چهار عامل تاثیرگذار بر بازار خرید و فروش تخم مرغ محلی

 

 بازار خرید و فروش تخم مرغ محلی در این مطلب به بازار تخم مرغ محلی و عوامل تاثیر گذار بر قیمت تخم مرغ محلی (قیمت تخم مرغ رسمی) میپردازیم که عزیزانی که متقاضی خرید تخم مرغ محلی و یا فروش تخم مرغ محلی هستن باید به این نکات توجه کنن.

 قیمت تخم مرغ محلی وابسته به 4 چیز میباشد

1- فصل عرضه تخم مرغ محلی

2- رنگ زرده و طعم و اثرش بر قیمت تخم مرغ محلی

3- بسته بندی تخم مرغ محلی

4- بازار یابی تخم مرغ محلی یا رسمی

 

 قبل از پرداختن به ادامه مبحث عوامل تاثیرگذار بر بازار خرید و فروش تخم مرغ محلی، خوبه بدونید که پرورش موفق مرغ ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که بازار خرید و فروش تخم مرغ های محلی ، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش مرغ به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی
 

فصل عرضه تخم مرغ محلی

اگر قصد تولید و یا فروش تخم مرغ محلی را دارید ، باید بدانید که 6 ماه دوم سال بر میزان تقاضا افزوده شده و حاشیه سود شما هم بیشتر میشه و بهتره که اگر قصد راه اندازی مزرعه تولید تخم مرغ محلی رو دارید اون رو در 6 ماه اول راه اندازی کرده و در 6 ماه دوم تخم مرغ های تولیدی را عرضه کنید.
بازار تخم مرغ محلی

 

 

رنگ زرده و طعم و اثرش بر قیمت تخم مرغ محلی

نکته مهم دیگه ای که باید بدونید اینه که مردم ما از تخم مرغ محلی توقع طعم بهتر و زرده پر رنگ تر دارن. که با داشتن علم جیره نویسی ، میتونید با کمک گرفتن از نهاده هایی مانند یونجه (البته با رعایت میزان مصرف استاندارد) رنگ زرده رو پررنگ تر کرده بدون این که هزینه ای اضافی رو پرداخت کرده باشید.

در صورتی که همین رنگ زرده پر رنگ تر باعث میشود که مشتریان ما تصمیم به خرید مجدد از ما بگیرن. 

 

بسته بندی تخم مرغ محلی

تولید تخم مرغ محلی کاری است پر زحمت و شما زمان و سرمایه خود را جهت تولید تخم مرغ محلی به کار میگیرید اما باید بدونید که اگر تخم مرغ خودتون رو به صورت فله یعنی به صورت کارتن و شانه های تخم مرغ عرضه کنید بخش قابل توجهی از سود خودتون رو از دست داده این. چرا که بسته بندی تخم مرغ محلی حداقل 50 تومان به ازای هر تخم مرغ سود خالص بیشتری رو نصیبمون میکنه. که در یک دوره پرورش بر روی مجموع سود شما بسیار تاثیر گذاره.

در بسته بندی اولویت خودتون رو بر جذاب تر شدن و مشتری پسندتر شدن بسته بندی بذارین.

میتونید تولیدات اولیه خودتون رو در چند بسته بندی اعم از بسته بندی های کاغذی ، پلاستیکی و بسته بندی های بر پایه صنایع دستی انجام بدین و اجازه بدین مشتریان شما انتخاب کنن که کدوم محصول رو میخوان.

 
بازار تخم مرغ محلی

 

 

بازار یابی تخم مرغ محلی یا رسمی

تخم مرغ محلی بر خلاف تخم مرغ سفید از قیمت ثابتی در سراسر کشور برخوردار نیست .

وقتی شما در شهرهای مختلف کشور اقدام به خرید تخم مرغ سفید میکنید قیمت ها تقریبا نزدیک به هم هست. و در واقع قیمت آن بصورت کشوری تعیین میشه ، اما در مورد تخم مرغ محلی یا تخم مرغ رسمی داستان به گونه دیگه ای هست.

قیمت تخم مرغ محلی در مناطق مختلف میتونه بسیار متفاوت باشه، به طوری که در یک زمان در جنوب یک شهر مانند تهران قیمت تخم مرغ محلی 800 تومان باشه و در شمال شهر تهران در همان روز 1200 تومان. 

شما باید برای عرضه محصول خود یک برنامه بازاریابی خوب داشته باشید.  اگه خودتون تولید کننده هستید باید به معرفی فعالیت خود در شبکه های اجتماعی مانند شبکه اجتماعی مشاغل و گردشگری بپردازید تا مشتریان هدف شما رو پیدا کرده و عرضه مستقیم به مشتریان هدف داشته باشید که در این حالت سود شما به حداکثر میرسه. 

اما اگه توزیع کننده تخم مرغ محلی هستید باید مناطقی با قیمت خرید بالاتر رو پیدا کرده و در اون منطقه اقدام به توزیع تخم مرغ محلی کنید. حال ممکنه اون منطقه در شهر و استان شما باشه و یا نباشه. 

و اما نکته آخر  :

در تماسی که از سوی خیلی عزیزان در مورد فروش تخم مرغ محلی داریم لازم دیدیم که این مسئله رو عنوان کنیم:

تنها چیزی که نیاز نیست نگران آن باشید فروش تخم مرغ محلی و تخم مرغ رسمی هست.

چون در مورد تخم مرغ محلی تقاضا همیشه بیش از عرضه هست و همیشه صفی از مشتریان برای خرید تخم مرغ محلی وجود داره. به تنها چیزی که باید فکر کنید تولید تخم مرغ باکیفیت هست.

 

 

این مطلب رو برای دوستانت بفرست

تصاویر مراکز آموزشی و دوره های مینی سالن

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider

خواندن 68701 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 شهریور 1400 14:16


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از
 شاخه های جدید و سودده کشاورزی و دامپروری و فرصت های جدید سرمایه گذاری مطلع شوید


تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما | از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما در کنار شماییم

تمامی حقوق برای وبسایت مینی سالن محفوظ میباشد | 1392 - 1400