4 گام خرید اصولی گوسفند بومی چندقلوزا

یکی از عمومی ترین دلایل شکست در کسب و کار پرورش گوسفند علی الخصوص گوسفند ژن دار چندقلوزا، خرید بدون اطلاعات کافی هست.یعنی گوسفند خریداری شده از استاندارد کافیبرخوردار نبوده و همین موضوع باعث شکست ما در پرورش میشه.

به همین علت باید جهت خرید گوسفند درجه یک ، 4 گام زیر رو طی می کنیم:

 

 

 

1- کسب اطلاعات

اصلی ترین علت در خرید ناموفق گوسفند ، نداشتن اطلاعات کافیه؛یعنی قبل از اینکه دانش کافی رو به دست بیاریم اقدام به خرید می کنیم و تصورمون اینه که همه گوسفندها یکی هستن و کافیه که گوسفند خریداری شده سالم باشه و یا درشت باشه.در صورتی که جهت موفقیت در زمینه پرورش گوسفند باید ، خودمون رو مجهز به اطلاعات کافی کنیم. 

به طور مثال چه سنی و از چه نژادهایی بخریم بهتره؟

یا چطور بفهمیم که دامی که میخریم از سلامت کافی برخورداره؟

یا از کجا بدونیم که گوسفند خریداری شده دارای ژن چندقلوزایی هست یا نه؟

جهت کسب اطلاعات هم میتونید مقالات پرورش گوسفند و فیلمهای مرتبط با پرورش گوسفند رو از طریق منوهای سایت مطالعه کنید

 

2- خرید از مرکز معتبر و اطمینان از سلامتی دام

در خرید گوسفند چندقلوزا ، باید از مراکزی اقدام به خرید کنیم که دانش کافی در مورد نژادها ، مفاهیم ژنتیک و اصول پرورش داشته باشن؛چرا که کسانی میتونن ادعای عرضه گوسفند ژن دار باکیفیت کنن که خودشون از دانش کافی برخوردار باشن و شما زمانی متوجه سطح دانششون میشید که خودتون از اطلاعات کافی برخوردار باشید که در گام قبلی به اون پرداختیم.

 جهت اطمینان از سلامتی گوسفندی که میخریم، باید درخواست آزمایش دام و صدور برگه سلامت در زمینه بیماریهای رایج رو داشته باشیم.

البته در دوره های آموزشی تیم تحقیقاتی مینی سالن ، به طور مفصل به این موضوع پرداخته میشه.

 

3- اطمینان از سلامتی و ژن دار بودن دام

جهت اطمینان از ژن دار بودن گوسفند و کسب اطمینان از چندقلوزایی دام خریداری شده ،پس از پرداخت مبلغ بیعانه و دریافت رسید ، باید از دام خریداری شده خونگیری کرده و به آزمایشگاههای دولتی مرتبط ببریم و پس از اطمینان از ژن دار بودن دام ، اقدام به خرید نهایی کنیم.

* دام هایی که توسط تیم تحقیقاتی مینی سالن عرضه میشن ، تماما این مراحل رو طی میکنن و بهتون کمک میشه تا فرآیند کار رو به درستی و طبق مشاوره انجام بدین و در تمامی مراحل کار هم خودتون حضور دارید.

 

4- هماهنگیها و اخذ مجوز جابجایی و حمل (در صورت نیاز)

یکی از مهمترین نکاتی که باید قبل از جابجایی دام انجام بدیم اینه که بررسی موانع حمل رو کنیم تا مطمئن بشیم که در جابجایی دام با مانعی مواجه نیستیم.در دامهایی که به وسیله تیم مینی سالن عرضه مین ، در تمام این مراحل تحت مشاوره و همکاری تیم قرار میگیرید.

در ادامه پیشنهاد می کنم به تماشای فیلم های آموزشی پرورش گوسفند چندقلوزا و مطالعه مقالات کوتاه آموزشی پرورش گوسفند چندقلوزا بنشینید و از مطالب و فیلم های مفید و کاربردی بهره ببرید.

 

 

 

خواندن 6094 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 08 دی 1400 10:19


عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از
 شاخه های جدید و سودده کشاورزی و دامپروری و فرصت های جدید سرمایه گذاری مطلع شوید


تیم تحقیقاتی مینی سالن ، همراه قدم به قدم شما | از مشاوره اولیه جهت انتخاب بهترین زمینه فعالیت متناسب با شرایط شما ، تا خرید تضمینی محصولات تولیدی شما در کنار شماییم

تمامی حقوق برای وبسایت مینی سالن محفوظ میباشد | 1392 - 1400