از هزینه پرورش بوقلمون و خطرات پرورش بوقلمون چه میدانید؟

 هزینه پرورش بوقلمون

  داشتن اطلاعات کافی در مورد هزینه پرورش بوقلمون و همچنین خطرات پرورش بوقلمون از اولین مواردی هست که به ذهنمون خطور میکنه. 

منظور از هزینه پرورش بوقلمون داشتن مجموعه ای از اطلاعات هست که برامون روشن میکنه که درامد پرورش بوقلمون ، سود پرورش بوقلمون و میزان سرمایه مورد نیاز جهت شروع کار چقدر هست.

در واقع با مطالعه طرح توجیهی که در اون به محاسبه سود پرورش بوقلمون پرداخته میشه ما تمامی اطلاعات اقتصادی در این زمینه رو بدست میاریم و خطرات پرورش بوقلمون رو کاهش میدیم.

 وهدف از مطالعه این طرح توجیهی نهایتا فهمیدن این نکته هست که به نسبت سرمایه ای که وارد کار میکنیم چه میزان سود در پایان سال به ما برمیگرده. که به طور خلاصه بهش سوددهی پرورش بوقلمون میگیم.

 


 قبل از پرداختن به ادامه مبحث هزینه پرورش بوقلمون و خطرات پرورش بوقلمون ، خوبه بدونید که پرورش موفق بوقلمون ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که هزینه پرورش بوقلمون و خطرات پرورش بوقلمون ، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش بوقلمون ، به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

دوره پرورش بوقلمون
دوره آموزشی بوقلمون

جهت دانستن جزییات  هزینه پرورش بوقلمون و محاسبه سود پرورش بوقلمون باید با کلیک بر روی لینک زیر به مطالعه طرح توجیهی بوقلمون بپردازیم .

 

خطرات پرورش بوقلمون 

اما موضوع دومی که در شروع کار ذهن شما رو به خودش مشغول میکنه این هست که خطرات پرورش بوقلمون چه چیزهایی هست؟ و چطور میتونیم جلوی خطرات پرورش بوقلمون رو بگیریم؟

اصلی ترین خطری که پیش روی شما جهت شروع کار پرورش بوقلمون وجود داره اینه که اگه دانش کافی جهت شروع کار رو به دست نیاورده باشید قطعا در کارتون با شکست مواجه میشید. چرا که با داشتن اطلاعات کافی اصول مدیریتی پرورش بوقلمون رو رعایت کرده و همین موضوع باعث میشه که شما در مزرعه تون با چالش های مدیریتی مواجه نشید. 

که از مهم ترین این چالش ها ایجاد بیماری در گله به خاطر عدم رعایت اصول مدیریتی و همچنین کاهش راندمان گله میباشد. 

منظور از کاهش راندمان گله این هست که اگه قصدتون پرورش بوقلمون گوشتی باشه در پایان دوره پرورش (مثلا 5 ماهگی) به وزن مورد نظر نمیرسید و یا بوقلمون شما به جای 5 ماه در 7 ماهگی به وزن مورد نظر میرسه.

و در مورد بوقلمون مادر و تخمگذار هم کاهش راندمان به این معنیه که میزان تخمگذاری پرنده شما کاهش پیدا میکنه و دقیقا این راندمان گله شماست که تعیین میکنه که شما در کار پرورشتون موفق خواهید شد و یا ورشکست. 

هزینه پرورش بوقلمون

تمام آنچه شما جهت مدیریت مزرعه خود نیاز دارید در یک دوره فشرده دو روزه خواهید آموخت. که با داشتن این اطلاعات خطرات پرورش بوقلمون رو ازخود دفع میکنید.

از جمله اطلاعات مهمی که به دست می آورید میشه موارد زیر رو ذکر کرد:

1- محل سالن شما :

در زمان انتخاب سالن باید به این نکته توجه کنیم که سالن پرورش ما در منطقه ای مستقر نباشه که طی چند سال اخیر بیماری های فراوانی در اون منطقه گزارش شده باشه. 

همچنین باید سالن پرورشمون رو در نقطه ای مستقر کنیم که از لحاظ امنیت مناسب باشه. 

و نکته آخر این که ساختمان مذکور از لحاظ نسبت طول و عرض ، ارتفاع ، جنس دیواره ها و کف و جهت ساختمان بر اساس استانداردها باشه. و همه این موارد یعنی اکثر سالنهای مد نظر جهت پرورش مناسب نیستن. که در مورد تمامی این موارد در دوره های فشرده آموزشی به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

 

 

2- خرید گله 

دومین نکته ای که باید در رابطه با خطرات پرورش بوقلمون رعایت کنید اینه که جوجه هایی که جهت شروع پرورش انتخاب میکنید باید از یک گله مادری با کیفیت بوده و با جیره صحیح بزرگ شده باشن. چرا که برای اکثر علاقمندان به پرورش پیشنهاد ما خرید جوجه یک ماهه بوقلمون هست و نه خرید جوجه یک روزه.

چون نگهداری از جوجه یکروزه بوقلمون بسیار سخت بوده و مناسب دوستانی هست که تجربه کافی در این زمنیه رو دارن.

به همین جهت اگه جوجه یکماهه بوقلمونی که خریداری میکنید طی یک ماه اول پرورش خود در (سالن فروشنده) از تغذیه خوبی برخوردار نباشن تا پایان عمر تولیدی خود با چالش های آن مواجه خواهید شد.

که در مورد انتخاب جوجه مناسب هم در دوره های آموزشی به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

 

هزینه پرورش بوقلمون

 

3- اهمیت جیره 

یکی از اصلی ترین خطرات پرورش بوقلمون هزینه پرورش شما مربوط به جیره مصرفی (غذای مصرفی) بوقلمون شما میباشد. که حدود 70 درصد از هزینه های شما را شامل میشود و مدیریت صحیح جیره موضوعی هست که تعیین میکنه شما قراره در کار پرورش تون موفق باشید یا خیر.

که این مدیریت جیره هم شامل این هست که جیره مصرفی دارای قیمت مناسب باشه و هم این که این جیره متناسب با سن پرنده باشه.

در مورد جیره نویسی و تولید جیره ارزان و استاندارد در دوره آموزش جیره نویسی به طور مفصل صحبت خواهد شد. 

 

 

4- کنترل ، پیش گیری و درمان بیماریها 

چالش بعدی که با آن مواجه هستید بیماری هایی هست که ممکنه در طول دوره پرورش با آن مواجه باشید که مبحثی بسیار مفصل هست و در دوره آموزش جیره نویسی مفصلا به مبحث بیماریها و کنترل ، پیشگیری و درمان پرداخته میشود. 

در واقع اصلی ترین خطرات پرورش بوقلمون مربوط به اطلاعات کم ماست. و به جز این مورد امنیت منطقه ای که مزرعه شما در آن واقع شده بسیار مهم هست. 

 

 

این مطلب رو برای دوستانت بفرست

تصاویر مراکز آموزشی و دوره های مینی سالن

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
 
خواندن 93581 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 14 تیر 1400 10:34


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از
 شاخه های جدید و سودده کشاورزی و دامپروری و فرصت های جدید سرمایه گذاری مطلع شوید


تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما | از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما در کنار شماییم

تمامی حقوق برای وبسایت مینی سالن محفوظ میباشد | 1392 - 1400