طول دوره تخمگذاری مرغ تخمگذار و میزان تخمگذاری مرغ بومی

طول دوره تخمگذاری مرغ تخمگذار

 شروع تخمگذاری مرغ تخمگذار تقریبا از سن ۲۰ هفتگی(چهار ماه و بیست روز) میباشد و در سن حدود ۳۵ هفتگی(حدود ۹ ماهگی) به اوج (پیک) میرسد که در پیک تخمگذاری میزان تولید بیش از ۹۰ درصد میباشد(یعنی از هر ۱۰ مرغ ۹ تای آنها تخم میگذارند).

دوران پیک (اوج) تولید تقریبا ۱۰ هفته (دو ماه و نیم) طول میکشد و پس از آن میزان تخم گذاری به تدریج کاهش می یابد.

البته لازم به ذکر است که میزان تخمگذاری بسیار وابسته به شرایط پرورش میباشد و در مینی سالن پرورش مرغ تخمگذار به علت کنترل بسیار زیاد محیط (بصورت اتوماتیک و دستی) میتوان به نتایج بهتری دست یافت.

بطور میانگین در یک دوره پرورش ۱۲ ماهه از زمان شروع تخمگذاری میتوان ۷۵٪ تولید تخم مرغ داشت.یعنی در ازای یک واحد مینی سالن پرورش مرغ تخمگذار ۴۰۰ قطعه ای میتوان روزانه بطور میانگین ۳۰۰ عدد تخم مرغ برداشت نمود.

 


 قبل از پرداختن به ادامه مبحث ، خوبه بدونید که پرورش موفق مرغ ، شامل دانستن و رعایت صدها نکته است که دانستن دمای قابل تحمل مرغ ، یکی از این صدها نکته هست و رعایت همه نکات در کنار هم موفقیت شما رو تضمین می کنه. در فیلم های آموزش آنلاین پرورش مرغ به همه این نکات پرداخته شده؛جهت تهیه و مشاهده این فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید:

https://minisalon.ir/dooreh/doreh-amoozeshi.html
دوره آموزشی مرغ بومی
  

 

این مطلب رو برای دوستانت بفرست

تصاویر مراکز آموزشی و دوره های مینی سالن

تصویر کلاس پرورس گوسفند چندقلوزا دی ماه 98
نشست مشاوره ای در آمفی تئاتر
Shadow
Slider
خواندن 33657 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 07 تیر 1400 18:53


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از
 شاخه های جدید و سودده کشاورزی و دامپروری و فرصت های جدید سرمایه گذاری مطلع شوید


تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما | از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما در کنار شماییم

تمامی حقوق برای وبسایت مینی سالن محفوظ میباشد | 1392 - 1400