پرورش مرغ بومی تخمگذار

آیا شما هم مثل خیلی از عزیزان علاقمند به پرورش سر دوراهی گیر کردین و نمیدونین چه چیزی رو برای پرورش انتخاب کنین؟ اینکه دام بهتره یا طیور؟ حشرات بهتره یا گیاهان؟ بلدرچین بهتره یا مرغ تخمگذار؟  بوقلمون بهتره یا بلدرچین؟ اینکه یکی میگه سود این بیشتره و یکی میگه سود اون یکی و ...

تیم تحقیقاتی مینی سالن نقشه ی راه پرورش را در 9  گام برای  شما دوستان ترسیم کرد تا قبل از اینکه که کار خودتون رو  شروع کنین اطلاعاتتون کامل باشه و درست تصمیم بگیرین . برای موفقیت  لازمه این 9 مرحله پله به پله و به ترتیب طی بشه تا انشاالله در این امر موفق بشید. این مراحل شامل:

 

 

 

مراحل 9 گانه ای که شما رو به نتیجه مطلوب میرسونه:

 

 

  گام اول:  مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش مرغ بومی لازمه بدونید

 

  گام دوم:  جدول مقایسه ی سود و خرید تضمینی و بازار شاخه های مختلف پرورش

 

  گام سوم:  مطالعه ی طرح توجیهی مرغ بومی

 

  گام چهارم: مشاوره های تلگرامی ،مشاوره های تلفنی یا مشاوره های حضوری 

 

  گام پنجم:  مشاهده ی فیلم های آموزشی پرورش مرغ بومی

 

  گام ششم:  دوره های آموزشی پرورش مرغ بومی

 

 گام هفتم:   گذروندن طرح کار در مزرعه

 

  گام هشتم:  پیوستن به سامانه مشاغل

 

  گام نهم:  راه اندازی مزرعه

 

 


 گام اول: مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش مرغ بومی لازمه بدونید:

در زمینه های مرتبط با پرورش ، پرورش مرغ بومی اعم از مرغ بومی تخمگذار و یا مرغ بومی جهت تولید نیمچه و عرضه به بازار از بیشترین تقاضا برخورداره و علت اون قدمت زیاد اون نسبت به سایر طیوره و همه ما به شکلی تجربه پرورش مرغ بومی رو بطور مستقیم و غیرمستقیم داریم.

اما نکته مهم اینه که وقتی بصورت اقتصادی به مقوله پرورش مرغ بومی نگاه میکنیم داستان بسیار متفاوت از حالت سنتیه که هممون در اطرافمون دیدیم.در سیستم سنتی پرورش مرغ بومی خیلی چشم داشتی به درآمدزایی نداشتن و فقط نیازهای خودشونو تامین میکرد و نهایتا یه درآمد جانبی بسیار کوچیک براشون بود.

اما امروزه علاقمندان به پرورش مرغ بومی نگاه کاملا اقتصادی به این حوزه دارن و اینجاست که باید بسیار با مطالعه قدم برداشت.اولین گامی که ضروریه گذروندن دوره عملی پرورشه تا علم این کار رو بدست بیاریم و بدون گذروندن این دوره قطعا با شکست مواجه میشیم.

سالهاست که در این زمینه به تولید فیلم ها و مقالات کوتاه ولی کاربردی پرداختیم.جهت مشاهده و مطالعه مقالات مرتبط با پرورش مرغ بومی روی لینک زیر کلیک کنید:

 

 


گام دوم: جدول مقایسه ی سود و خرید تضمینی و بازار شاخه های مختلف پرورش( اگر قبلا  این جدول را مطالعه کردید، به گام بعدی برید)

تیم تحقیقاتی مینی سالن با ارائه ی جدو ل مقایسه ی سود ، خرید تضمینی و بازار شاخه های مختلف پرورش شما عزیزان را برای گرفتن تصمیم درست یاری می کنه. برای مشاهده ی جدول مقایسه ی سود شاخه های مختلف پرورش روی لینک زیر کلیک کنید:

جدول مقایسه ی سود و خرید تضمینی و بازار شاخه های مختلف پرورش

 


گام سوم: مطالعه ی طرح توجیهی پرورش مرغ بومی( اگر قبلا  این طرح را مطالعه کردید، به گام بعدی برید)

شما دوستان عزیزی که قصد فعالیت در حوزه های پرورش و یا هر حوزه دیگه ای رو دارید بسیار ضروریه که دست به ماشین حسابتون خوب باشه و تو کار محاسبات توان های حداقلی رو داشته باشید. و بتونید طرح توجیهی اون کسب و کاری که میخواین راه اندازی کنید رو خودتون بنویسید. جهت انجام این کار نیاز نیست که حتما طرح های توجیهی بسیار پیچیده چند ده صفحه ای رو بنویسید بلکه میتونید طرح توجیهی که ما تو سایت مینی سالن و تو کانال هامون میذاریم رو بعنوان نمونه که طرح های توجیهی یک و نیم صفحه ای هستند رو بعنوان پیش فرض داشته باشیم . اون اعداد و ارقامی که مدنظرخودتون هست رو میخواین تو این طرح ها قرار بدین . نهایتا بخواین تصمیم بگیرین که اون شاخه مناسب شروع جهت فعالیت هست یا نه. شما دوستان اگه کار پرورش خودتون رو تا زمانی که شروع نکردین بهتره که حتما بخواین محاسبات و طرح توجیهی شاخه های مختلف رو مروری داشته باشید. برای مطالعه ی طرح توجیهی شاخه های مختلف پرورش روی لینک زیر کلیک کنید:

مطالعه ی طرح توجیهی پرورش مرغ بومی

 


گام چهارم: مشاوره های تلگرامی، مشاوره های تلفنی یا مشاوره های حضوری 

 

همچنین ما مشاوره های رایگانی هم داریم که شما میتونید از طریق مشاوره های تلگرامی و سایت و یا مشاوره های تلفنی ، اطلاعات روز رو از مشاوران ما  بگیرید و یا در مشاوره های حضوری که داریم بخواین اطلاعات لازم رو بگیرید و نهایتا بخواین استارت کار خودتون رو بزنید.

 

مشاوره ی تلفنی: جهت مشاوره ی تلفنی لطفا به شماره ی 09118928920 پیامک داده و درخواست ساعت مشاوره نمایید.

مشاوره ی تلگرامی: جهت مشاوره ی تلگرامی شماره ی 09118928920 در تلگرام پیام دهید؛ در همان روز به سوالاتتون پاسخ داده میشه.

مشاوره ی حضوری: جهت مشاوره ی حضوری لطفا با شماره ی 01152211494 تماس گرفته تا روز و ساعت خاصی جهت مشاوره ی مستقیم از جناب مهندس سلیمانی تعیین بشه.

 


گام پنجم: مشاهده ی فیلم های آموزشی پرورش مرغ بومی

تیم تحقیقانی مینی سالن  با تولید فیلم های آموزشی در تلاش است به دوستانی که قصد فعالیت تو شاخه های پرورش رو دارن کمک کند تا با تماشا و با  کسب اطلاعات کافی کار خودشون رو شروع کنن.جهت مشاهده ی فیلم های آموزشی روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده ی فیلم های آموزشی پرورش مرغ بومی

 


گام ششم: دوره های آموزشی پرورش مرغ بومی

اصلی ترین علت عدم موفقیت در پرورش نداشتن اطلاعات کافی و درست در مورد پرورشه.قبل از شروع به امر پرورش، ضروریست اطلاعات خود را در مورد پرورش ، اصول پرورش و نکات کلیدی موفقیت در پرورش بالا ببرید.

تیم تحقیقانی مینی سالن  با برگزاری دوره های عملی پرورش قصد دارد شما عزیزان علاقه مند را با تمام نکات مربوط به پرورش  از سالن و تجهیزات گرفته تا شناسایی دام، طیور، حشرات و گیاهان خوب و نکات کلیدی پرورش و غیره بصورت عملی آشنا  کنه.  برای مشاهده ی دوره های عملی پرورش عقرب روی لینک زیر کلیک کنید.

دوره های آموزشی پرورش مرغ بومی

 


گام هفتم: گذروندن طرح کار در مزرعه

 

 در دوره های آموزش عملی پرورش ، کارآموزان عزیز با کل اصول علمی پرورش بصورت کاملا عملی آشنا میشوند؛اما اکثر این عزیزان خواستار کار در زمرعه به مدت چند روز جهت اجرایی کردن آموخته هایشان هستند.

 از اینرو تصمیم به برگزاری طرح کار در مزرعه نمودیم تا عزیزانی که دوره های عملی آموزش را گذرانده اند بتوانند بصورت عملی در مزرعه چند روزی فعالیت داشته باشند.

شرکت در طرح شامل هزینه بوده که مربوز به هزینه اقامت ، پذیرایی و آموزش حین کار میباشد که مبلغ این هزینه ها در زمان اجرای طرح اعلام میگردد. برای هماهنگی با شماره هایی که در بالا (گام چهارم) نوشته شده می تونید تماس بگیرید یا در تلگرام پیام بگذارید.

 


گام هشتم: پیوستن به سامانه مشاغل

وقتی عضو سامانه مشاغل میشین، در واقع به یک بازار بزرگی وصل میشین که بازار مصرف بزرگی برای محصولات شماست و نگرانی شما برای فروش محصولاتتون قبل از شروع پرورش  رو برطرف میکنه. جهت درک بهتر موضوع پیشنهاد می کنم فیلم زیر رو مشاهده کنین و بعد از اون با کلیک بر روی دکمه ی سبز رنگ، فرم پیوستن به سامانه مشاغل رو پر کنین.

(عزیزانی که از سرعت اینترنت پایینی برخوردارند می توانند متن فیلم را با کلیک روی لینک زیر فیلم بخونند.)  

 

  جهت مطالعه ی متن فیلم کلیک کنید

 

جهت پیوستن به سامانه مشاغل فرم زیر را پر کنید:

 


گام نهم: راه اندازی مزرعه

 

اگر جزء دوستانی هستید که سال اولی هست که می خواین کار پرورش رو شروع کنین، بهتره که به جای خرید زمین و ساخت سالن یا خرید سالن،‌ از سالن های اجاره ای استفاده کنین، و احتمالا اگر میخواین کارگر هم بگیرین و خودتون هم کار نکنین، ‌بهتره که از سالن های دیگران به شکل مشارکتی استفاده کنین. چون به این شکل هم هزینه های سالن کم میشه و هم هزینه های کارگر سرشکن میشه. این موضوع در زمینه گوسفندها و کلا دام ها متداوله. در زمینه دام سبک، علی الخصوص گوسفند و احتمالا الاغ، ‌اگه بخواین به این شکل عمل کنین و مشکل تامین سالن توسط اطرافیانتون رو دارین، میتونین مشکلتون رو با تیم تحقیقانی مینی سالن مطرح کنین و ما بعد از بررسی های اولیه در صورت امکان، از سالن هایی که داریم در اختیار شما  عزیزان میذاریم تا بخواین کار خودتون رو شروع کنین.

 

منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 

مطالبی که بهتره در مورد پرورش مرغ بدونید

 

  طرح توجیهی پرورش مرغ بومی

 


  دوره آموزش عملی پرورش مرغ بومی

 


 قیمت روز

 


 فیلم های آموزشی پرورش مرغ بومی

 


 آرشیو مقالات آموزشی پرورش مرغ بومی

 


 

همچنین از طریق فرم زیر میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید.

خواندن 20880 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 11 دی 1397 ساعت 11:26
این مطلب رو به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ها   

0 #12 محم 1397-10-20 12:55
سلام خسته نباشین
بعضی از مرغ های من یکی از پاهاشون رو بالا میگیرن و به سختی راه میرن بعضی هاشون هم انگشت های پاهاشون کج نشون میده و جالب اینجاست که همه پاهای راستشون هست. کف سالن مون هم سیمانه ولی بعضی وقتا کود زیاد جمع میشه، امکان داره که از کود باشه؟؟ تشکر فراوان
******
پاسخ
سلام دوست عزیز
سن مرغ رو ذکر نکردید و اینکه این مشکل از چه زمانی شروع شده !
احتمال داره نقص ژنیتیکی باشه و یا در دوران جوجگی در اثر رطوبت بالا ایجادشده باشد واینکه در بستر بهتر است از پوشال استفاده کنید در لایه سه تا 5 سانتی و بالا گرفتن پا امکان دارد از درد مفاصل باشد.
به یک دامپزشک نشان دهید.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #11 vahid.vosoghi 1397-10-19 00:54
سلام.
برای گرفتن تخم نطفه دار به اعضای هر خروس چندتا مرغ خوبه؟
یه سوال دیگه ایا سن خروس باید بیشتر از مرغ باشه.مثلا هر دو ۶ ماهه باشن نطفه ضعیف میشه؟
ممنون از راهنمایاتون
*****
پاسخ
سلام دوست عزیز
برای تشکیل گله مادر مرغ بومی تخمگذار به ازای هر 9 مرغ یک خروس نیاز است و در گله مرغ و خروس بهتر است یک سن باشن.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #10 vahid.vosoghi 1397-10-17 23:50
سلام.
میخواستم بدونم نیمچه ۳ماهه که باید ۱۲ ساعت خاموشی داشته باشه این خاموشی تو یک مرحله باشه مثلا ۹شب خاموشی تا ۹صبح.
یا اینکه مثلا دوتا ۶ ساعت خاموشی داشته باشم.ممنون از راهنمایتون
******
پاسخ
سلام دوست عزیز
یک مرحله خاموشی مناسب است برای نیمچه سه ماهه 10 الی 12 روشنایی و مابقی خاموشی در یک مرحله.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #9 محمد 1397-10-09 21:27
سلام
جیره ارزان تولیدی توسط خودمان که کلاسش را برگزار میکنید کیلویی چقدر تمام می شود
*****
پاسخ
سلام دوست عزیز
تقریبا کیلویی 200 تومان براتون ، ارزان تر درمیاد. ولی نکته مهم تر این موضوع اینه که دان تولید شده توسط خودتون از هر لحاظ مطمئن تر خواهد بود.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #8 Mohsen 1397-09-26 12:05
با سلام و عرض ادب ..
خروس های بومی دوره پرورش آن چند ماه است چه مقدار دان مصرف میکند و تا چه اندازه وزن میگیرد.
ممنون از شما وتشکر از زحمات شما
********
پاسخ
سلام دوست عزیز
خروسهای بومی بسته به کیفیت گله مادری و نژاد و کیفیت پرورش وزن گیری متفاوتی دارند از 1کیلو در دوماهگی تا 3 کیلو در 4الی 5 ماهگی به طور متوسط میتونن وزن بگیرن و بسته کیفیت گله میزان مصرف دان در سه ماهگی از 80 گرم تا 120 گرم در 5ماهگی است.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #7 متین 1397-09-17 19:18
با عرض سلام و خسته نباشید .خیلی وقته با سایتتون اشنام و پارسال هم ازتون نیمچه خریداری کردم .نمیگم نیمچه هاتون بد بودن نه ولی تو ترکیه یه نژاد سیاه رنگ دیدم واقعا ۲۰ بودن اونجورم که شنیدم راست دروغشون گفتن ۳۰۰تا تخم هر دوره میزارن خواستم نظر شمارو بدونم چون تجربتون در این مورد زیاده.گفتم اگه واقعا اینجوری باشه من اشنا دارم واسم از ترکیه وارد کنه و مرغ مادر برایه تخم نطفه دار پر ورش بدم و جوجه ازش بگیرم خواستم بدونم ایا طرفدار داره میشه جوجه هاشو خرج کرد یا نه اگه جواب بدین ممنون میشم .بازم تشکر از سایت خوبتون.از ارومیه مزاحم شدم
********
پاسخ
سلام دوست عزیز
نمیدونم دقیقا منظورتان چه نژادی هست.
اتاکس زمانی بسیار تبلیغ شد و شاید مد نظرتان این مرغ باشه که طبق بررسی که انجام دادیم راندمان بالایی نداشت و در حد مرغهای دورگ داخلی بود .
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #6 سلام سایتتون عالیه 1397-08-30 14:43
دستگاه ازن ساز برای یه سالن 50متری چنده قیمتش؟
*****
پاسخ
سلام دوست عزیز
فعلا به علت نبود بعضی از قطعات به علت وارداتی بودن ، این دستگاه را تولید نمیکنیم.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
-1 #5 مصطفی دارابی 1397-08-09 05:11
سلام جناب .هزیمه خورد و خوراک 1000 قطعه جوجه اصلاح شده تا زمان تخم گزاری ب چ صورته
*****
پاسخ
سلام دوست عزیز
سن جوجه ها را مشخص نکردید.
هر قطعه جوجه مرغ بومی تخمگذار از یک روز گی تا شروع تخمگذاری 12 کیلو دان مصرف میکند.
برای اطلاع دقیق تر از میزان مصرف جیره در هر سنی جدول میزان مصرف دان از لینک زیر را دانلود کنید:
http://minisalon.ir/contents/item/86-2018-09-21-08-10-09
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #4 حسام 1397-07-12 16:45
سلام خسته نباشید
من یه سالن گاوداری دارم که ۲۰۰ متر هستش
در سه طرف سالن ۳۲ متر اخور چسبیده به دیوار داره که ۶۰ سانت از کف ارتفاع دارد و داخلش ۴۰ سانت عرض دارد .یعنی یه اخور به طول ۳۲ متر و عرض ۴۰ سانت
1.میخواهم ۱۰۰۰ عدد جوجه مرغ بومی تخمگذار ازتون خریداری کنم آیا این اخور ها واسه لانه تخمگذاری گذاری مناسب هستند یا کم هستش و باید لانه بیشری داشته باشد؟
2.آیا لانه ها حتما باید سر پوشیده و تاریک باشد ؟یا مشکلی ندارد
3.آیا واسه این سالن ۲۰۰ متری چند عدد لامپ ۹وات ال ای دی در زمان قبل تخمگذاری و بعد از تخمگذاری وجود داشته باشد؟
خیلی ممنونم
******
پاسخ
سلام دوست عزیز
زحمت بکشید عکس سالن و اخورها را در تلگرام ارسال کنید
شماره های تلگرام:
09118928920
09118928921
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #3 ارشد 1397-07-09 23:58
سلام خسته نباشید
مرغ تخم گذار فروشی دارین؟
*****
پاسخ
سلام دوست عزیز
مرغ بالغ نداریم و خریدش هم توصیه نمیکنیم سنینی که برای عرضه داریم از 1 روزه تا 3 ماهه است.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

سوالتو از این قسمت بپرس


GOTO_TOP

تماس با ما

 

راه های ارتباطی با ما:

    شماره مشاوره : 

 09114861623 و  ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۰ و ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱

(پاسخگویی مشاوره فقط در ساعات 9 الی 15 هر روز (بجز ایام تعطیل))

 

   شماره ثبت سفارش و ثبت نام در دوره آموزشی:

 01152211494  و 09114861623  و ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱(پاسخگویی 9 الی 14)

 

 تلگرام:    09114861623 و  ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۰ و ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱

 

آدرس های ما

آدرس:

آدرس دفتر مشاوره : مازندران - چالوس - بلوار امام رضا - جنب ترمینال شهسوار - ساختمان دریا (فقط با هماهنگی قبلی)

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه مرغ: تهران (یکروزه) و همدان(یکروزه و نیمچه)

آدرس مزرعه گوسفند چندقلوزا و شیری: همدان ، مرکز تحقیقات سازمان جهاد

آدرس آزمایشگاه تولید جنین گوسفند چندقلوزا و شیری: همدان ، مرکز تحقیقات سازمان جهاد

آدرس مزرعه الاغ شیری: فارس ، خرامه

آدرس دفتر کارگاه تولید تجهیزات مرغداری: مازندران ، بابل، جاده قدیم آمل به بابل ، خشرودپی (فقط با هماهنگی قبلی)