نقص اطلاعات ادارات کشاورزی و فضای مجازی و راهکار نشست مشاوره ای استانی

618

وقتی شما قصد ورود به حوزه های مختلف پرورش اعم از کشاورزی و دامپروری رو دارید، طبیعتا در گام اول شروع به جمع آوری اطلاعات میکنید و از اولین منابعی که به شکل مشترک ، غالب شما دوستان بهش ورود میکنید ، اداره جهاد کشاورزی شهرستانتون و بعد از اون هم جستجو در موتورهای جستجویی مثل گوگل هست. 

 

وقتی شما به اداره جهاد شهرستان مراجعه میکند احتمال بسیار زیادی داره که به جواب سوالتون نرسید و علتش هم اینه که در هر شهرستان متناسب با اولویت هایی که اون شهرستان در حوزه های کشاورزی و دامپروری داره ، غالبا ادارات جهاد متمرکز روی اون حوزه ها هستن.

 

مثلا در یک منطقه سیب زمینی هست که اولویت اول هست . در یک منطقه تنها محصولش مرکبات ، در منطقه ای دیگه برنج هست . و غالبا در کنار این حوزه هایی که در هر شهرستان میتونه به عنوان حوزه اول باشه ، حوزه های دیگه ای مثل مرغ گوشتی ، پروار گوساله ، پروار بره و حوزه هایی از این دست که عمومی تر هستن هم وجود داره ، اما در خیلی از حوزه هایی که موضوع صحبت ما هست و تقریبا جزو حوزه های جدیدتر محسوب میشه در برخی شهرستان ها اطلاعات کافی وجود نداره. 

 

گاها پیش میاد که بخوان اطلاعاتی در اختیار شما دوستان بذارن که با اطلاعات روز بازار فاصله بسیار زیادی رو داشته باشه و به همین جهت شما سراغ منبع دوم جمع آوری اطلاعات یعنی موتورهای جستجو میرید ، اما در اونجا شما با چالش سیار بزرگ تری مواجه هستید و اون هم این که متاسفانه وقنی خبرها و اطلاعاتی در مورد پرورش داده میشه بیشتر جنبه تبلیغی و جذابیت اون مطلب مهم هست تا واقعیت ها و تحلیل کردن در اون حوزه .

 

وقتی شما در گوگل سرچی رو انجام میدید ، مثلا شاهد این هستیم که : با پرورش بلدرچین میلیاردر شوید و یا قارچ و.....

که قصدشون بیشتر تحریک افراد به سمت پرورش هست. 

گاها شاهد این نیز هستیم که برخی خبرگزاری های رسمی با گزارشاتی بر همین مبنا قصدشون ایجاد امید در جامعه هست. 

 

اگر شما دوستان بخواین سرسری به این موضوع نگاه کنید ممکنه شروع به سرمایه گذاری در اون حوزه کنید و بعدها متوجه این موضوع بشید که اطلاعاتی که شما به دست آوردین عمق کافی رو نداشتن.

در همین راستا یکی از خدماتی که ما ظرف سالهای اخیر داشتیم این بود که غیر از اون مشاوره های تلفنی و آنلاینی که روزانه بصورت رایگان داریم ، مشاوره های حضوری هم خدمت شما دوستان داشتیم. 

چه در دفتر مازندران و چه دفتر همدان و چه در نشست های مشاوره ای دوره های آموزشی که اغلب در همدان برگزار میشه .

 

اما برنامه تکمیلی که پیش رو داریم این هست که ما در شبکه اجتماعی که در حال تکمیلش هستیم قصد داریم تمام شما علاقمندان به پرورش در استان های مختلف و در شاخه های مختلف رو بخوایم دور هم در هر استان جمع کنیم. که هم ارتباط خوبی بین شما عزیزان برقرار شه و هم این امکان رو فراهم کنیم که در صورت بزرگ شدن تعداد شما در هر استان ، امکان برگزاری نشست مشاوره ای حضوری رو در استان شما داشته باشیم. 

 

 

 

 

دوره های آموزش کاربردی پرورش

 

دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

فیلمهای مرتبط با راه اندازی و مدیریت اقامتگاه بوم گردی و رویداد گردشگری


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از 
 شاخه های جدید پرورش و فرصت های جدید کسب و کار حوزه کشاورزی ، دامپروری و گردشگری مطلع شوید

به جمع 
4,702,667 نفره علاقمندان و فعالان حوزه کشاورزی و دامپروری بپیوندید. 

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 

منو