مزرعه تستی پرورش طیور نداریم

192
خرید تضمینی
خرید تضمینی
خرید تضمینی

ما چیزی تحت عنوان مزرعه تستی پرورش مرغ و بوقلمون و طیور نداریم برخی از شما در ابتدای مسیر پرورش میگین که خب من بیام در یک مزرعه کوچک بشکل تستی کار پرورش رو انجام بدم و اگه دیدم سوددهیش خوب هست اونوقت بیام در ابعاد بزرگ و اصلی مد نظر خودم کار رو راه اندازی کنم و میاین و 20 تا بوقلمون یا 50 تا مرغ یا 100 تا بلدرچین میریزین و پرورش رو شروع میکنین.اگه اینکارتون با این هدف باشه که صرفا با کار پرورش مانوس بشین خب ایراد نداره، میتونید با 20 تا بوقلمون، 50 تا مرغ، 100 تا بلدرچین کار رو شروع کنید فقط برای اینکه کار رو لمس کنید وبا اون کار عادت کنین. اما اگه نگاهتون اقتصادی هست و بر پایه تست این واحد خیلی کوچک بخواین به جمع بندی اقتصادی برسین اساسا شکل نگاهتون ایراد داره و سنگ بناتون ایراد داره. در واقع شما وقتی کار رو به این شکل شروع میکنین با چالش های جدی مواجه هستین که همین چالش های جدی هست که باعث میشه ما به هیچ وجه پیشنهاد ندیم که کار رو به این شکل بخواین تست کنین. 

چالش اول که طبق تجربیات ما هست این چالش ها شما دوستان خیلی جدی نمیگیرین میگین تو ابعاد کوچکه من می خوام 1 تومن، 2 تومن،3 تومن حالا تستش کنم، حالا آموزش نمیبیند میگید خب حالا بعدا آموزش رو میبینم فعلا همینقدر میخوام تست کنم خیل جدی بکار نگاه نمیکنید، خود این عامل شکسته. مشکل دوم این هست که سالن خودتون رو متناسب با این ابعاد استاندارد نمیکنین. مثلا شما میخواین 1000 قطعه در آینده پرورش بدین میاین با 50 قطعه شروع میکنین. شما باید تو همین 50 قطعه هم استانداردهای 1000 قطعه رو رعایت کنین ولی متناسب با 50 قطعه. یعنی اگه یه سالن 120 متری دارین 20 مترش رو جدا کنین 10 مترش رو جدا کنید و اون استانداردهایی که در دوره های آموزشی آموختین رو تو این 10 متر بخواین پیاده سازیش کنین که متاسفانه این کار رو هم انجام نمیدین. مشکل بعدی این هست که دسترسی به جیره با کیفیت متاسب با سن پپرنده تون رو ندارین. وقتی شما مزرعه تون یک مزرعه خوب و یک مزرعه اقتصادی هست اصطلاحا شما دون تون رو یا خودتون تولید میکنید، آسیاب میکسر های کوچک میگیرین تولید میکنید یا اون رو میدین به کارخونه و افرادی که تولید میکنن و متناسب با دستور جیره تون، جیره مصرفیتون رو تولید میکنین، اما وقتی ابعاد کار کوچک هست این امکان رو شما ندارین و هیچ کارخونه دون معتبری هم به شما 50 کیلو 100 کیلو دون با کیفیت متناسب با نیاز طیور شما نمیده که بیاد متناسب با نیاز پرنده شما برای شما دون بزنه. از این رو ناچارا مجبور هستین که از دون های آماده بازار استفاده کنین که در اکثر مواقع متاسفانه این دون ها تو راندمان اثر منفی دارن چراکه معلوم نیست تاریخ تولیدش کی بود دقیقا؟ چقدر از لحاظ سلامت قابل اعتماد هست؟ و اینکه اساسا متناسب با نیاز پرنده تون هست یه نه؟ و خب این بخش بسیار بسیار اثرگذار بر روی راندمان شما هست

و در مجموع، مجموع این عوامل باعث میشه که شما نتونید به یک برداشت اقتصادی صحیح برسید و خب در نزد خودتون بگید نه این کار اون طور که من فکر میکردم نبود و کارتون رو در ابعاد اصلی راه اندازی نمیکنید.پس این شکل کار صرفا  برای اینکه با کار آشنا بشین و کار رو محک بزنین و از لحاظ اینکه ببینین با روحیات شما سازگار هست یا نه و با فراز و فرود های کار آشنا بشین خوبه و خیلی هم پیشنهاد میشه، اما با نگاه اقتصادی به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشه 

اساسا یکی از دلایل شکست خیریه ها، نهادها و مجموعه هایی که حمایت میکنن از برخی افراد تحت پوشش در روستاها جهت اشتغال زایی یا محرومیت زدایی یا حمایت هایی که برخی خیرین میکنن از برخی از مردم آسیب پذیر از لحاظ اقتصادی این هست که میان به هر خونه ای 20 تا 5 تا 50 تا مرغ میدن با این نگاه که بخوان امورات خودشون رو بگذرونن اما همین توضیحاتی که داده شد در مورد این عزیزان هم اتفاق میافته و متاسفانه انتهای این مسیر بشکل قطعی شکست هست و تنها در صورتی پیشنهاد میشه که به این شکل شما بخواین کار رو انجام بدین به عنوان یک نهاد حمایتی و بعنوان یک مجموعه خیریه که کار رو بشکل خوشه پیش ببرین یعنی اینکه اگه در یک منطقه ای میخواین وام ها رو بدین پراکنده نکنید در یک استان یا 10 تا شهرستان بخواین وام بدین. ده تا یا بیست تا رو مستقر در یک منطقه کنین با رعایت استانداردهای دامپزشکی و بهداشتی که بشه خدمات داد به این واحدها. خدمات کارشناسی،خدمات دامپزشکی تولیدجیره یکسان براشون کرد. و تنها راه به ثمر نشستن اینگونه حمایت ها خوشه سازی مجموعه هست.

 

 

 

 

 

دوره های آموزش کاربردی پرورش

 

دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

دوره ی آموزش عملی جیره ارزان و بیماری های طیور

 

 دوره های آموزش کاربردی پرورش، در سامانه هدایت شغلی به صورت آنلاین برگزار میشه و تا زمانی که مزرعه دار هستید ، از این سامانه خدمات دریافت می کنید.

جهت آشنایی کامل با سامانه هدایت شغلی و اینکه چه تاثیری در زندگی شما و کسب و کارتون داره ، روی دکمه آشنایی با سامانه هدایت شغلی ، کلیک کنید.

 

 

 نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش (کلیک کنید)

 

فیلمهای مرتبط با بلدرچین

وام های سرگردان و داستان اشباع بازار

جزئیات
2 years ago
4,796 مشاهده شده

نحوه ی محاسبه ابعاد پنجره در سالن پرورش

جزئیات
3 years ago
2,541 مشاهده شده

پرنده تخم گذار را تا چه سنی نگه داریم؟

جزئیات
3 years ago
2,828 مشاهده شده

دام بهتر است یا طیور؟

جزئیات
2 years ago
7,525 مشاهده شده

اهمیت ترویج طیور بومی

جزئیات
2 years ago
2,703 مشاهده شده

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو