تخم مرغ خوب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کیقیت تخم مرغتخم مرغ خوب

وقتی نگاهی اجمالی به اطرافمان میندازیم متوجه ارزش تخم مرغ بومی و یا همان تخم مرغ محلی نزد مردم میشویم بطوریکه حاضرند برای یک تخم مرغ محلی با وزن به مراتب کمتر از تخم مرغ صنعتی سفید بهای به مراتب بالاتری بپردازند.

مثلا در فصول سرد مانند زمستان قیمت تخم مرغ محلی برخی نقاط کشور به 900 تومان هم میرسد.

اما چرا مردم حاضرند بهای بالایی بابت تخم مرغ محلی بپردازند؟

بهای بالای تخم مرغ محلی بخاطر سلامت بالای آن میباشد که ریشه در تغذیه مرغ دارد.یعنی به صرف محلی بودن یک مرغ و حتی بدتر از آن به صرف قهوه ای بودن تخم مرغ نمیتوان گفت ارزشی بالاتر از تخم مرغ صنعتی دارد.

 قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق مرغ ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که بررسی تخم مرغ خوب ، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش مرغ به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی

راهکار چیست و چه میتوان کرد؟

تیم اجرایی مینی سالن در نظر دارد برای بلند مدت ، واحدهایی که تحت پوشش قرار میدهد آموزش درست دهد تا تولید کننده تخم مرغهای با کیفیت بالا تولید و با بسته بندی واحد به بازار مصرف عرضه نماید.

برای طی چنین مسیری باید برنامه جامعی توام با مطالعات پیوسته داشت.مصرف کننده به دنبال کیفیت است و حاضر است بهای آنرا بپردازد.

چون تخم مرغ غذای همه اقشار جامعه است ( اعم از غنی و فقیر) و از معدود چیزهایی است که غالب اقشار میتوانند بهای کیفیت بالای آنرا بپردازند.

 

 

حالا آیا رنگ پوسته تخم مرغ مهم است؟

بله.

بهر حال در کشور ما و غالب کشورهای دنیا مرغهای بومی و کلاسیک با رنگ تخم مرغ قهوه ای از لحاظ روانشناسی دارای اولویت و ارزش بالاتری هستند و کافیست نژادهای بومی (اعم از ایرانی یا غیر ایرانی) از تغذیه مناسبی برخوردار باشند تا تخم مرغهای خوش طعم و با کیفیتی تولید نمایند.

لازم به ذکر است داشتن گردشگاه و گردش مرغ در طی روز در گردشگاه و کاشتن یونجه و شبدر  و ... جهت تغذیه جانبی مرغ (در کنار جیره اصلی) میتواند در تولید بالا و با کیفیت تخم مرغ بسیار موثر باشد.

 


آیا پرورش مرغ بومی برای من بهترین انتخابه یا شاخه های بهتری هم وجود داره ؟ 

جهت جمع بندی نهایی و برای رسیدن به بهترین جمع بندی نیازه که با کلیک بر روی  دکمه قرمز رنگ زیر ، فرم درخواست حمایت 0 تا 100 رو پرکنید و منتظر تماس همکاران ما باشید. 

 

همچنین اگه در حال حاضر آمادگی شروع به کار رو ندارید و قصد شروع سرمایه گذاری در آینده رو دارید بر روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید تا با کارهایی که از الان باید انجام بدین آشنا شده و زمانتون و از دست ندین. 


  تصاویر مراکز آموزشی و دوره ها

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
 
خواندن 23679 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 16 تیر 1399 13:48

دیدگاه‌ها   

0 #34 مونا مکی زاده 1398-02-22 10:31
سلام خسته نباشید طبق مطالبی که من در سایت شما خواندم فهمیدم نظر شما برای پرورش مرغ بومی تخمگذار پرورش در بستر است سوال من اینه که که آیا مریضی در بستر بیشتر نمیشه ؟ و اگه بخوایم در قفس نگهداریم کیفیت تخم پایین نمیاد؟ ************ پاسخ سلام دوست عزیز پیشنهاد ما درصورتیکه شرایط براتون فراهم باشه پرورش در بسترسالن همراه مرتع و فضای بازه که تولید تخم خوشمزه و با کیفیت میتونید داشته باشید . پرورش درقفس مدیریت سالن را برای شما راحت تر میکنه , سالن بهداشتی تر میشه ولی مرغ تحرک نداره و هزینه بسیار بالایی هم برای خرید قفس نیاز داره . با رعایت بهداشت در بستر هم هیچ مشکلی پیش نمیاد و مریضی در پی نداره. کیفیت و مزه تخم مرغ بسته به جیره غذایی اون داره و درقفس هم با اضافه کردن یکسری مواد مغذی مثل یونجه میتونید مزه را بهبود ببخشید.
0 #33 مونا مکی زاده 1398-02-22 10:31
سلام خسته نباشید طبق مطالبی که من در سایت شما خواندم فهمیدم نظر شما برای پرورش مرغ بومی تخمگذار پرورش در بستر است سوال من اینه که که آیا مریضی در بستر بیشتر نمیشه ؟ و اگه بخوایم در قفس نگهداریم کیفیت تخم پایین نمیاد؟
************
پاسخ
سلام دوست عزیز
پیشنهاد ما درصورتیکه شرایط براتون فراهم باشه پرورش در بسترسالن همراه مرتع و فضای بازه که تولید تخم خوشمزه و با کیفیت میتونید داشته باشید . پرورش درقفس مدیریت سالن را برای شما راحت تر میکنه , سالن بهداشتی تر میشه ولی مرغ تحرک نداره و هزینه بسیار بالایی هم برای خرید قفس نیاز داره . با رعایت بهداشت در بستر هم هیچ مشکلی پیش نمیاد و مریضی در پی نداره.
کیفیت و مزه تخم مرغ بسته به جیره غذایی اون داره و درقفس هم با اضافه کردن یکسری مواد مغذی مثل یونجه میتونید مزه را بهبود ببخشید.
0 #32 سارا مهری 1398-02-02 09:23
سلام خسته نباشید ی سوال داشتم رنگ زرده تخم مرغ های نژاد رنگی شما پر رنگ است یا کم رنگ؟ *********** پاسخ سلام بزرگوار رنگ زرده تخم مرغ ربطی به نژاد مرغ ندارد و مربوط به جیره غذایی مرغهای بومی تخمگذار میشود که موادی را که حاوی رنگدانه گزانتوفیل است اگر در جیره استفاده باعث تیره تر شدن رنگ زرده میشود این مواد مانند ذرت , گلوتن ذرت , پودر یونجه است.
0 #31 سارا مهری 1398-02-02 09:23
سلام خسته نباشید ی سوال داشتم رنگ زرده تخم مرغ های نژاد رنگی شما پر رنگ است یا کم رنگ؟
***********
پاسخ
سلام بزرگوار
رنگ زرده تخم مرغ ربطی به نژاد مرغ ندارد و مربوط به جیره غذایی مرغهای بومی تخمگذار میشود که موادی را که حاوی رنگدانه گزانتوفیل است اگر در جیره استفاده باعث تیره تر شدن رنگ زرده میشود این مواد مانند ذرت , گلوتن ذرت , پودر یونجه است.
0 #30 مریم حسنی 1397-12-21 16:49
سلام من میخواستم کار پرورش مرغ بومی تخمگذار و شروع کنم. و در زمینه بازار تخم مرغ محلی میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم. سپاس از شما *********** سلام دوست عزیز طی تجربه ای که ما در سال های اخیر داشتیم این رو میتونم خدمتتون بگم که بازار تخم مرغ محلی و تخم مرغ های با پوسته قهوه ای هر سال افزایش پیدا میکنه یعنی تقاضا در حال حاضر هر ساله از تولید پیشی میگیره . پس شما دوستان اصلا نگران بازار فروش نباشید.
0 #29 مریم حسنی 1397-12-21 16:49
سلام
من میخواستم کار پرورش مرغ بومی تخمگذار و شروع کنم. و در زمینه بازار تخم مرغ محلی میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم.
سپاس از شما
***********
سلام دوست عزیز
طی تجربه ای که ما در سال های اخیر داشتیم این رو میتونم خدمتتون بگم که بازار تخم مرغ محلی و تخم مرغ های با پوسته قهوه ای هر سال افزایش پیدا میکنه یعنی تقاضا در حال حاضر هر ساله از تولید پیشی میگیره . پس شما دوستان اصلا نگران بازار فروش نباشید.
0 #28 سامان احمدی 1397-08-13 14:31
سلام خسته نباشید 1000 قطعه جوجه یک ماهه میخوام آیا موجود دارید و از کجا تحویل میدید ؟ ****** پاسخ سلام دوست عزیز در حال حاضر تحویل جوجه دوماهه را داریم که از همدان تحویل داده میشود . در صورت تمایل برای ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید: 52211494_011 09118928921 پاسخگویی 9صبح الی 5 عصر
0 #27 سامان احمدی 1397-08-13 14:31
سلام خسته نباشید
1000 قطعه جوجه یک ماهه میخوام آیا موجود دارید و از کجا تحویل میدید ؟
******
پاسخ
سلام دوست عزیز
در حال حاضر تحویل جوجه دوماهه را داریم که از همدان تحویل داده میشود .
در صورت تمایل برای ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید:
52211494_011
09118928921
پاسخگویی 9صبح الی 5 عصر
0 #26 اقایی 1397-07-30 09:54
سلام و عرض خسته نباشید در طرح توجیهی سود خالص ماهانه هزار مرغ ماهانه 1میلیون و 700 گفته شده در حالی که اگه در نظر بگیریم مرغها روزانه 600 تخم بدهند و هر تخم 550 تومان فروخته شود روزانه330 تومان از فروش تخمها داریم که از هزینه دان کم میشود.اگر در نظر بگیریم مرغها روزانه 100 گرم دان دوهزار تومانی میخورند330 را از 200 هزار کم میکنیم و در حدود روزانه 130 تومان سود داریم که ماهانه میشود3 میلیون و 900 هزار .اگه ممکنه توضیح بفرمایید. ****** پاسخ سلام دوست عزیز محاسبات شما درست است با در نظر گرفتن حداقل قیمت فروش تخم مرغ یعنی 550 تومان ما سود خالص ماهانه را 1میلیون 700 در نظر میگیریم به علت اینکه هزینه دان قبل از تخمگذاری و تلفات مرغ و هزینه های جانبی رو هم از سود ناخالص کل کم میکنیم و میانگین سود خالص ماهانه همان حدود 1.700 در نظر گرفته میشود که در خرده فروشی تقریبا2.700 و در بسته بندی تا 5 تومان هم افزایش دارد.
0 #25 اقایی 1397-07-30 09:54
سلام و عرض خسته نباشید
در طرح توجیهی سود خالص ماهانه هزار مرغ ماهانه 1میلیون و 700 گفته شده در حالی که اگه در نظر بگیریم مرغها روزانه 600 تخم بدهند و هر تخم 550 تومان فروخته شود روزانه330 تومان از فروش تخمها داریم که از هزینه دان کم میشود.اگر در نظر بگیریم مرغها روزانه 100 گرم دان دوهزار تومانی میخورند330 را از 200 هزار کم میکنیم و در حدود روزانه 130 تومان سود داریم که ماهانه میشود3 میلیون و 900 هزار .اگه ممکنه توضیح بفرمایید.
******
پاسخ
سلام دوست عزیز
محاسبات شما درست است با در نظر گرفتن حداقل قیمت فروش تخم مرغ یعنی 550 تومان ما سود خالص ماهانه را 1میلیون 700 در نظر میگیریم به علت اینکه هزینه دان قبل از تخمگذاری و تلفات مرغ و هزینه های جانبی رو هم از سود ناخالص کل کم میکنیم و میانگین سود خالص ماهانه همان حدود 1.700 در نظر گرفته میشود که در خرده فروشی تقریبا2.700 و در بسته بندی تا 5 تومان هم افزایش دارد.

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو