تخم نطفه دار نخریم | لزوم خرید تخم نطفه دار از منابع معتبر چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تخم نطفه دار نخریم

 تخم نطفه دار جهت جوجه کشی و تکثیر جوجه بايد داراي ویژگی هایی باشه که عدم توجه به اين ویژگی ها و خرید تخم نطفه دار از مراجع فروش غیر معتبر باعث نرسيدن به نتيجه مطلوب و ضرر پرورش دهنده مي شه.

در تماسهای مکرری که از طرف دوستان عزیز و بازدیدکنندگان محترم سایت مینی سالن در زمینه خرید تخم نطفه دار مرغ بومی صورت گرفت بر آن شدیم که مختصر توضیحاتی در این زمینه بدیم تا چراغ راه سایر دوستان باشه.

جهت جوجه کشی و تکثیر جوجه چند مساله بسیار مهم و حایز اهمیت هست:

 

 قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق مرغ ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که لزوم خرید تخم نطفه دار از منابع معتبر ، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش مرغ به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی

۱- مزرعه مرغ مادر :

اگر مزرعه مرغ مادر تخمگذار طبق استاندارد راه اندازی نشده باشه و نسبت خروس به مرغ رعایت نشده باشه میزان نطفه داری تخم مرغ به میزان معناداری کاهش پیدا میکنه.

۲- تخم نطفه دار سالم و تمیز :

از مهمترین مسایل در میزان جوجه درآوری تخم نطفه دار ، تمیز بودن و استاندارد بودن اندازه و شکل ظاهری تخم مرغ

نطفه دار هست که بسیار حایز اهمیت هست.

 

 

۳- زمان نگهداری و جمع آوری تخم نطفه دار:

زمان ماندن تخم نطفه دار پس از جمع آوری و قبل از وارد دستگاه جوجه کشی نمودن، نباید ترجیحا بیش از ۵ روز باشه.چون با گذشت زمان بیشتر ، از میزان جوجه درآوری آنها کاسته میشه.

تخم نطفه دار نخریم

۴- شرایط اتاق نگهداری تخم نطفه دار:

طی دوره چند روزه نگهداری از تخم نطفه دار باید دما و رطوبت اتاق استاندارد باشه ( دما : ۱۰ الی ۱۷ درجه و رطوبت ۷۵ الی ۸۰ درصد) که در غالب مزارع کوچک روستایی رعایت نمیشه.

حالا به این نکات ، بی اخلاقی برخی فروشندگان رو هم اضافه کنید.

 

 

این چند نکته ، قطره ای از دریای نکات مورد نیاز تولید تخم نطفه دار بود. پس در خرید تخم نطفه دار دو راه دارید:

اول: داشتن مزرعه مرغ مادر (حتی ۲۰ مرغ ) که قطعا اولین پیشنهاد ما به شما همین مورد است.

دوم : خرید تخم نطفه دار از منبع معتبر و ترجیحا از منطقه و استان خودتان ( متاسفانه با اطلاع رسانی که از طریق برخی بازدیدکنندگان سایت صورت میگیره ، برخی مراجع فروش تخم نطفه دار عملکرد خوبی در این زمینه نداشتن و به گفته برخی از این دوستان حتی پس از واریز وجه ، تخم نطفه دار برای آنها ارسال نشده و یا دیر ارسال شده و ...).

البته لازم به ذکر است که قطعا منابع معتبری نیز وجود دارن که با بررسی کافی خودتون میتونید بهترین تخم نطفه دار رو از اونها تهیه کنید.

 

 

  تصاویر مراکز آموزشی و دوره ها

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider

 

خواندن 39276 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 14 فروردين 1400 14:44

از کجا کارم رو شروع کنم؟

شما عزیزان علاقمند به راه اندازی مزرعه ، به دو گروه تقسیم میشید.
گروه اول: عزیزانی که هنوزسردرگم هستید و به جمع بندی نهایی نرسیدین.اگه جزو این گروه هستین بر روی تصویر مشاوره خصوصی در زیر کلیک کنید.

گروه دوم: عزیزانی که به جمع بندی نهایی رسیدین و آماده راه اندازی مزرعه هستین اما تجربه کافی رو ندارید و از طرفی دغدغه هایی مثل فروش محصولات تولیدیتون رو دارید.اگر جزو این گروه هستید بر روی تصویر حمایت 0 تا 100 کلیک کنید.
حمایت 0 تا 100
مشاوره خصوصی

منو