استفاده از کرم در جیره طیور بعنوان جایگزین

1,845

استفاده از کرم در جیره طیور بعنوان جایگزین

 

یکی دیگه از گزینه هایی که به عنوان جایگزین به عنوان جیره های معمول میتونه مورد استفاده باشه به عنوان بخشی از جیره، بحث کرم ها هستند. از جمله این کرم ها که بسیار میتونن مفید باشن و جایگزین بسیار خوبی برای پروتئین هایی مثل سویا باشن، میل ورم و سوپر ورم هستند به اضافه کرم های خاکی. که میل ورم و سوپر ورم لارو نوعی سوسک هستند و کرم خاکی هم همینطور که میدونید دوستانی که در بحث ورمی کمپوست مشغول هستند،‌با این نوع کرم ها سر و کار دارند. به تصاویر این کرم ها توجه بفرمایید.

در حالت عادی خرید میل ورم و سوپر ورم و حتی کرم خاکی برای تامین پروتئین مقرون به صرفه نیست وقتی بخواید بخریدش، و برای همین خیلی به شکل پررنگی مورد استفاده در واحدهای پرورش قرار نگرفته. اما اگه خودتون اقدام به پرورش اینها کنید و برای تامین پروتئین از این کرم ها استفاده کنید، هم در راندمان اثر مثبت داره،‌ و هم هزینه جیره تون به میزان قابل توجهی پایین میاد. برای همین ما تاکید زیادی داریم، دوستانی که میخوان پرورش طیور از جمله بلدرچین، بوقلمون و مرغ بومی رو داشته باشن، حتما پرورش این کرم ها رو هم در کنار پرورش طیور خودشون داشته باشند.


teleg استفاده از کرم در جیره طیور بعنوان جایگزین برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی پرورش بلدرچین عضو کانال تلگرامی ما شوید.

 

     منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 

 

دوره ی آموزش عملی جیره ارزان و بیماری های طیور

فیلمهای مرتبط با بلدرچین

GOTO_TOP

💡 درباره ما | تماس با ما               🌍  سامانه مشاغل و گردشگری

تلگرام مینی سالن  کانالهای تلگرامی ما 

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما


 📱 شماره های تماس جهت مشاوره ، خرید و ثبت نام دوره های آموزشی: ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱ ♡ ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۰ ♡ ۰۹۱۱۴۸۶۱۶۲۳

⏰ ساعات مشاوره: همه روزه ۹ الی ۱۶ روزهای غیرتعطیل | پنجشنبه ها ۹ الی ۱۳