طول دوره تخمگذاری مرغ تخمگذار

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

طول دوره تخمگذاری مرغ تخمگذار

 شروع تخمگذاری مرغ تخمگذار تقریبا از سن ۲۰ هفتگی(چهار ماه و بیست روز) میباشد و در سن حدود ۳۵ هفتگی(حدود ۹ ماهگی) به اوج (پیک) میرسد که در پیک تخمگذاری میزان تولید بیش از ۹۰ درصد میباشد(یعنی از هر ۱۰ مرغ ۹ تای آنها تخم میگذارند).

دوران پیک (اوج) تولید تقریبا ۱۰ هفته (دو ماه و نیم) طول میکشد و پس از آن میزان تخم گذاری به تدریج کاهش می یابد.

البته لازم به ذکر است که میزان تخمگذاری بسیار وابسته به شرایط پرورش میباشد و در مینی سالن پرورش مرغ تخمگذار به علت کنترل بسیار زیاد محیط (بصورت اتوماتیک و دستی) میتوان به نتایج بهتری دست یافت.

بطور میانگین در یک دوره پرورش ۱۲ ماهه از زمان شروع تخمگذاری میتوان ۷۵٪ تولید تخم مرغ داشت.یعنی در ازای یک واحد مینی سالن پرورش مرغ تخمگذار ۴۰۰ قطعه ای میتوان روزانه بطور میانگین ۳۰۰ عدد تخم مرغ برداشت نمود.

 


 قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق مرغ ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که دانستن دمای قابل تحمل مرغ ، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش مرغ به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی

 


 

 

  تصاویر مراکز آموزشی و دوره ها

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
خواندن 17354 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 14 فروردين 1400 15:10

از کجا کارم رو شروع کنم؟

شما عزیزان علاقمند به راه اندازی مزرعه ، به دو گروه تقسیم میشید.
گروه اول: عزیزانی که هنوزسردرگم هستید و به جمع بندی نهایی نرسیدین.اگه جزو این گروه هستین بر روی تصویر مشاوره خصوصی در زیر کلیک کنید.

گروه دوم: عزیزانی که به جمع بندی نهایی رسیدین و آماده راه اندازی مزرعه هستین اما تجربه کافی رو ندارید و از طرفی دغدغه هایی مثل فروش محصولات تولیدیتون رو دارید.اگر جزو این گروه هستید بر روی تصویر حمایت 0 تا 100 کلیک کنید.
حمایت 0 تا 100
مشاوره خصوصی

منو