راز جوجه و نیمچه مرغ ارزان | اهمیت خرید جوجه و نیمچه از منابع مطمئن

راز جوجه و نیمچه ارزان | اهمیت خرید جوجه از منایع مطمئن

 خرید جوجه و نیمچه مرغ حتما بایستی از منابع مطمئن انجام  بگیره چون با خرید جوجه یا نیمچه ای که سن اون دقیق اعلام نشده تمام برنامه ریزی های مربوط به واکسن، جیره، تحریک نوری و ... غلط انجام میشه و منجر به از دست دادن تمام سرمایه مون میشه.

 حتما  زمان خرید جوجه و نیمچه مرغ تخمگذار به قیمتهای بسیار متفاوتی بر خوردین. مثلا نیمچه دوماهه رو از 10000 تومان قیمت دارید تا 14000 تومان.

 

 قبل از پرداختن به ادامه مبحث راز جوجه و نیمچه مرغ ارزان ، خوبه بدونید که پرورش موفق مرغ ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که راز جوجه و نیمچه ارزان و اهمیت خرید جوجه و نیمچه از منابع مطمئن ، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش مرغ به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی
 

 اما علت این اختلاف قیمت در نیمچه مرغ چیست؟ 

ارزان بودن جوجه و نیمچه مرغ میتونه به علل زیر باشه:

۱-فصل خرید(مثلا در بهار قیمتها به نسبت بالاست و در تابستان پایین)

۲-منطقه خرید( در برخی استانها تولید و عرضه بالاست و در نتیجه جوجه و نیمچه ارزانتر)

۳-نژاد جوجه و نیمچه(جوجه های یکروزه بسته به نژاد از 2800 تومان هستند تا 3500 تومان)نژادهای پر تخم و مقاوم گرونترن.

۴-و اما علت اصلی تفاوت قیمتها: شرایط پرورش

بسته به اینکه در پرورش جوجه از چه دانی استفاده شده(دان 2500 تومانی یا 3500 تومانی) و اینکه واکسنهایش رو به موقع خورده قیمتها بسیار میتونه متغیر باشه.

۵-دروغ!!!! بله.متاسفانه برخی افراد سن جوجه و نیمچه ها رو به دروغ اعلام میکنند.

 

 

 

بنا به دلایل ذکر شده مشکل فقط به خرید نیمچه ی متوسط و ضعیف ختم نمیشه بلکه این اطلاعات غلط باعث میشه تا انتهای کار پرورشمون بر مبنای اطلاعات غلط کارمون پیش میره و متاسفانه منجر به شکست میشه.

در واقع اگه بخوایم به زبان ساده بگیم، مرغ بومی تخم گذار که در سال به طور میانگین 200 تخم کنه این مرغ میشه گفت سودده هست (تو شرایط استاندارد) اما اگه به جای 200 تخم 180 تخم کنه میشه گفت که در خیلی از شرایط اون مرغ زیان ده هست یعنی اختلاف 20 تخم در سال می تونه خیلی مهم باشه.

از این رو وقتی اطلاعاتی غلط باشه مثلا سن پرنده رو به ما اشتباه بگن اتفاقی که میفته می تونه منجر به ورشکستگی ما بشه چرا که مثلا به ما جوجه ای که 2 ماهه هست رو 3 ماهه اعلام می کنن . ما بر مبنای سن 3 ماهه بهش جیره میدیم ، بر مبنای سن 3 ماهگی اون رو آماده ی تحریک نوری برای بلوغ مرغ می کنیم، بر مبنای سن 3 ماهگی واکسن هاش و می زنیم و اتفاقی که میفته اینه که اون مرغ یا اون جوجه سه ماهه نیست.

از این رو اختلال شدیدی تو فرایند پرورش و وزن گیری و تو سن بلوغش ایجاد میشه و نهایتا منجر به این میشه که پرورش اون پرنده برای ما زیان ده باشه که در خیلی مواقع باعث میشه اون شخص تو اون کسب و کار شکست می خوره و دیگه توان این رو نداره که دوباره رو پا بشه و چنین کاری رو شروع کنه. 

 

 

این فیلم رو هم ببینید: فاکتورهای مهم جهت تحریک نوری مرغ

در واقع زیانی که بابت اطلاعات غلط بازار در آینده نصیب ما میشه خیلی بیشتر از زیانی که بابت اختلاف قیمت جوجه ی دوماهه یا سه ماهه داریم پرداخت می کنیم. یعنی شخص اگه قراره جوجه سه ماهه بگیره، زمان خرید جوجه یا نیمچه اگه پافشاری کنه که جوجه دوماهه هست یا سه ماهه خیلی بهتر از اینه که با اطلاعات غلط بخوایم کارمون رو شروع کنیم و تا ثریا دیوارمون کج بره.

به همین دلایل هست که باید جوجه و نیمچه مرغ رو از منابع مطمئن خریداری کرد وگرنه ممکن هست سرمایه مون بر باد بره!

 

 

این مطلب رو برای دوستانت بفرست

تصاویر مراکز آموزشی و دوره های مینی سالن

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
خواندن 37899 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 آبان 1400 18:49


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از
 شاخه های جدید و سودده کشاورزی و دامپروری و فرصت های جدید سرمایه گذاری مطلع شوید


تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما | از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما در کنار شماییم

تمامی حقوق برای وبسایت مینی سالن محفوظ میباشد | 1392 - 1400