مرغ بومی اصلاح شده نژاد ترک یا مرغ مرندی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرغ مرندی

 

مرغ بومی اصلاح شده نژاد ترک وجود ندارد و متاسفانه اینگونه تبلیغات بدون پشتوانه و دروغ میباشد.

طی تماسهایی که از سوی برخی علاقمندان به پرورش مرغ بومی با تیم مینی سالن برقرار شده اذعان داشتن که گروهی در شمال غرب کشور و در استان آذربایجان شرقی مدعی فروش جوجه و نیمچه مرغ بومی نژاد ترک با میانگین تخمگذاری 280 تخم در سال میباشند .

لذا به اطلاع عزیزان علاقمند به پرورش مرغ بومی تخمگذار میرساند که چیزی بعنوان مرغ نژاد ترک و با این راندمان تخمگذاری وجود نداره و متاسفانه اینگونه تبلیغات بدون پشتوانه و دروغ میباشد و مرغ هایی که با این نام عرضه میشه دو دسته ان: دسته اول مرغ دورگ گلپایگان و دسته دوم مرغ کاکلی.مرغ کاکلی صرفا زینتی بوده و هم از لحاظ وزنگیری و هم تخمگذاری بسیار ضعیف هستن.

 

 قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق مرغ ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که پرداختن به مرغ بومی اصلاح شده نژاد ترک یا مرغ مرندی، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش مرغ به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی

البته در استان آذربایجان شرقی مرغ مرندی وجود داره (مرغ تخمگذار اصیل ایرانی ) که در میان مرغ های ایرانی بعنوان پرتخم ترین مرغ بومی ایران (180 تخم در سال) شناخته میشه.هرچند در مقایسه با مرغ رنگی غیر ایرانی از تولید کمتری برخورداره.

 

ضمنا یادآور میشه مرغ های گردن لخت با نام ترکن (turken) شناخته میشن که ممکنه شباهت اسمی داشته باشن.مرغ های ترکن و یا گردن لخت از مرغ های تخمگذار اصیل مازندرانی هستن.

 مرغ های گردن لخت

 

این مطلب رو هم بخونید: فروش مرغ بومی تخمگذار(اصلاح نژاد شده)

 

 

 

  تصاویر مراکز آموزشی و دوره ها

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
خواندن 35828 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 14 فروردين 1400 10:45

از کجا کارم رو شروع کنم؟

شما عزیزان علاقمند به راه اندازی مزرعه ، به دو گروه تقسیم میشید.
گروه اول: عزیزانی که هنوزسردرگم هستید و به جمع بندی نهایی نرسیدین.اگه جزو این گروه هستین بر روی تصویر مشاوره خصوصی در زیر کلیک کنید.

گروه دوم: عزیزانی که به جمع بندی نهایی رسیدین و آماده راه اندازی مزرعه هستین اما تجربه کافی رو ندارید و از طرفی دغدغه هایی مثل فروش محصولات تولیدیتون رو دارید.اگر جزو این گروه هستید بر روی تصویر حمایت 0 تا 100 کلیک کنید.
حمایت 0 تا 100
مشاوره خصوصی

منو