فروش جوجه بوقلمون اصلاح شده

فروش جوجه بوقلمون

 

  دو دسته جوجه بوقلمون در کشور قابل تهیه هستن :   

دسته اول جوجه بوقلمون برنز و بومی  

و دسته دوم جوجه بوقلمون سفید از نژادهایی مانند B.U.T6  . 

همونطور که در مطالب و فیلمهای مختلف گفتیم 

تنها افرادی که دارای مجوز پرورش بوقلمون بصورت صنعتی هستن امکان خرید جوجه بوقلمون خوب از مراکز رسمی و دارن. و سایر عزیزان علاقمند بدون داشتن مجوز دسترسی به جوجه بوقلمون سفید کم کیفیت را دارن که در فضای اینترنت تبلیغ میشه.

اما در مورد فروش جوجه بوقلمون برنز و بومی ماجرا به گونه دیگری هست. 


 قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق بوقلمون ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش بوقلمون ، به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

دوره پرورش بوقلمون
دوره آموزشی بوقلمون

تفاوت خرید جوجه بوقلمون برنز و سفید 

تفاوت اساسی جوجه بوقلمون سفید و برنز در دو مورد هست:

مورد اول : این که خرید جوجه بوقلمون سفید با کیفیت به صورت مطمئن تنها در صورت داشتن مجوز پرورش بوقلمون بصورت صنعتی مقدوره ولی خرید جوجه بوقلمون برنز و بومی باکیفیت به صورت مطمئن ، برای افرادی که مجوز پرورش بوقلمون ندارن هم مقدوره.

و تفاوت دوم این که جوجه بوقلمون های سفید در پایان دوره راهی کشتارگاههای صنعتی بوقلمون شده و توسط کشتارگاه به نرخ روز خریداری میشن ، اما بوقلمون های برنز و بومی پس از پروار به صورت زنده به بازار عرضه میشن و عرضه آن به کشتارگاه حتی در صورت موافقت کشتارگاه کار مقرون به صرفه ای نیست. 

 

جوجه بوقلمون سفید بهتره یا جوجه بوقلمون برنز؟

تا به اینجا ظاهرا خرید جوجه بوقلمون سفید کار عاقلانه ای هست اما نکته مهم اینجاست که ، نرخ خرید بوقلمون توسط کشتارگاه بسیار پرنوسان بوده و ممکنه گاهی مجبور بشید بوقلمون تولیدی خودتون رو بدون سود و حتی با مقداری زیان عرضه کنید.

اما در مورد بوقلمون بومی و برنز غالبا با این چالش مواجه نیستین و از همین روست که تیم تحقیقاتی مینی سالن سالهاست که حوزه بوقلمون سفید رو از حمایت های خودش خارج کرده ،  چرا که بر این عقیده هستیم که شاخه پرورشی که تا این میزان نوسان و دلهره بابت قیمت روز رو به دنبال داره ارزش سرمایه گذاری و ورود رو نداره تا زمانی که به ثبات قیمت در این حوزه برسیم. 

 

نحوه خرید جوجه بوقلمون بومی و برنز باکیفیت

 نکته مهمی که در مورد خرید جوجه بوقلمون بومی و برنز وجود داره اینه که جوجه بوقلمون های برنز گزینه مناسب تری در مقایسه با جوجه بوقلمون های بومی بوده و از وزن گیری بیشتری برخورداره و از طرفی این جوجه بوقلمون های برنز وارداتی بوده و به صورت تخم نطفه دار بوقلمون از کشور ترکیه وارد ایران شده و در داخل کشور جوجه کشی بشن تا این تخم های نطفه دار به جوجه یک روزه تبدیل بشه. 

در مرحله بعدی از این جوجحه بوقلمون های وارداتی تشکیل گله مولد داده تا بعد از رسیدن به سن بلوغ از اونها تخم نطفه دار گرفته و نهایتا جوجه های تولیدی نسل بعد رو به بازار عرضه کنن. که به اون جوجه بوقلمونهای نسل 2 گفته میشه. ( نسل 2)

اما نکته حایز اهمیت اینه که به علت سختی واردات تخم نطفه دار بوقلمون برنز خیلی از مراکز جوجه کشی و گله های مولد نسل های سوم و چهارم رو به بازار عرضه میکنن و همونطور که میدونیم هرچه از نسل یک دورتر بشیم ، از میزان تخمگذاری و وزن گیری پرنده کاسته میشه  و طبیعتا به نفعمون هست که از بوقلمون های نسل دوم خریداری کنیم. 

در مودر نکات موربوط به خرید مطمئن جوجه بوقلمون و فاکتورهای نشهیص در دوره های آموزشی کاربردی پرورش بوقلمون که در مرکز تحقیقات کشاورزی استان همدان برگزار میشه مفصلا صخبت میشه اما جهت کسب اطلاعات اولیه پیشنهاد میکنیم صفحه رسمی مزرعه بوقلمون آقای جوادی در کرج رو از طریق لینک زیر دنبال کنید:

جهت ورود به صفحه رسمی مزرعه بوقلمون آقای جوادی اینجا کلیک کنید

بوقلمون محلی اصلاح نژاد شده، همان بوقلمون های سیاه رنگی هستند که بصورت سنتی در روستاهای ایران پرورش داده میشوند اما با این تفاوت که این بوقلمونها با اصلاحات نژادی که روی آنها انجام شده زمان کمتری جهت رشد نیاز دارند و وزن بیشتری در مقایسه با بوقلمونهای سیاه اصلاح نشده دارند.

بوقلمون محلی اصلاح نژاد شده ظرف مدت حدود ۷ ماه به وزن ۷ الی ۹ کیلو میرسد و از مزایای این دسته از بوقلمونها نسبت به بوقلمونهای سفید تجاری مردم پسندتر بودن آن و قیمت بالاتر آن در مقایسه با بوقلمونهای سفید هست.

 پیشنهاد می کنم فیلم زیر رو که راجع به راهکار فروش بوقلمون گوشتی به حداکثر قیمت هست حتما مشاهده کنید:

 

 

کارشناسان ما آماده مشاوره نحوه پرورش و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در زمینه پرورش جوجه بوقلمون محلی میباشند. برای اطلاع از قیمت روز بوقلمون  لیست قیمت روز مرغ، بوقلمون و بلدرچین را مشاهده کنید.

 

 پیشنهاد می کنم این فیلم رو حتما ببینید: فیلم نمونه جوجه بوقلمون برنز اصیل

 

 

این مطلب رو برای دوستانت بفرست

تصاویر مراکز آموزشی و دوره های مینی سالن

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
 

 

خواندن 73900 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 13 خرداد 1400 09:13


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از
 شاخه های جدید و سودده کشاورزی و دامپروری و فرصت های جدید سرمایه گذاری مطلع شوید


تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما | از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما در کنار شماییم

تمامی حقوق برای وبسایت مینی سالن محفوظ میباشد | 1392 - 1400