پرورش درخت پالونیا | هرآنچه باید بدانید

درخت پالونیا

زراعت چوب با اولویت کاشت و پرورش درخت پالونیا(در گام اول) و جنگل کاری(در گام دوم) از حوزه های سودده و مورد نیاز کشور محسوب میشه.در حال حاضر کشور ما ، واردکننده عمده چوب از سایر کشورهاست و دغدغه ملی جهت تولید چوب وجود داره و به دلیل اهمیت زیاد خودکفایی در این زمینه، حمایتهای خوبی هم از سوی دولت وجود داره. در ادامه 7 گام طلایی که قبل از شروع پرورش باید به اون ها توجه کنید، توضیح داده میشه.

   

جهت آشنایی بیشتر با مفهوم خوشه و ثبت درخواست خوشه سازی کلیک کنید.

 

جهت شروع کار ،تیم تحقیقاتی مینی سالن نقشه ی راه کاشت و پرورش درخت پالونیا رو در 7  گام برای شما ترسیم کرده تا قبل از اینکه که کار خودتون رو بعنوان پرورش دهنده پالونیا شروع کنین اطلاعاتتون کامل باشه و بهترین تصمیمات رو بگیرین . برای موفقیت در زمینه کاشت و پرورش درخت پالونیا، لازمه این 7 مرحله پله پله و به ترتیب طی بشه تا ان شا الله در این کار موفق بشید. این مراحل شامل:

 

مراحل 7 گانه ای که شما رو به نتیجه مطلوب میرسونه:

  گام اول:  مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش پالونیا لازمه بدونید

  گام دوم:  مطالعه ی طرح توجیهی پرورش پالونیا

  گام سوم: مشاهده فیلم مقایسه شاخه های مختلف پرورش (در صورتی که هنوز به جمع بندی نرسیدین)

  گام چهارم: مشاوره خصوصی آنلاین از مهندس سلیمانی جهت جمع بندی و رسیدن به پرسود ترین فعالیت متناسب با شرایط شما و تصمیم گیری شروع کار به صورت مستقل و یا خوشه

  گام پنجم:  خرید و مشاهده فیلم دوره آموزشی پرورش پالونیا

  گام ششم:  مشاوره گام به گام جهت راه اندازی مزرعه تحت پوشش کامل مینی سالن

 گام هفتم:  خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 


در زمینه های مرتبط با زراعت چوب ، کاشت و پرورش درخت پالونیا جهت تولید چوب ، در مقایسه با سایر رقبا مانند صنوبر از سوددهی بیشتری برخورداره و علت اون، سرعت رشد بالاتر درخت پالونیا ، نیاز آبی کمتر و همچنین مرغوبیت بالاتر چوب این درخت هست.

از طرفی هم طبق آمار رسمی ، به طور مثال در 6ماهه اول سال 97 ، 180 تن واردات الوار داشتیم و این یعنی در زمینه تولید چوب ، نیازی بسیار جدی در کشور وجود داره و به تبع اون ، ظرفیت بسیار بالای اشتغالزایی وجود داره.

اما نکته مهم اینه که در این حوزه هم مثل سایر حوزه های پرورش چالش هایی وجود داره که از جمله اصلیترین چالشها ، دسترسی سخت به اطلاعات مفید و قابل اطمینانه ؛ به خصوص محاسبات اقتصادی، که مثل سایر حوزه های پرورش، خیلی دقیق انجام نمیشه.

برنامه ای که تیم مینی سالن در این زمینه داره ، ایجاد زیرساخت علمی و در اختیار گذاشتن زمین جهت کشت این درخت سودده هست تا عزیزان علاقمند به این حوزه ، در زیرساختهای ایجاد شده ، اقدام به پرورش درخت پالونیا کنن.

ایجاد چنین زیرساختی مستلزم ، مشارکت صاحبان زمینها در اقصا نقاط کشور از جمله استانهای شمالی میباشد؛ خواه بخش دولتی و ادارات و سازمانها باشند و خواه بخش خصوصی.

از اینرو در صورتی که صاحب زمین هستید و یا امکان دریافت زمین در مقیاس بزرگ را دارید میتوانید وارد مشارکت شده و زمین شما ، آورده شما محسوب گردد که متناسب با شرایط زمین ، درصدی از محصولات تولیدی به شما تعلق گیرد.

 

 نکته: محصول تولیدی (چوب درختهای 4ساله و 8ساله و 12 ساله) شامل خرید تضمینی تیم تحقیقاتی مینی سالن هست.


گام دوم: مطالعه ی طرح توجیهی پرورش پالونیا

گام دوم: مطالعه ی طرح توجیهی کاشت و پرورش درخت پالونیا( اگر قبلا  این طرح را مطالعه کردید، به گام بعدی برید)

قبل از اینکه دست به کار بشید خوبه بدونید که به ازای سرمایه ای که می ذارید در پایان سال چقدر سود می کنید برای همین لازمه  که دست به ماشین حساتون خوب باشه. به صورت تقریبی میتونید روی سود خالص زیر(برای مناطق شمالی کشور) حساب کنید:

1- در صورتیکه صاحب زمین باشید و تمام کارها توسط خودتون انجام بشه: سود تجمیعی 6 ساله جمعا 5400 درصد(اگه طرح توجیهی سایر حوزه های معرفی شده توسط مینی سالن رو مطالعه کرده باشید می دونید که سود بسیار بالایی محسوب میشه)

2. در صورتیکه صاحب زمین باشید و کارگر بگیرید: سود تجمیعی 6 ساله جمعا 1350 درصد

3. در صورتیکه صاحب زمین نباشید(اجاره زمین) و کارگر هم بگیرید: سود تجمیعی 6 ساله میانگین 960 درصد

 

البته سودهای اعلامی با پیشفرض شروع عالمانه کار و محاسبات دقیق در ابتدای کار هست؛ یعنی طبق مدلی که توسط تیم مینی سالن تعریف خواهد شد.

مطالعه طرح توجیهی پرورش پالونیا فورتنی


گام سوم: مشاهده فیلم مقایسه شاخه های مختلف پرورش (در صورتی که هنوز به جمع بندی نرسیدین)

 

اگه در مورد پرورش پالونیا به اطمینان رسیدین و قصدتون پرورش در همین شاخه هست به گام چهارم برید. اما اگه جزء کسانی هستید که هنوز به جمع بندی نهایی نرسیدین که در شاخه پرورش پالونیا فعالیت کنید و یا سایر شاخه ها ، با کلیک بر روی لینک زیر فیلم مقایسه شاخه های مختلف پرورش رو که شامل نکات بسیار کلیدی هست تماشا کنید و بعد از تماشای فیلم ، به مرحله چهارم برید.

  مشاهده فیلم مقایسه شاخه های مختلف پرورش از لحاظ میزان سوددهی و پایدار بودن


گام چهارم: مشاوره خصوصی آنلاین از مهندس سلیمانی جهت جمع بندی و رسیدن به پرسود ترین فعالیت متناسب با شرایط شما

در این مرحله کم کم وقتشه که وارد مراحل اجرایی کار بشین.اگه در مورد شیوه ورود و حجم سرمایه گذاری اولیه سوالی ندارید به مرحله پنجم برید و اگه سوالاتی دارید با کلیک بر روی لینک زیر ، فرم درخواست مشاوره خصوصی رو پر کنید و منتظر تماس همکاران ما باشید تا زمانی جهت مشاوره خصوصی از مهندس سلیمانی ، براتون در نظر گرفته بشه.در این نشست ، تجربه سالها تحقیق و کار عملیاتی تیم تحقیقاتی مینی سالن به رایگان بهتون منتقل میشه و بعد از این نشست به بهترین جمع بندی خواهید رسید.

ثبت درخواست مشاوره خصوصی از مهندس سلیمانی 


گام پنجم: خرید و مشاهده فیلم دوره آموزشی پرورش پالونیا

حالا نوبت مشاهده فیلم دوره آموزشی پرورش پالونیا هست.اصلی ترین علت عدم موفقیت در پرورش نداشتن اطلاعات کافی و درست در مورد پرورشه.قبل از شروع به امر پرورش، ضروریه که اطلاعات خودتون رو در مورد پرورش ، اصول پرورش و نکات کلیدی موفقیت در پرورش بالا ببرید.

جهت مشاهده فیلم دوره آموزشی آنلاین پرورش پالونیا ، بر روی تصویر زیر کلیک کنید

دوره کاشت پالونیا
دوره آموزشی کاشت و پرورش پالونیا

گام ششم: مشاوره گام به گام جهت راه اندازی مزرعه تحت پوشش کامل مینی سالن

 

 در دوره آموزشی پرورش پالونیا، با اصول کار آشنا شدین و حالا وقتشه که مزرعه خودتون رو بر اساس آموزشها و مشاوره هایی که دریافت کردین راه اندازی کنید.نحوه شروع کار هم به این صورت هست که در ابتدای کار ، بر اساس مشاوره آنلاین و تلفنی مدرس دوره و با حضور مشاور در محل مزرعه تون رو راه اندازی میکنید.

اگه به جای کار فردی ، کارتون رو به صورت خوشه شروع کرده باشید مزیتش اینه که آموزشها و مشاوره های راه اندازی مزرعه ، حضوری بوده و هزینه اش بین شما و سایر پرورش دهندگان تقسیم میشه که بسیار ناچیز هست.

 


گام هفتم: خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 

در صورتی که قبل از شروع راه اندازی مزرعه ، تحت پوشش تیم تحقیقاتی مینی سالن ، قدمهاتون رو برداشته باشید و مزرعه تون رو راه اندازی کرده باشید ، و قرارداد خرید تضمینی رو هم با ما امضا کرده باشید ، حالا وقتشه که محصولاتتون توسط ما خریداری بشه.

هدف ما از خرید تضمینی محصولات شما ، برطرف کردن ترس شما از شروع به کار هست؛ وگرنه تمام هدف ما فروش محصولاتتون توسط خودتون هست تا حداکثر سود رو از پرورشتون داشته باشید.از همین رو دوره های آموزشی بازاریابی محصولات کشاورزی و دامپروری رو طراحی کردیم که باید از همین ابتدای کار ، به صورت تدریججی این آموزشها رو هم ببینید. در این دوره های بازاریابی یاد میگیرید که چطور محصولاتتون رو در بازار داخلی و خارجی عرضه کنید.

جهت خرید و مشاهده دوره اول از مجموعه دوره های بازاریابی ، روی تصویر زیر کلیک کنید.

دوره بازاریابی محصولات کشاورزی و دامپروری
دوره آموزشی بازاریابی محصولات کشاورزی

منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

خواندن 5481 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 21 تیر 1399 17:57


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از
 شاخه های جدید و سودده کشاورزی و دامپروری و فرصت های جدید سرمایه گذاری مطلع شوید


تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما | از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما در کنار شماییم

تمامی حقوق برای وبسایت مینی سالن محفوظ میباشد | 1392 - 1400