پرورش دام بهتر است یا طیور؟ | مقایسه پرورش دام و طیور

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

پرورش دام بهتره یا طیور؟

 

پرورش دام بهتر است یا طیور؟ این سوال از اصلی ترین سوالاتی هست که به ذهنمون در ابتدای مسیر تحقیقات جهت راه اندازی مزرعه خطور میکنه.

قبل از پرداختن به اصل مطلب باید بدونید که پرورش دام و طیور در مقایسه با سایر حوزه ها مانند حشرات ، آبزیان ، نهال و... از متقاضیان بیشتری برخورداره. 

برای رسیدن به جواب این سوال باید به پرسش هایی پاسخ بدیم که در ادامه به اون میپردازیم.

 

 قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق مرغ ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که پرداختن به مقایسه پرورش دام یا طیور ، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش مرغ به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی

در پرورش دام و طیور چه حوزه هایی مناسب تر جهت شروع کار هستن؟ 

بر اساس مطالعاتی که تیم تحقیقاتی مینی سالن در سالهای اخیر انجام داده ، بهترین گزینه جهت پرورش دام ، راه اندازی مزرعه داشتی گوسفند بومی چندقلوزا هست. و در پرورش طیور هم بهترین گزینه ها پرورش مرغ بومی تخمگذار جهت تولید  تخم مرغ خوراکی و پرورش بوقلمون مولد جهت تولید تخم نطفه دار و جوجه کشی هست.

در مقایسه بین دو شاخه مرغ بومی تخمگذار جهت تولید تخم مرغ خوراکی و پرورش بوقلمون مولد جهت تولید تخم نطفه دار و جوجه کشی باید گفت که پرورش مرغ بومی از ثبات بازار بالاتری برخورداره ولی پرورش بوقلمون مولد از سود به مراتب بالاتری برخورداره ولی از لحاظ ثبات بازار از ثبات کمتری نسبت به مرغ برخورداره.

بعنوان مثال در تشکیل گله مرغ تخمگذار ما میتونیم روی یک پروسه بلند مدت مثلا 15 ساله حساب باز کنیم اما در بحث بوقلمون مولد اگه بخوایم با خاطر جمع زمانی رو اعلام کنیم این ثبات بازار میتونه 3 الی 5 ساله باشه. ولی در نقطه مقابل در اکثر مواقع سود دهی پرورش بوقلمون مولد از مرغ بومی تخمگذار بهتره.

 

 

پرورش دام بهتره یا طیور؟

 

مقایسه پرورش گوسفند بومی چندقلوزا با مرغ بومی و بوقلمون مولد

در مقایسه این 3 مورد باید گفت که ثبات بازار پرورش گوسفند بومی چندقلوزا از بوقلمون مولد بیشتر و به مرغ بومی تخمگذار نزدیک تره اما از لحاظ سوددهی از مرغ بیشتر و از بوقلمون سوددهی کمتری داره.

از زاویه دیگه در پرورش دام مانند گوسفند با بیماری های به مراتب کمتری در مقایسه با طیور مواجه هستیم ، اما در مجموع نمیشه نسخه واحدی برای همه پیچید ، چرا که این شرایط شماست که تعیین میکنه کدوم حوزه برای شما گزینه مناسب تریه.

 

 

پرورش دام بهتره یا طیور؟

 از کجا بدونیم که برای ما پرورش دام بهتر است یا طیور؟ 

جهت جمع بندی نهایی و برای رسیدن به بهترین جمع بندی نیازه که با کلیک بر روی  دکمه قرمز رنگ زیر ، فرم درخواست حمایت 0 تا 100 رو پرکنید و منتظر تماس همکاران ما باشید.

 

همچنین اگه در حال حاضر آمادگی شروع به کار رو ندارید و قصد شروع سرمایه گذاری در آینده رو دارید بر روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید تا با کارهایی که از الان باید انجام بدین آشنا شده و زمانتونو از دست ندین. 

 

  تصاویر مراکز آموزشی و دوره ها

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider

 

خواندن 1482 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 13 آذر 1399 14:42

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو