بهترین نژاد بوقلمون تخمگذار برای پرورش در ایران چیست؟

بهترین نژاد بوقلمون

 

سوالی که خیلی از افراد علاقمند به پرورش بوقلمون از خود میکنند اینه که به راستی بهترین فعالیت در زمینه پرورش بوقلمون چیست؟

همونطور که قبلا اشاره شد پرورش بوقلمون اصلاح شده سیاه و برنز (بوقلمون بومی اصلاح شده و بوقلمون برنز اصیل) از پرورش بوقلمون سفید(غالبا بوقلمون بیوتی) به مراتب بهتره.

و علت این موضوع هم اینه که قیمت گوشت بوقلمون های سفید بصورت رسمی اعلام میشه ، از این رو قیمت گوشت بوقلمون سفید در سراسر کشور از قیمت تقریبا ثابتی برخورداره، یعنی قیمت گوشت بوقلمون سفید در تهران، تبریز، مشهد و ... در یک روز مشخص تقریبا یکیه .

اما قسمت بد این ماجرا اونجایی که به علت عدم مدیریت صحیح در حوزه ی بوقلمون گوشتی سفید شاهد نوسانات زیادی در قیمت گوشت اونها هستیم و گاهی اونقدر قیمت گوشتشون پایین میاد که کار رو از توجیه میندازه.

اما در مورد بوقلمون های برنز و بوقلمون بومی اصلاح شده موضوع به این شکل نیست و قیمت اون در مقایسه با بوقلمون های سفید از ثبات بالاتری برخورداره. ضمنا از قیمت ثابتی در سراسر کشور برخوردار نیست.

بخصوص به علت خرید زیاد بوقلمون گوشتی بومی از کشور عراق در صورت عرضه مستقیم به بازار عراق از طریق شهر های مرزی سودمون می تونه بسیار افزایش پیدا کنه.

در مورد پرورش بوقلمون برنز ، بهترین گزینه راه اندازی مزرعه بوقلمون مادر برنز میباشد. منظور از مزرعه بوقلمون مادر تشکیل گله ای شامل نر و ماده ی بوقلمون با نسبت تقریبی یک به پنج هست تا پس از جفت گیری ، از تخم نطفه دار تولید شده اونها جوجه کشی کرده و تولید جوجه یک روزه بوقلمون نمود.


 قبل از پرداختن به ادامه مبحث بهترین نژاد بوقلمون تخمگذار، خوبه بدونید که پرورش موفق بوقلمون ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش بوقلمون ، به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

دوره پرورش بوقلمون
دوره آموزشی بوقلمون

بهترین نژاد بوقلمون

 

بهترین نژاد بوقلمون برای پرورش چیه و یا بهترین نژاد بوقلمون تخمگذار کدام است؟

در پاسخ به سوال بهترین نژاد بوقلمون تخمگذار باید گفت: برخی از بوقلمونهای برنز موجود در کشور که طی دو سال اخیر به چشم میخورن اصیل نبوده و وزنگیری حدود 7 کیلو (بوقلمون نر ) طی ۷ ماه دارن؛ همچنین در بازار اسامی مختلفی از بوقلمون برنز به گوشمون میرسه مثل:

بوقلمون برنز انگلیسی، بوقلمون برنز آمریکایی، بوقلمون برنز فرانسوی و ...

ولی نگران این موضوع نباشید چرا که در دوره های آموزش کاربردی پرورش بوقلمون که در مرکز تحقیقات کشاورزی برگزار می کنیم به طور مفصل در مورد روش های تشخیص بوقلمون های برنز صحبت می کنیم.

 

 

 برای آشنایی اولیه با انواع نژاد های وارداتی بوقلمون سیاه و برنز فیلم زیر رو مشاهده کنید:

 

 

 اگه در حال حاضر قصد خرید بوقلمون برنز رو دارید می تونید از مشاوره رایگان مشاوران مینی سالن استفاده کنید تا در خرید جوجه بوقلمون جهت شروع کار دچار اشتباه نشید.

لازم به ذکره که میزان سوددهی مزرعه بوقلمون مادر برنز قابل توجه بوده و از طرفی بازار کشور نیازمند جوجه های این نژاد از بوقلمون میباشد و مجموعه مینی سالن آماده همکاری با عزیزان علاقمند به راه اندازی مزرعه بوقلمون مادر برنز با تضمین خرید جوجه  بوقلمون ها میباشد.

 

بهترین نژاد بوقلمون

طرح حمایت از پرورش بوقلمون:

یکی از دغدغه های شما عزیزان علاقه مند به پرورش بوقلمون اعم از بوقلمون گوشتی و بوقلمون مادر استرس اولیه جهت راه اندازی مزرعه هست ، چرا که برای شروع کار نیازمند اطلاعات زیاد بوده و باید مزرعه ای رو اجاره و تجهیز کرده و اقدام به جوجه ریزی نمایید.

همچنین نیاز به کارگر و نگهبان شب نیز دارید و همه این عوامل باعث میشه که شروع کار  رو عقب بندازید.

راهکار تیم تحقیقاتی مینی سالن برای رفع این استرس ها و نگرانی طرحیه که شما رو از صفر تا صد کار تحت پوشش خودش قرار میده که به اون طرح حمایت گفته میشه.

در نوشته های بعدی به تحلیلی بیشتر این موضوع و طرح توجیهی آن میپردازیم.

 البته همچنان بر این موضوع پای میفشاریم که تولید تخم مرغ محلی از لحاظ بازار مصرف همچنان در صدر قرار دارد.

 

این مطلب رو برای دوستانت بفرست

تصاویر مراکز آموزشی و دوره های مینی سالن

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
خواندن 86529 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 07 تیر 1400 12:25


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از
 شاخه های جدید و سودده کشاورزی و دامپروری و فرصت های جدید سرمایه گذاری مطلع شوید


تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما | از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما در کنار شماییم

تمامی حقوق برای وبسایت مینی سالن محفوظ میباشد | 1392 - 1400