پرورش در سالن یا فضای باز؟ کدام بهتر است؟

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 طبق تحقیقات صورت گرفته بر روی نژادهای مختلف مرغ بومی و در شرایط مختلف پرورش ، نتایج مختلفی به دست آمد که چکیده این نتایج از قرار زیر است:

میزان تخمگذاری مرغ بومی تخمگذار در شرایط قفس و پرورش نیمه باز در گردشگاه کاملا بسته به نژاد مرغ است.یعنی برخی نژادها جهت تخمگذاری بیشتر نیاز به حرکت در فضای آزاد و هوای آزاد دارند و برخی نژادهای مرغ بومی در قفس تخمگذاری بیشتری دارند.

 


 قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق مرغ ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که پرورش در سالن یا فضای باز، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش مرغ به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی

همچنین میزان ابتلا به پدیده همدیگرخواری در بستر بیش از قفس گزارش شده است. 

نژاد جدید مرغ تخمگذار رنگی تیم مینی سالن در شرایط پرورش در بستر نتیجه خوبی را بدنبال داشت (میانگین تولید ۷۵درصد تا سن ۱۳ ماهگی)  و پرورش در قفس این نژاد هنوز مورد تست قرار نگرفته است.

البته لازم به ذکر است که پرورش نیمه باز (یعنی روزها در گردشگاه و شبها در سالن) مخاطرات مخصوص خود را به دنبال دارد. از جمله: حمله پرندگان شکاری ، بیماریهای انگلی و افزایش احتمال درگیری با بیماریهایی از جمله نیوکاسل

 


آیا پرورش مرغ بومی برای من بهترین انتخابه یا شاخه های بهتری هم وجود داره ؟ 

جهت جمع بندی نهایی و برای رسیدن به بهترین جمع بندی نیازه که با کلیک بر روی  دکمه قرمز رنگ زیر ، فرم درخواست حمایت 0 تا 100 رو پرکنید و منتظر تماس همکاران ما باشید. 

 

همچنین اگه در حال حاضر آمادگی شروع به کار رو ندارید و قصد شروع سرمایه گذاری در آینده رو دارید بر روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید تا با کارهایی که از الان باید انجام بدین آشنا شده و زمانتون و از دست ندین. 


  تصاویر مراکز آموزشی و دوره ها

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
خواندن 43147 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 19 تیر 1399 12:39

دیدگاه‌ها   

0 #92 محسن ابراهیمی 1398-03-28 16:30
سلام ممنون از توضیحات خوبتون.من میخوام در یک فضای 2ونیم در 15 یک سالن احداث کنم .میخوام ببینم ارتفاع سالن چقد باید باشه وچند مرغ میتوان در این سالن نگهداری کرد ********* پاسخ سلام بزرگوار ارتفاع سالن براساس شرایط آب و هوایی منطقه از 2.7 الی 3.5 متر در نظر گرفته میشه که در مناطق سردسیر سقف کوتاه تر و مناطق گرمسیر بلندتر است. در این متراژ حدود سیصد قطعه مرغ بومی تخمگذار میتونید نگه دارید.
0 #91 محسن ابراهیمی 1398-03-28 16:30
سلام ممنون از توضیحات خوبتون.من میخوام در یک فضای 2ونیم در 15 یک سالن احداث کنم .میخوام ببینم ارتفاع سالن چقد باید باشه وچند مرغ میتوان در این سالن نگهداری کرد
*********
پاسخ
سلام بزرگوار
ارتفاع سالن براساس شرایط آب و هوایی منطقه از 2.7 الی 3.5 متر در نظر گرفته میشه که در مناطق سردسیر سقف کوتاه تر و مناطق گرمسیر بلندتر است.
در این متراژ حدود سیصد قطعه مرغ بومی تخمگذار میتونید نگه دارید.
0 #90 ثقایی 1398-02-23 17:16
سلامو تشکر بابت مطالب خوبتون میخواستم بدونم چرا اکثرجاها فروش جوجه بوقلمون 1روزه رو توصیه نمیکنند؟؟؟ **** پاسخ سلام بزرگوار برای اینکه جوجه 1 روزه بوقلمون بسیار حساس بوده و نیازمند تجربه و مهارت بالاییست. جوجه 1روزه بدلیل کند ذهن و بی استعداد بودن قادر به یادگیری طرز خورن و اشامیدن نیست. و اموختن طرز غذا خوردن و اشامیدن به این پرندگان مستلزم تخصص میباشد.
0 #89 ثقایی 1398-02-23 17:16
سلامو تشکر بابت مطالب خوبتون
میخواستم بدونم چرا اکثرجاها فروش جوجه بوقلمون 1روزه رو توصیه نمیکنند؟؟؟
****
پاسخ
سلام بزرگوار
برای اینکه جوجه 1 روزه بوقلمون بسیار حساس بوده و نیازمند تجربه و مهارت بالاییست.
جوجه 1روزه بدلیل کند ذهن و بی استعداد بودن قادر به یادگیری طرز خورن و اشامیدن نیست. و اموختن طرز غذا خوردن و اشامیدن به این پرندگان مستلزم تخصص میباشد.
-1 #88 جلال اشرف 1398-02-21 22:56
سلام 400 قطعه مرغ بومی تخمگذار از نژاد رنگی خودتان میخوام لطفا بفرمایید راندمان تخمگذاری این مرغ ها چقدره و تا چند ماه تخم میزارن؟ ********* پاسخ سلام دوست عزیز راندمان تخمگذاری مرغ پر تولید نژاد رنگی 260 تخم درسال است و راندمان مفید تخمگذاری مرغ بومی حدود 6الی 8ماه است.
0 #87 جلال اشرف 1398-02-21 22:56
سلام 400 قطعه مرغ بومی تخمگذار از نژاد رنگی خودتان میخوام لطفا بفرمایید راندمان تخمگذاری این مرغ ها چقدره و تا چند ماه تخم میزارن؟
*********
پاسخ
سلام دوست عزیز
راندمان تخمگذاری مرغ پر تولید نژاد رنگی 260 تخم درسال است و راندمان مفید تخمگذاری مرغ بومی حدود 6الی 8ماه است.
0 #86 مهدی 1397-09-10 02:46
سلام. با توجه به اینکه من تازه میخوام اینکار رو شروع کنم و هیچ تجربه ای ندارم. برای پرورش مرغ تخمگذار محلی روش بستر مناسب تره یا قفس؟ ******* پاسخ سلام بزرگوار هر کدام از دو روش معایب و مزایایی دارد. پرورش در قفس مدیریت سالن را راحت تر میکند ,سالن بهداشتی تر است ,هر مرغ دقیق تر دان میخورد ولی سرمایه اولیه بالایی میخواهد. در پرورش در بستر مرغ تحرک دارد و به دلیل نوک زدن به بستر ویتامین بیشتری دریافت میکند. ولی مرغ با کود خود در تماس مستقیم است.
0 #85 مهدی 1397-09-10 02:46
سلام. با توجه به اینکه من تازه میخوام اینکار رو شروع کنم و هیچ تجربه ای ندارم. برای پرورش مرغ تخمگذار محلی روش بستر مناسب تره یا قفس؟
*******
پاسخ
سلام بزرگوار
هر کدام از دو روش معایب و مزایایی دارد.
پرورش در قفس مدیریت سالن را راحت تر میکند ,سالن بهداشتی تر است ,هر مرغ دقیق تر دان میخورد ولی سرمایه اولیه بالایی میخواهد.
در پرورش در بستر مرغ تحرک دارد و به دلیل نوک زدن به بستر ویتامین بیشتری دریافت میکند.
ولی مرغ با کود خود در تماس مستقیم است.
0 #84 مهران 1397-09-04 15:34
با سلام نگهداری مرغ در سالن و نرسیدن نور خورشید به پرنده که باعث تولید ویتامین d میشود مشکلی به وجود نمیاورد؟ و اینکه ویتامین d موردنیاز طیور در سالن بسته چگونه باید تامین شود؟؟؟ ****** پاسخ سلام دوست عزیز در جیره کامل مرغ کلیه املاح و ویتامینهای مورد نیاز مرغ در نظر گرفته شده است . جیره مرغ تخمگذار را میتوانید از جدول جیره در لینک زیر دریافت کنید: http://minisalon.ir/contents/item/86-2018-09-21-08-10-09
0 #83 مهران 1397-09-04 15:34
با سلام نگهداری مرغ در سالن و نرسیدن نور خورشید به پرنده که باعث تولید ویتامین d میشود مشکلی به وجود نمیاورد؟ و اینکه ویتامین d موردنیاز طیور در سالن بسته چگونه باید تامین شود؟؟؟
******
پاسخ
سلام دوست عزیز
در جیره کامل مرغ کلیه املاح و ویتامینهای مورد نیاز مرغ در نظر گرفته شده است .
جیره مرغ تخمگذار را میتوانید از جدول جیره در لینک زیر دریافت کنید:
http://minisalon.ir/contents/item/86-2018-09-21-08-10-09

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو