بهترین جوجه بوقلمون (گله F1 یا نسل اول)

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

 

 

 

همانطور که در سلسله مراتب تکثیر بوقلمون داریم (نمودار بالا)  بوقلمون اجداد از گله بوقلمون لاین بدست می آید و بوقلمون مادر از گله بوقلمون اجداد و بوقلمون گوشتی و بوقلمون تخمگذار هم از گله بوقلمون مادر  بدست می آید.


 قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق بوقلمون ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش بوقلمون ، به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید: 

دوره پرورش بوقلمون
دوره آموزشی بوقلمون

به جوجه های دست اولی که از هر کدام از سلسله مراتب فوق گرفته میشود نسل اول یا F1 نسل قبل میگویند.

 

به جوجه هایی که از بوقلمون اجداد میگیریم بوقلمون مادر F1 گفته میشود و به نسل اول (F1) جوجه هایی که در واقع از بوقلمون مادر گرفته میشود بوقلمون گوشتی یا تخمگذار میگویند.

 

 

در خرید شما عزیزان که قصدتان پرورش گوشتی و یا تخمگذار است گله نسل اول از مزرعه بوقلمون مادر (F1) بهترین نتیجه را خواهد داشت.یعنی نسل اول گوشتی بیشترین وزنگیری و نسل اول تخمگذار بیشترین تخمگذاری را خواهد داشت و در تکثیرهای بعدی از جوجه های نسل 2 بدست آمده ، میزان وزنگیری و تخمگذاری میتواند به میزان معناداری کاهش یابد.

بهمین علت فکر تکثیر از یک گله F1 تخمگذار یا گوشتی را از ذهن بیرون کنید چون مشکلاتی مانند کاهش راندمان و همخونی انتظارتان را میکشد.

 

اگر از F1 بودن گله ای که میخرید اطمینان دارید ارزش پرداخت قیمت به مراتب بالاتر را دارد.

 

 

فروش بوقلمون برنز انگلیسی نسل دو


 

آیا پرورش بوقلمون برای من بهترین انتخابه یا شاخه های بهتری هم وجود داره ؟ 

جهت جمع بندی نهایی و برای رسیدن به بهترین جمع بندی نیازه که با کلیک بر روی  دکمه قرمز رنگ زیر ، فرم درخواست حمایت 0 تا 100 رو پرکنید و منتظر تماس همکاران ما باشید. 

 

همچنین اگه در حال حاضر آمادگی شروع به کار رو ندارید و قصد شروع سرمایه گذاری در آینده رو دارید بر روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید تا با کارهایی که از الان باید انجام بدین آشنا شده و زمانتون و از دست ندین. 


  تصاویر مراکز آموزشی و دوره ها

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
خواندن 9474 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 21 تیر 1399 17:14

دیدگاه‌ها   

0 #7 مهریان 1398-11-10 15:57
سلام.ارسال بوقلمون های گله مولد سالنتون از کدوم شهره و در چه سن هایی برای عرضه دارید؟
******
سلام و عرض ادب سالن های پرورش بوقلمون در کرج و از کرج بارگیری و ارسال میشود.بوقلمون ها در سن 4تا5ماه قابل فروش است برای ثبت سفارش و مشاوره با شماره های زیرتماس بگیرید.
09114861623
خانم ثوابکار
09118928921
خانم نجفی
0 #6 محمد 1397-10-12 18:13
سلام و عرض ادب . مهندس عزیز با تشکر از بابت جواب به سوال قبلی این جانب. واما بعد:جناب مهندس این که جوجه های شما از نسل یک یا 1Fهستند هیچ شکی درش نیست . حالا وقتی که خودتان یا دوستانی که از شما جوجه خریده و پرورش داده وشامل خرید تضمینی جوجه و تخمهای نطفه دارشون از جانب شما بزرگواران هم هستند. حال سوال پیش آمده برای من اینست که این جوجه های نسل دو یا2Fکه از وزن گیری و تخمگذاری کمتر نسبت به نسل یک ...از اینها چه استفاده ای میشود آیا پرورش این جوجه های بقولی کم باز ده توجیح اقتصادی دارد. لطفا و خاهشن این جانب را از حقیقت امر آگاه سازید. ممنون که وقت و حوصله جهت پاسخگویی می‌گذارید . ****** پاسخ سلام دوست عزیز درحال حاضر گله ای که موجود است اصیل است و با هیچ گله بومی داخلی تلاقی نخورده و صفات خود را به طور کامل به نسل بعدی انتقال میدهد.در نتیجه تا چندین نسل درصد کمی از کاهش خلوص صفات ژنتیکی را دارند و در نسلهای دوم یا سوم برای جلوگیری از همخونی در صورتیکه با یک گله موازی خوب تلاقی بخورند تا حد زیادی صفات خودشون و حفظ میکنند.
0 #5 محمد 1397-10-12 18:13
سلام و عرض ادب .
مهندس عزیز با تشکر از بابت جواب به سوال قبلی این جانب.
واما بعد:جناب مهندس این که جوجه های شما از نسل یک یا 1Fهستند هیچ شکی درش نیست . حالا وقتی که خودتان یا دوستانی که از شما جوجه خریده و پرورش داده وشامل
خرید تضمینی جوجه و تخمهای نطفه دارشون از جانب شما بزرگواران هم هستند.
حال سوال پیش آمده برای من اینست که این جوجه های نسل دو یا2Fکه از وزن گیری و تخمگذاری کمتر نسبت به نسل یک ...از اینها چه استفاده ای میشود آیا پرورش این جوجه های بقولی کم باز ده توجیح اقتصادی دارد. لطفا و خاهشن این جانب را از حقیقت امر آگاه سازید.
ممنون که وقت و حوصله جهت پاسخگویی می‌گذارید .
******
پاسخ
سلام دوست عزیز
درحال حاضر گله ای که موجود است اصیل است و با هیچ گله بومی داخلی تلاقی نخورده و صفات خود را به طور کامل به نسل بعدی انتقال میدهد.در نتیجه تا چندین نسل درصد کمی از کاهش خلوص صفات ژنتیکی را دارند و در نسلهای دوم یا سوم برای جلوگیری از همخونی در صورتیکه با یک گله موازی خوب تلاقی بخورند تا حد زیادی صفات خودشون و حفظ میکنند.
0 #4 محمد 1397-10-11 14:00
با سلام. آیا جوجه هایی که شما عرضه میکنید منظور ارلوپ آیا F1هستن یا مادر؟؟؟ ***** پاسخ سلام دوست عزیز گله مادر ارلوپ گله اصیل است و دورگ نشده و جوجه هایی که عرضه میشود نسل یک هستند.
0 #3 محمد 1397-10-11 14:00
با سلام.
آیا جوجه هایی که شما عرضه میکنید منظور ارلوپ آیا F1هستن یا مادر؟؟؟
*****
پاسخ
سلام دوست عزیز
گله مادر ارلوپ گله اصیل است و دورگ نشده و جوجه هایی که عرضه میشود نسل یک هستند.
0 #2 محمود 1397-07-10 16:04
سلام خسته نباشید من قصد پرورش بوقلمون دارم به روش تخمه نطفه دار چه نژادی پیشنهاد میکنید؟ و اینکه مشکل پایین اومدن راندمان و مشکل همخونی تو تکثیر بوقلمون مربوط به نژاد برنز میشه؟ ***** پاسخ سلام دوست عزیز بهترین نژاد برای تشکیل گله مادر بوقلمون ارلوپ است که راندمان تولید بالایی دارد . برای جلوگیری از هم خونی بعد از چند نسل توصیه میشود برای تکثیر از یک گله موازی استفاده شود.
0 #1 محمود 1397-07-10 16:04
سلام خسته نباشید
من قصد پرورش بوقلمون دارم به روش تخمه نطفه دار چه نژادی پیشنهاد میکنید؟
و اینکه مشکل پایین اومدن راندمان و مشکل همخونی تو تکثیر بوقلمون مربوط به نژاد برنز میشه؟
*****
پاسخ
سلام دوست عزیز
بهترین نژاد برای تشکیل گله مادر بوقلمون ارلوپ است که راندمان تولید بالایی دارد .
برای جلوگیری از هم خونی بعد از چند نسل توصیه میشود برای تکثیر از یک گله موازی استفاده شود.

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو