پرورش درخت پالونیا | هرآنچه باید بدانید

  •  
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درخت پالونیا

زراعت چوب با اولویت کاشت و پرورش درخت پالونیا(در گام اول) و جنگل کاری(در گام دوم) از حوزه های سودده و مورد نیاز کشور محسوب میشه.در حال حاضر کشور ما ، واردکننده عمده چوب از سایر کشورهاست و دغدغه ملی جهت تولید چوب وجود داره و به دلیل اهمیت زیاد خودکفایی در این زمینه، حمایتهای خوبی هم از سوی دولت وجود داره. در ادامه 8 گام طلایی که قبل از شروع پرورش باید به اون ها توجه کنید، توضیح داده میشه.

 

جهت شروع کار ،تیم تحقیقاتی مینی سالن نقشه ی راه کاشت و پرورش درخت پالونیا رو در 8  گام برای شما ترسیم کرده تا قبل از اینکه که کار خودتون رو بعنوان پرورش دهنده پالونیا شروع کنین اطلاعاتتون کامل باشه و بهترین تصمیمات رو بگیرین . برای موفقیت در زمینه کاشت و پرورش درخت پالونیا، لازمه این 8 مرحله پله پله و به ترتیب طی بشه تا ان شا الله در این کار موفق بشید. این مراحل شامل:

  

مراحل 8 گانه ای که شما رو به نتیجه مطلوب میرسونه:

  گام اول:  مقدمه؛ آنچه در مورد کاشت و پرورش درخت پالونیا لازمه بدونید

  گام دوم:  مطالعه ی طرح توجیهی کاشت و پرورش درخت پالونیا

  گام سوم: مشاوره های تلگرامی ،مشاوره های تلفنی

  گام چهارم: مشاهده ی فیلم های آموزشی کاشت و پرورش درخت پالونیا

  گام پنجم:  دوره آموزشی کاشت و پرورش درخت پالونیا

  گام ششم:  گذروندن طرح کار در مزرعه

 گام هفتم:  پیوستن به شبکه اجتماعی سینباد 365 (سامانه توسعه گردشگری و بهبود فضای کسب و کار ایران) جهت کسب بیشترین سود از کاشت و پرورش درخت پالونیا

  گام هشتم:  راه اندازی مزرعه

 


 گام اول: مقدمه؛ آنچه در مورد کاشت و پرورش درخت پالونیا لازمه بدونید:

در زمینه های مرتبط با زراعت چوب ، کاشت و پرورش درخت پالونیا جهت تولید چوب ، در مقایسه با سایر رقبا مانند صنوبر از سوددهی بیشتری برخورداره و علت اون، سرعت رشد بالاتر درخت پالونیا ، نیاز آبی کمتر و همچنین مرغوبیت بالاتر چوب این درخت هست.

از طرفی هم طبق آمار رسمی ، به طور مثال در 6ماهه اول سال 97 ، 180 تن واردات الوار داشتیم و این یعنی در زمینه تولید چوب ، نیازی بسیار جدی در کشور وجود داره و به تبع اون ، ظرفیت بسیار بالای اشتغالزایی وجود داره.

اما نکته مهم اینه که در این حوزه هم مثل سایر حوزه های پرورش چالش هایی وجود داره که از جمله اصلیترین چالشها ، دسترسی سخت به اطلاعات مفید و قابل اطمینانه ؛ به خصوص محاسبات اقتصادی، که مثل سایر حوزه های پرورش، خیلی دقیق انجام نمیشه.

برنامه ای که تیم مینی سالن در این زمینه داره ، ایجاد زیرساخت علمی و در اختیار گذاشتن زمین جهت کشت این درخت سودده هست تا عزیزان علاقمند به این حوزه ، در زیرساختهای ایجاد شده ، اقدام به پرورش درخت پالونیا کنن.

ایجاد چنین زیرساختی مستلزم ، مشارکت صاحبان زمینها در اقصا نقاط کشور از جمله استانهای شمالی میباشد؛ خواه بخش دولتی و ادارات و سازمانها باشند و خواه بخش خصوصی.

از اینرو در صورتی که صاحب زمین هستید و یا امکان دریافت زمین در مقیاس بزرگ را دارید میتوانید وارد مشارکت شده و زمین شما ، آورده شما محسوب گردد که متناسب با شرایط زمین ، درصدی از محصولات تولیدی به شما تعلق گیرد.

 

 نکته: محصول تولیدی (چوب درختهای 3ساله و 6ساله) شامل خرید تضمینی تیم تحقیقاتی مینی سالن هست.


گام دوم: مطالعه ی طرح توجیهی کاشت و پرورش درخت پالونیا( اگر قبلا  این طرح را مطالعه کردید، به گام بعدی برید)

قبل از اینکه دست به کار بشید خوبه بدونید که به ازای سرمایه ای که می ذارید در پایان سال چقدر سود می کنید برای همین لازمه  که دست به ماشین حساتون خوب باشه. به صورت تقریبی میتونید روی سود خالص زیر(برای مناطق شمالی کشور) حساب کنید:

1- در صورتیکه صاحب زمین باشید و تمام کارها توسط خودتون انجام بشه: سود تجمیعی 6 ساله جمعا 5400 درصد(اگه طرح توجیهی سایر حوزه های معرفی شده توسط مینی سالن رو مطالعه کرده باشید می دونید که سود بسیار بالایی محسوب میشه)

2. در صورتیکه صاحب زمین باشید و کارگر بگیرید: سود تجمیعی 6 ساله جمعا 1350 درصد

3. در صورتیکه صاحب زمین نباشید(اجاره زمین) و کارگر هم بگیرید: سود تجمیعی 6 ساله میانگین 960 درصد

 

البته سودهای اعلامی با پیشفرض شروع عالمانه کار و محاسبات دقیق در ابتدای کار هست؛ یعنی طبق مدلی که توسط تیم مینی سالن تعریف خواهد شد.

سوددهی پالونیا

همچنین در مورد سود تجمیعی در ویدیویی مستقل صحبت خواهد شد.


گام سوم: مشاوره های تلگرامی، مشاوره های تلفنی

 

همچنین ما مشاوره های رایگانی هم داریم که شما میتونید از طریق مشاوره های تلگرامی و سایت و یا مشاوره های تلفنی ، اطلاعات روز رو از مشاوران ما  بگیرید و نهایتا بخواین استارت کار خودتون رو بزنید.

 

مشاوره ی تلفنی: تولید محتوای مربوط به این واحد در حال تکمیله و پس از تولید فیلمهای اولیه ، شماره های مشاوره قرار داده میشن.

مشاوره ی تلگرامی: تولید محتوای مربوط به این واحد در حال تکمیله و پس از تولید فیلمهای پایه اولیه ، شماره های مشاوره قرار داده میشن.

 


گام چهارم: مشاهده ی فیلم های آموزشی کاشت و پرورش درخت پالونیا

تیم تحقیقاتی مینی سالن با تولید فیلم های آموزشی در تلاشه تا به شما کمک کنه تا با تماشای فیلمهای آموزشی و کسب اطلاعات کافی، کار خودتون رو شروع کنین.جهت مشاهده ی فیلم های آموزشی کاشت و پرورش درخت پالونیا روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده ی فیلم های آموزشی کاشت و پرورش درخت پالونیا

 


گام پنجم: دوره ی آموزشی کاشت و پرورش درخت پالونیا

اصلی ترین علت عدم موفقیت در پرورش نداشتن اطلاعات کافی و درست در مورد پرورشه.قبل از شروع به امر پرورش، ضروریست اطلاعات خود را در مورد پرورش ، اصول پرورش و نکات کلیدی موفقیت در پرورش بالا ببرید.

تیم تحقیقاتی مینی سالن  با برگزاری دوره ی آموزش کاشت و پرورش درخت پالونیا قصد داره شما عزیزان علاقه مند را با تمام نکات مربوط به پرورش  از انتخاب زمین ، تا خرید و کاشت نهال و بهترین پلن اقتصادی این حوزه آشنا کنه. 

دوره ی آموزشی کاشت و پرورش درخت پالونیا(زمان برگزاری این دوره آموزشی طی ماههای آینده برگزار  اعلام خواهد شد)

 


گام ششم: گذروندن طرح کار در مزرعه

 

 در دوره های آموزش پرورش ، شما  با کل اصول پرورش بصورت کامل آشنا میشید؛اما اکثر شماها خواستار کار در مزرعه به مدت چند روز جهت اجرایی کردن آموخته هاتون هستید.

 از اینرو تصمیم به برگزاری طرح کار در مزرعه نمودیم تا  شمایی که دوره های آموزش رو گذروندید بتونید بصورت عملی در مزرعه چند روزی فعالیت داشته باشید.

شرکت در طرح شامل هزینه هست که مربوط به هزینه اقامت ، پذیرایی و آموزش حین کاره که مبلغ این هزینه ها در زمان اجرای طرح اعلام میشه. برای هماهنگی با شماره هایی که در بالا (گام سوم) نوشته شده می تونید تماس بگیرید یا در تلگرام پیام بذارید.

 


گام هفتم: پیوستن به شبکه اجتماعی سینباد 365 (سامانه توسعه گردشگری و بهبود فضای کسب و کار ایران) جهت کسب بیشترین سود از کاشت و پرورش درخت پالونیا

وقتی عضو شبکه اجتماعی سینباد 365 (سامانه توسعه گردشگری و بهبود فضای کسب و کار ایران) میشید، به کمک مشاوران اپلیکیشن که در واقع مشاوران بازار شما هستند به یک بازار بزرگی وصل میشین که بازار مصرف بزرگی برای محصولات شماست و نگرانی شما برای فروش محصولاتتون قبل از شروع پرورش  رو برطرف میکنه.  همچنین فرصت های درآمدی جانبی هم بهتون معرفی می کنه تا مجموع درآمدتون افزایش پیدا کنه.


جهت آشنایی  بیشتر با  شبکه اجتماعی سینباد 365 (سامانه توسعه گردشگری و بهبود فضای کسب و کار ایران)و پیوستن به آن کلیک کنید.

 


گام هشتم: راه اندازی مزرعه

 

حالا شما اطلاعات کافی و آمادگی لازم جهت شروع کار پرورش رو دارید. حالا وقتشه که مزرعه ی خودتون رو راه اندازی کنید.

teleg تولید پنیر الاغ برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزش کاشت پالونیا عضو کانال تلگرامی پالونیا شوید

 

منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 

 

 

خواندن 240 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 26 اسفند 1398 ساعت 00:41


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از 
 شاخه های جدید پرورش و فرصت های جدید کسب و کار حوزه کشاورزی ، دامپروری و گردشگری مطلع شوید

به جمع 
4,702,667 نفره علاقمندان و فعالان حوزه کشاورزی و دامپروری بپیوندید. 

 

¤ تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما ¤

از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما

 

منو