بوقلمون در طول روز در بیرون از سالن به سر ببره طبیعتا به میزان بیشتری در معرض خطراتی مثل بیماری های محیطی قرار میگیره.

ازین رو اگه قصد پرورش بوقلمون در فضای باز رو داشته باشید باید قبل از جوجه ریزی سابقه بیماری در آن منطقه را بررسی کرده و در صورت عدم آلودگی محیطی اقدام به این کار کند. 

 

مجموعه نکاتی که در مورد بهداشت محیط باید بدانید بسیار مفصل بوده و در دوره های آموزشی پرورش بوقلمون به آن میپردازیم.

 

 

اما اگر قصد شما از پرورش بوقلمون تولید تخم نطفه دار و جوجه کشی باشه باید به این موضوع توجه کنید که با بیرون آمدن روزانه بوقلمون مادر 

میتونه در میزان تخمگذاری پرنده موثر باشه چون که کنترلی که ما در سالن داریم هیچ گاه در فضای باز نمیتوانیم داشته باشیم. 

 

میزان تولید تخم توسط بوقلمون بسیار وابسته به نور، رطوبت و دما میباشد و هر چه این 3 فاکتور بهتر کنترل شود میتوانیم امید تخم بیشتری را داشته باشیم. 

در مورد نور خوب است بدانید که کلیدی ترین فاکتور جهت گرفتن بهترین خروجی از کار پرورش بوقلمون هست. و در موضوع نور  دو فاکتور شدت روشنایی و مدت روشنایی بسیار کلیدی است و اهمیت این دو فاکتور به اندازه ای است که از فوت های کوزه گری اصلی در حوزه پرورش بوقلمون مادر محسوب میگردد که در دوره های آموزشی پرورش بوقلمون از سر فصل های اصلی آموزشی است.

 

 شدت روشنایی توسط ابزاری به نام لوکس متر سنجیده میشه و البته در صورت عدم دسترسی به لوکس متر میتونید از طریق روش هایی شدت نور سالن رو به دست بیارید.

 
این فیلم رو حتما ببینید : محاسبات انتخاب لامپ سالن پرورش + روش های تعیین شدت نور سالن
 
 

درمورد دما هم باید بگیم که حتما اون اوج دما که در هر منطقه ای هست اعم از اوج سرما یا اوج گرما باید لحاظ کنید که پرنده به هیچ وجه در اون ساعات بیرون نیاد و ساعات متعادل روز پرنده بیرون بیاد.

هدف ما زنده نگه داشتن پرنده نیست، بلکه هدف، گرفتن حداکثر تولید و راندمان از پرنده مونه.

 

و اما در مورد دو فاکتور دیگر یعنی دما و رطوبت کافیه که طبق جدولی که متناسب با سن پرنده هست عمل کنیم. 

 

     منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 


 

دوره ی آموزش کاربردی پرورش بوقلمون

 

tik5 فیلم آموزش پرورش بوقلمون درفضای باز|مینی سالن دوره ی دو روزه ی آموزش کاربردی پرورش بوقلمون بومی ، پنجشنبه الی جمعه 5 الی 6 دیماه ماه 98 در مرکز تحقیقات همدان برگزار خواهد شد.

(جهت مشاهده سرفصل های دوره ی آموزشی بوقلمون بومی کلیک کنید)

 

شماره مشاوره و ثبت نام :

۰٩١١٨٩٢٨٩٢0 - ۰٩١١٨٩٢٨٩٢1-۰٩١١۴٨۶١۶٢٣

 

 

ER فیلم آموزش پرورش بوقلمون درفضای باز|مینی سالننظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش

 

teleg فیلم آموزش پرورش بوقلمون درفضای باز|مینی سالن برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی پرورش بوقلمون بومی عضو کانال تلگرامی ما شوید.

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما


 شماره های تماس جهت مشاوره ، خرید و ثبت نام دوره های آموزشی: ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱ ♡ ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۰ ♡ ۰۹۱۱۴۸۶۱۶۲۳

⏰ ساعات مشاوره: همه روزه ۹ الی ۱۶ روزهای غیرتعطیل | پنجشنبه ها ۹ الی ۱۳

منو