راز جوجه و نیمچه ارزان | اهمیت خرید جوجه و نیمچه از منابع مطمئن

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

راز جوجه و نیمچه ارزان | اهمیت خرید جوجه از منایع مطمئن

 خرید جوجه و نیمچه حتما بایستی از منابع مطمئن انجام  بگیره چون با خرید جوجه یا نیمچه ای که سن اون دقیق اعلام نشده تمام برنامه ریزی های مربوط به واکسن، جیره، تحریک نوری و ... غلط انجام میشه و منجر به از دست دادن تمام سرمایه مون میشه.

 حتما  زمان خرید جوجه و نیمچه مرغ تخمگذار به قیمتهای بسیار متفاوتی بر خوردین. مثلا نیمچه دوماهه رو از 10000 تومان قیمت دارید تا 14000 تومان.

 

 قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق مرغ ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که راز جوجه و نیمچه ارزان و اهمیت خرید جوجه و نیمچه از منابع مطمئن ، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش مرغ به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی

 اما علت این اختلاف قیمت در چیست؟ 

ارزان بودن جوجه و نیمچه میتونه به علل زیر باشه:

۱-فصل خرید(مثلا در بهار قیمتها به نسبت بالاست و در تابستان پایین)

۲-منطقه خرید( در برخی استانها تولید و عرضه بالاست و در نتیجه جوجه و نیمچه ارزانتر)

۳-نژاد جوجه و نیمچه(جوجه های یکروزه بسته به نژاد از 2800 تومان هستند تا 3500 تومان)نژادهای پر تخم و مقاوم گرونترن.

۴-و اما علت اصلی تفاوت قیمتها: شرایط پرورش

بسته به اینکه در پرورش جوجه از چه دانی استفاده شده(دان 2500 تومانی یا 3500 تومانی) و اینکه واکسنهایش رو به موقع خورده قیمتها بسیار میتونه متغیر باشه.

۵-دروغ!!!! بله.متاسفانه برخی افراد سن جوجه و نیمچه ها رو به دروغ اعلام میکنند.

 

 

 

بنا به دلایل ذکر شده مشکل فقط به خرید جوجه ی متوسط و ضعیف ختم نمیشه بلکه این اطلاعات غلط باعث میشه تا انتهای کار پرورشمون بر مبنای اطلاعات غلط کارمون پیش میره و متاسفانه منجر به شکست میشه.

در واقع اگه بخوایم به زبان ساده بگیم، مرغ بومی تخم گذار که در سال به طور میانگین 200 تخم کنه این مرغ میشه گفت سودده هست (تو شرایط استاندارد) اما اگه به جای 200 تخم 180 تخم کنه میشه گفت که در خیلی از شرایط اون مرغ زیان ده هست یعنی اختلاف 20 تخم در سال می تونه خیلی مهم باشه.

از این رو وقتی اطلاعاتی غلط باشه مثلا سن پرنده رو به ما اشتباه بگن اتفاقی که میفته می تونه منجر به ورشکستگی ما بشه چرا که مثلا به ما جوجه ای که 2 ماهه هست رو 3 ماهه اعلام می کنن . ما بر مبنای سن 3 ماهه بهش جیره میدیم ، بر مبنای سن 3 ماهگی اون رو آماده ی تحریک نوری برای بلوغ مرغ می کنیم، بر مبنای سن 3 ماهگی واکسن هاش و می زنیم و اتفاقی که میفته اینه که اون مرغ یا اون جوجه سه ماهه نیست.

از این رو اختلال شدیدی تو فرایند پرورش و وزن گیری و تو سن بلوغش ایجاد میشه و نهایتا منجر به این میشه که پرورش اون پرنده برای ما زیان ده باشه که در خیلی مواقع باعث میشه اون شخص تو اون کسب و کار شکست می خوره و دیگه توان این رو نداره که دوباره رو پا بشه و چنین کاری رو شروع کنه. 

 

 

این فیلم رو هم ببینید: فاکتورهای مهم جهت تحریک نوری مرغ

در واقع زیانی که بابت اطلاعات غلط بازار در آینده نصیب ما میشه خیلی بیشتر از زیانی که بابت اختلاف قیمت جوجه ی دوماهه یا سه ماهه داریم پرداخت می کنیم. یعنی شخص اگه قراره جوجه سه ماهه بگیره، زمان خرید جوجه یا نیمچه اگه پافشاری کنه که جوجه دوماهه هست یا سه ماهه خیلی بهتر از اینه که به با اطلاعات غلط بخوایم کارمون رو شروع کنیم و تا ثریا دیوارمون کج بره.

به همین دلایل هست که باید جوجه و نیمچه رو از منابع مطمئن خریداری کرد وگرنه ممکن هست سرمایه مون بر باد بره!

 

 

  تصاویر مراکز آموزشی و دوره ها

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
خواندن 35052 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 14 فروردين 1400 14:46

از کجا کارم رو شروع کنم؟

شما عزیزان علاقمند به راه اندازی مزرعه ، به دو گروه تقسیم میشید.
گروه اول: عزیزانی که هنوزسردرگم هستید و به جمع بندی نهایی نرسیدین.اگه جزو این گروه هستین بر روی تصویر مشاوره خصوصی در زیر کلیک کنید.

گروه دوم: عزیزانی که به جمع بندی نهایی رسیدین و آماده راه اندازی مزرعه هستین اما تجربه کافی رو ندارید و از طرفی دغدغه هایی مثل فروش محصولات تولیدیتون رو دارید.اگر جزو این گروه هستید بر روی تصویر حمایت 0 تا 100 کلیک کنید.
حمایت 0 تا 100
مشاوره خصوصی

منو