بهترین بازار فروش بوقلمون محلی و قیمت بوقلمون محلی

بهترین بازار فروش بوقلمون محلی

 

 بوقلمون محلی یکی از پرندگان بومیست که همیشه بازار خودش

رو داشته و این بازار فروش بوقلمون محدود به بازارهای داخلی هم نبوده و شامل بازار کشورهای همسایه به خصوص عراق میباشد. 

در گذشته منظور از پرورش بوقلمون محلی ، پرورش آن دسته از بوقلمون هایی بوده که بومی ایران بودند و هنوز دو رگ نشده بودن و از طرفی بوقلمونهای وارداتی مثل برنز وارد کشور نشده بودن.

اما به علت وزن گیری پایین بوقلمون محلی (وزن گیری ماده ها میانگین 3 کیلو و وزن گیری نرها میانگین 5 کیلو در طی زمان 7 ماه)

به تدریج واردات بوقلمون های سیاه و برنز وارداتی شروع  شده و دو رگ کردن بوقلمون های بومی با بوقلمون های وارداتی آغاز شد. به این امید که بوقلمون های دو رگ شده وزن گیری بهتر و تخمگذاری بیشتری داشته باشن.

و به این ترتیب به تدریج از تعداد بوقلمون محلی کشور کاسته شده و به تعداد بوقلمون های دو رگ و برنز وارداتی افزوده شده است.

و اما امروز وقتی صحبت از بوقلمون محلی به میان میاد دیگه منظور اون بوقلمون های محلی که اصیل بوده و وزن گیری کمی داشتن نیست ، بلکه هر بوقلمونی هست که فقط سفید نباشه، اعم از بوقلمون بلک انگلیس ، بوقلمون بلک فرانسه ، بوقلمون برنز آمریکا ، بوقلمون برنز انگلیس ، بوقلمون بوربون و... 


 قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق بوقلمون ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که بازار فروش بوقلمون ، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش بوقلمون ، به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید: 

دوره پرورش بوقلمون
دوره آموزشی بوقلمون

بهترین بازار فروش بوقلمون محلی

 

در گذشته نه چندان دور بازار عراق تنها اقدام به خرید بوقلمون محلی از ایران میکرد و بوقلمون های بلک و برنز در لیست سفارشات اونها نبود.

اما امروز این طور نیست و چاره ای جز خرید همه انواع بوقلمونهای رنگی ندارن. و فقط کافیه که رنگ پر بوقلمون سفید نباشه.

و اما بازار فروش بوقلمون در داخل کشور هم دستخوش همین تغییراتی شد که در مورد بازار عراق اتفاق افتاد. 

و در حال حاضر این بوقلمون های دو رگ و برنز هستن که غالبا در بازارهای محلی عرضه میشن. 

یکی از نکات کلیدی مربوط به بازار بوقلمون وزن بازارپسندشون هست ، یعنی این طور نیست که اگر بوقلمون شما به طور مثال برنز نسل یک باشه و طی دوره حدود 5 ماه وزن 15 کیلو رو بگیره ، در نتیجه اون بوقلمون رو به این وزن برسونیم و بازار هم خواهان اون باشه، بلکه وزن بازار پسند متناسب با فصل و شرایط بازار و این که بازار ما داخلی هست و یا بازار عراق ، متفاوت هست. 

 

 

  در صورتی که قصد دارید پرورش بوقلمون رو بصورت حرفه ای بیاموزید پیشنهاد میکنم در کارگاه آموزشی تیم تحقیقاتی مینی سالن شرکت کنید: جهت ثبت نام کلیک نمایید

 

برای بازار عراق ، وزن مطلوب غالبا 7 الی 8 کیلو هست. ولی طی 4 ماهه ابتدایی سال (98) به علت تقاضای زیاد بازار عراق و کمبود تولید ، این رنج وزنی بازار پسند تغییر پیدا کرد و بازار بوقلمون عراق خواهان بوقلمون محلی با هر وزنی بود. 

بهترین بازار فروش بوقلمون محلی

 

و اما در بازار بوقلمون در داخل کشور داستان به گونه دیگری هست چرا که این بوقلمون ها در بازارهای هفتگی و به مردم بومی عرضه میشن و مردم بومی تو

ان خرید بوقلمون های سنگین وزن رو ندارن ازین رو اولویتشون خرید بوقلمون محلی با میانگین وزن 5 کیلو هست .و نکته ای که وجود داره این هست که در بازار محلی بهای خوبی بابت بوقلمون محلی 5 کیلویی میپردازن و این شیوه سوددهی خوبی داره. 

ممکنه از خودتون بپرسید که وقتی قراره جوجه بوقلمونی با وزن گیری بالا بخرم ولی مجبور به فروش اونها در وزن 5 یا 7 کیلویی باشم ، در این صورت خرید جوجه بوقلمون از نژادهای سنگین تر چه فایده ای دارد؟

 در جواب باید گفت با خرید جوجه بوقلمون از نژادهای سنگین دوره پرورش ما کوتاه تر شده و اگه قصد تولید بوقلمون 5 کیلویی را داشته باشیم ، مثلا طی سه ماه به این وزن میرسیم و نه 6 ماه.

و همین موضوع باعث میشه که در طول یک سال به جای دو بار ، چهار بار جوجه ریزی کنیم. 

 

این مطلب رو برای دوستانت بفرست

تصاویر مراکز آموزشی و دوره های مینی سالن

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider

 

 همچنین بازار عراق اولویت رو به بوقلمونهای محلی میده که ترجیحا در کنار سالن پرورش ، یونجه زار هم داشته باشن و از یونجه بعنوان تغذیه جانبی استفاده کنن. و همین نکته بسیار مهم میتونه قیمت خرید به ازای هر کیلو وزن زنده بوقلمون رو تا 10هزار تومان بیشتر کنه. پیشنهاد می کنم این  دو فیلم رو  که در مورد قیمت بوقلمون در مناطق مختلف و سود شما در شرایط مختلف و اهمیت برند شدن برای فروش بیشتر هست رو تماشا کنید:

پیشنهاد می کنم این فیلم رو هم ببینید: چطور در بازار بوقلمون محلی و برنز گوشتی برند شویم و محصولاتمان را با حداکثر سود به فروش برسانیم؟

بازار داخلی بوقلمون محلی

 بهترین پیشنهاد برای شروع کار در زمینه پرورش بوقلمون محلی ، پرورش در تعداد کم ( 100 الی 200 بوقلمون) و عرضه در بازارهای محلی و هفتگی هست که به قیمتی بسیار بالاتر از سایر بازارها به فروش میرسه.

 

 

این مطلب رو برای دوستانت بفرست

تصاویر مراکز آموزشی و دوره های مینی سالن

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
خواندن 39665 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 07 تیر 1400 16:09


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از
 شاخه های جدید و سودده کشاورزی و دامپروری و فرصت های جدید سرمایه گذاری مطلع شوید


تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما | از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما در کنار شماییم

تمامی حقوق برای وبسایت مینی سالن محفوظ میباشد | 1392 - 1400