» شرایط پرورش جوجه بلدرچین

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

شرایط پرورش جوجه بلدرچین :

   وزن جوجه یکروزه بلدرچین ۷ گرم است و دمای آغازین جهت پرورش جوجه بلدرچین در زیر مادر مصنوعی و در بالای سر جوجه 35 درجه سانتیگراد می باشد که این دما هر ۴ روز یک بار 2.5درجه کاهش می یابد تا به 21 درجه سانتیگراد برسد . معمولا برای هر جوجه 150 سانتیمتر مربع فضا تا سن 3 هفتگی در نظر می گیرند . استفاده از آب شکر 8 % در 3 – 2 روز اول نتیجه خوبی را در بر خواهد داشت .

 

برای جوجه بلدرچین ها تا سن 3 هفتگی 2 سانتی متر دانخوری و 1 سانتی متر آبخوری به ازاء هر قطعه در نظر می گیرند . در دو هفته اول نوررسانی 24 ساعته می باشد که پس از آن تا 12 ساعت کاهش می یابد .


آیا پرورش بلدرچین برای من بهترین انتخابه یا شاخه های بهتری هم وجود داره ؟ 

جهت جمع بندی نهایی و برای رسیدن به بهترین جمع بندی نیازه که با کلیک بر روی  دکمه قرمز رنگ زیر ، فرم درخواست حمایت 0 تا 100 رو پرکنید و منتظر تماس همکاران ما باشید. 

 

همچنین اگه در حال حاضر آمادگی شروع به کار رو ندارید و قصد شروع سرمایه گذاری در آینده رو دارید بر روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید تا با کارهایی که از الان باید انجام بدین آشنا شده و زمانتون و از دست ندین. 


پرورش نیمچه :

معمولا از دو روش برای پرورش بلدرچین استفاده می شود :

1 – بستر

2 – قفس باتری که اخیرا مورد استفاده قرار می گیرد که دارای مزایایی همچون تعداد جوجه بیشتر در واحد سطح ، نیروی کار کمتر ، بهداشت بهتر ، سهولت در حذف ، درمان و پیشگیری و استفاده بهتر از سطح می باشد.

دمای مورد نیاز نیمچه ها 28 – 21 درجه سانتیگراد می باشد و از 12 ساعت نور تا سن 5 هفتگی که بلدرچینها به قفس های تخمگذاری منتقل می شوند بهره می برند .

برای رشد بهتر ، نرها و ماده ها جدا از یکدیگر پرورش داده می شوند . در این سن در بستر به ازاء هر نیمچه 180 – 150 سانتیمتر مربع بسته به نوع جوجه وفصل در نظر می گیرند . برای هر جوجه 3 – 5/2 سانتیمتر دانخوری و 2 – 5/1 سانتیمتر آبخوری در نظر می گیرند . در صورت استفاده از آبخوری نیپل ، هر نیپل برای 15 پرنده در نظر گرفته می شود .

سرعت رشت بلدرچین سریع می باشد و به طور متوسط بلدرچین نر در 36 روزگی و ماده در 42 روزگی به بلوغ جنسی می رسد. تولک در بلدرچین یکماه بوده و تولید تخم سالانه در حدود 280 الی 300 عدد می باشد 

 

منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع لینک دار مانعی نداره)

 

خواندن 28896 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 تیر 1399 15:05

دیدگاه‌ها   

0 #4 علی 1397-12-18 12:31
سلام ببخشید میخواستم ببینم میشه سالن پرورش جوجه یک روزه کنار بلدرچین های تخم گذار باشه یا نه و همچنین برای پرورش ۲۰۰۰ عدد جوجه یک روزه چه مقدار فضا مورد نیاز هست با تشکر ********** پاسخ سلام دوست عزیز خیر سالنهای پرورش طیور باید حدود هزار متر فاصله داشته باشد . برای پرورش دوهزار قطعه جوجه یک روز 50 متر مربع فضا نیاز دارید.
0 #3 علی 1397-12-18 12:31
سلام ببخشید میخواستم ببینم میشه سالن پرورش جوجه یک روزه کنار بلدرچین های تخم گذار باشه یا نه و همچنین برای پرورش ۲۰۰۰ عدد جوجه یک روزه چه مقدار فضا مورد نیاز هست با تشکر
**********
پاسخ
سلام دوست عزیز
خیر سالنهای پرورش طیور باید حدود هزار متر فاصله داشته باشد .
برای پرورش دوهزار قطعه جوجه یک روز 50 متر مربع فضا نیاز دارید.
-1 #2 صابر 1396-12-19 21:32
سلام در جنوب كرمان با دماي ٤٠ درجه در تابستان ميتوان بلدرچين پرورش داد؟ ************** پاسخ سلام دوست عزیز در شرایط استاندارد در سالن بله میشه.
0 #1 صابر 1396-12-19 21:32
سلام در جنوب كرمان با دماي ٤٠ درجه در تابستان ميتوان بلدرچين پرورش داد؟

**************
پاسخ
سلام دوست عزیز
در شرایط استاندارد در سالن بله میشه.

سوالتو از این قسمت بپرس

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

© 1398 طراحی: تیم تحقیقاتی مینی سالن

منو