قفس خوب - قفس بد | همه چیز درباره قفس مرغ

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

قفس خوب - قفس بد (همه چیز درباره قفس)

آیا همه قفسهای مرغ خوب هستن؟ مشخصات قفس مرغ خوب چیست؟ چرا برخی قفسها ارزان و برخی گرونترن؟ اینها سوالاتی هست که ممکنه به ذهن شما هم خطور کرده باشه. برای پاسخ به این سوال ها در ادامه دو دسته قفس منبری یا پلکانی و قفس باطری یا عمودی و مزایا و معایب و سیستم دفع بو در این قفس ها رو توضیح می دیم.

 

 دسته اول: قفس منبری یا پلکانی و مزایا و معایب آن

تنها مزیت قفس منبری یا پلکانی ارزان بودن این هست که بسته به کیفیت ساخت به ازای هر سر مرغ قیمتی بین 5000 الی 7000 تومان داره.

نحوه خرید قفس مرغ تخمگذار

 

 قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق مرغ ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که معایب و مزایای قفس مرغ، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش مرغ به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی

معایب قفس منبری یا پلکانی:

1- پایه های آهنی: در همه قفسهای منبری از پایه های آهنی استفاده میشه که برای محیط مرطوب و اسیدی مرغداری بدترین گزینه بوده و عمر کوتاهی داره و در چند ماه پس از شروع پرورش مرغداری ظاهری شبیه زندان گوانتانامو پیدا میکنه. به این تصویر نگاه کنید:(دیدن این تصویر به افراد زیر 5 سال توصیه نمیشه)

 معایب قفس منبری

2- جاگیر بودن قفس منبری یا پلکانی:

قفسهای منبری به علت زاویه دار بودن (بصورت 8 فارسی) فضایی به مراتب بیشتر از قفسهای عمودی یا باطری میگیره.

ممکنه بگید خب من فضای زیادی دارم و این موضوع برام مهم نیست اما هر چه سالن پرورش بزرگتر باشه هزینه انرژی ( گرمایش و سرمایش) و کارگری سالن بیشتر میشه.

3-سیستم دفع کود قفس منبری یا پلکانی:

در قفس منبری کانالی در زیر قفسها تعبیه میشه که کودها به داخل کانال ریخته و با بیل جمع آوری میشه که بوی زیادتری ایجاد کرده و هزینه کارگری افزایش پیدا میکنه.(در تصویر بالا کانال زیر قفسها مشخص هست.)

 

دسته دوم : قفس باطری یا عمودی و مزایا و معایب آن:

 تنها عیب قفس باطری در مقایسه با قفس منبری یا پلکانی ، قیمت بیشتر آن هست که به ازای هر سر مرغ بسته به امکانات از 10هزار الی 12هزار تومان هست.

قفس باطری یا  قفس عمودی

 

مزایا قفس باطری یا عمودی:


هر آنچه در مورد قفس منبری بعنوان معایب ذکر شد در مورد قفس باطری مزیت محسوب میشه.شامل:

تیک فضای کمتری میگیره

تیک تخلیه کود با نوار نقاله و یا سینی کود هست

تیک هزینه انرژی به مراتب کمتر هست

و حالا یک سوال: آیا همه قفسهای باطری استاندارد هستن؟ جوابمان متاسفانه خیر است.اما چرا؟
به تصویر زیر نگاه کنید:

 قفس مرغ

همونطور که در تصاویر بالا میبینید این قفسها باطری هستن ولی چهارچوبشان آهنی هست (چهارچوب قفسه های فروشگاهی). پس در خرید خود نهایت دقت رو کنید و همیشه به سود دراز مدت فکر کنید و از خرید کالای با عمر کم صرفنظر کنید.  یه ضرب المثل انگلیسی (یا هرجای دیگه دنیا) داریم که میگه:هنوز اونقدر پولدار نشدم که جنس ارزون بخرم.

  

این مطلب رو هم بخونید: نحوه خرید قفس مرغ تخمگذار

 در ادامه پیشنهاد می کنم به تماشای فیلم های آموزشی پرورش مرغ  و مطالعه مقالات کوتاه آموزشی پرورش مرغ بنشینید و از مطالب و فیلم های مفید و کاربردی بهره ببرید.

 

 

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider


 

خواندن 58608 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 14 فروردين 1400 14:46

از کجا کارم رو شروع کنم؟

شما عزیزان علاقمند به راه اندازی مزرعه ، به دو گروه تقسیم میشید.
گروه اول: عزیزانی که هنوزسردرگم هستید و به جمع بندی نهایی نرسیدین.اگه جزو این گروه هستین بر روی تصویر مشاوره خصوصی در زیر کلیک کنید.

گروه دوم: عزیزانی که به جمع بندی نهایی رسیدین و آماده راه اندازی مزرعه هستین اما تجربه کافی رو ندارید و از طرفی دغدغه هایی مثل فروش محصولات تولیدیتون رو دارید.اگر جزو این گروه هستید بر روی تصویر حمایت 0 تا 100 کلیک کنید.
حمایت 0 تا 100
مشاوره خصوصی

منو