پرورش مرغ بومی تخمگذار | 8 گام طلایی که در زمینه ی پرورش مرغ بومی باید بردارید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پرورش مرغ بومی تخمگذار، 8 گام طلایی که در زمینه ی پرورش مرغ بومی باید بردارید

 

پرورش مرغ بومی تخمگذار یا مرغ محلی تخمگذار از بهترین و پرسودترین زمینه های پرورش مرغ محسوب میشه. مرغ های بومی تخمگذار بخاطر مقاومت بالا در مقابل انواع بیماری، راندمان تخمگذاری بسیار بالا(بسته به نژاد بین ٢۴۰ تا ٣٢۰ تخم در سال )، وزن گیری مطلوب(وزن مرغ تا ٣.٢۰۰ کیلوگرم و وزن خروس تا ۴.١۰۰ کیلوگرم) و نگهداری راحت تر، بهترین گزینه برای پرورش دهندگان محسوب میشن. در ادامه 8 گام طلایی که قبل از شروع پرورش باید به اون ها توجه کنید، توضیح داده میشه.

 

  نکته: اگر در زمینه ی پرورش مرغ بومی تخمگذار به نتیجه رسیدین این صفحه رو مطالعه کنین و اگه هنوز به نتیجه نرسیدین پیشنهاد می کنم  صفحه مشاوره گام به گام رو مطالعه کنین.

 

تیم تحقیقاتی مینی سالن نقشه ی راه پرورش مرغ بومی تخمگذار رو در 8  گام برای شما ترسیم کرده تا قبل از اینکه که کار خودتون رو بعنوان پرورش دهنده مرغ بومی شروع کنین اطلاعاتتون کامل باشه و بهترین تصمیمات رو بگیرین . برای موفقیت در زمینه پرورش مرغ بومی، لازمه این 8 مرحله پله پله و به ترتیب طی بشه تا ان شا الله در این کار موفق بشید. این مراحل شامل:

 

 

 

مراحل 8 گانه ای که شما رو به نتیجه مطلوب میرسونه:

 

 

  گام اول:  مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش مرغ بومی لازمه بدونید

 

  گام دوم:  مطالعه ی طرح توجیهی پرورش مرغ بومی

 

  گام سوم: مشاوره های تلگرامی ،مشاوره های تلفنی

 

  گام چهارم: مشاهده ی فیلم های آموزشی پرورش مرغ بومی

 

  گام پنجم:  دوره آموزشی پرورش مرغ بومی

 

  گام ششم:  گذروندن طرح کار در مزرعه

 

 گام هفتم:  پیوستن به سامانه مشاغل جهت کسب بیشترین سود از پرورش مرغ بومی

 

  گام هشتم:  راه اندازی مزرعه

 

 


 گام اول: مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش مرغ بومی لازمه بدونید:

در زمینه های مرتبط با پرورش ، پرورش مرغ بومی اعم از مرغ بومی تخمگذار و یا مرغ بومی جهت تولید نیمچه و عرضه به بازار از بیشترین تقاضا برخورداره و علت اون قدمت زیاد اون نسبت به سایر طیوره و همه ما به شکلی تجربه پرورش مرغ بومی رو بطور مستقیم و غیرمستقیم داریم.

اما نکته مهم اینه که وقتی بصورت اقتصادی به مقوله پرورش مرغ بومی نگاه میکنیم داستان بسیار متفاوت تر از حالت سنتیه که هممون در اطرافمون دیدیم.در سیستم سنتی پرورش مرغ بومی خیلی چشم داشتی به درآمدزایی نداشتن و فقط نیازهای خودشونو تامین میکرد و نهایتا یه درآمد جانبی بسیار کوچیک براشون بود.لازمه بدونید تخم مرغ بومی، بازار با ثبات تری نسبت به تخم مرغ صنعتی داره و برای پرورش مرغ بومی با هر تعداد خیلی آسون تر میشه مجوز گرفت.

اما امروزه علاقمندان به پرورش مرغ بومی نگاه کاملا اقتصادی به این حوزه دارن و اینجاست که باید بسیار با مطالعه قدم برداشت.اولین گامی که ضروریه گذروندن دوره پرورشه تا علم این کار رو بدست بیاریم و بدون گذروندن این دوره قطعا با شکست مواجه میشیم.

سالهاست که در این زمینه به تولید فیلم ها و نکات کوتاه ولی کاربردی  به صورت مطلب پرداختیم.جهت مشاهده و مطالعه مطالب مرتبط با پرورش مرغ بومی روی لینک زیر کلیک کنید:

 

 نکته: محصول تولیدی (تخم مرغ محلی) شامل خرید تضمینی تیم تحقیقاتی مینی سالن هست.


گام دوم: مطالعه ی طرح توجیهی پرورش مرغ بومی( اگر قبلا  این طرح را مطالعه کردید، به گام بعدی برید)

قبل از اینکه دست به کار بشید خوبه بدونید که به ازای سرمایه ای که می ذارید در پایان سال چقدر سود می کنید برای همین لازمه  که دست به ماشین حساتون خوب باشه. در ادامه طرح توجیهی شاخه ی پرورش مرغ بومی که تقریبا به روز هست رو مروری داشته باشید و توجیه اقتصادی پرورش مرغ بومی رو ببینید. برای مطالعه ی طرح توجیهی مرغ بومی  روی لینک زیر کلیک کنید:

مطالعه ی طرح توجیهی پرورش مرغ بومی

 


گام سوم: مشاوره های تلگرامی، مشاوره های تلفنی

 

همچنین ما مشاوره های رایگانی هم داریم که شما میتونید از طریق مشاوره های تلگرامی و سایت و یا مشاوره های تلفنی ، اطلاعات روز رو از مشاوران ما  بگیرید و نهایتا بخواین استارت کار خودتون رو بزنید.

 

مشاوره ی تلفنی: جهت مشاوره ی تلفنی لطفا به شماره ی 09118928921 پیامک داده و درخواست ساعت مشاوره نمایید.

مشاوره ی تلگرامی: جهت مشاوره ی تلگرامی به شماره ی 09118928921 در تلگرام پیام دهید؛ در همان روز به سوالاتتون پاسخ داده میشه.

 

 


گام چهارم: مشاهده ی فیلم های آموزشی پرورش مرغ بومی

تیم تحقیقاتی مینی سالن با تولید فیلم های آموزشی در تلاشه تا به شما کمک کنه تا با تماشای فیلمهای آموزشی و کسب اطلاعات کافی، کار خودتون رو شروع کنین.جهت مشاهده ی فیلم های آموزشی مرغ بومی روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده ی فیلم های آموزشی پرورش مرغ بومی

 


گام پنجم: دوره ی آموزشی پرورش مرغ بومی

اصلی ترین علت عدم موفقیت در پرورش نداشتن اطلاعات کافی و درست در مورد پرورشه.قبل از شروع به امر پرورش، ضروریست اطلاعات خود را در مورد پرورش ، اصول پرورش و نکات کلیدی موفقیت در پرورش بالا ببرید.

تیم تحقیقاتی مینی سالن  با برگزاری دوره ی آموزش پرورش مرغ بومی قصد داره شما عزیزان علاقه مند را با تمام نکات مربوط به پرورش  از سالن و تجهیزات گرفته تا شناسایی طیور و نکات کلیدی پرورش و غیره آشنا کنه.  در صورتی که در زمان برگزاری دوره سالن پرورش خالی باشه بازدید از سالن هم وجود داره. برای مشاهده ی دوره ی پرورش مرغ بومی روی لینک زیر کلیک کنید.

دوره ی آموزشی پرورش مرغ بومی

 


گام ششم: گذروندن طرح کار در مزرعه

 

 در دوره های آموزش پرورش ، شما  با کل اصول پرورش بصورت کامل آشنا میشید؛اما اکثر شماها خواستار کار در مزرعه به مدت چند روز جهت اجرایی کردن آموخته هاتون هستید.

 از اینرو تصمیم به برگزاری طرح کار در مزرعه نمودیم تا  شمایی که دوره های آموزش رو گذروندید بتونید بصورت عملی در مزرعه چند روزی فعالیت داشته باشید.

شرکت در طرح شامل هزینه هست که مربوط به هزینه اقامت ، پذیرایی و آموزش حین کاره که مبلغ این هزینه ها در زمان اجرای طرح اعلام میشه. برای هماهنگی با شماره هایی که در بالا (گام سوم) نوشته شده می تونید تماس بگیرید یا در تلگرام پیام بذارید.

 


گام هفتم: پیوستن به سامانه مشاغل جهت کسب بیشترین سود از پرورش مرغ بومی

وقتی عضو سامانه مشاغل میشید، در واقع به یک بازار بزرگی وصل میشین که بازار مصرف بزرگی برای محصولات شماست و نگرانی شما برای فروش محصولاتتون قبل از شروع پرورش  رو برطرف میکنه.  همچنین فرصت های درآمدی جانبی هم بهتون معرفی می کنه تا مجموع درآمدتون افزایش پیدا کنه. جهت درک بهتر موضوع پیشنهاد می کنم فیلم زیر رو مشاهده کنین.

(عزیزانی که از سرعت اینترنت پایینی برخوردارند می توانند متن فیلم را با کلیک روی لینک زیر فیلم بخونند.)  

 

  جهت مطالعه ی متن فیلم کلیک کنید

 

جهت آشنایی  بیشتر با سامانه ی مشاغل و گردشگری و پیوستن به سامانه روی لینک زیر کلیک کنید.

آشنایی با سامانه ی مشاغل و گردشگری

 

 


گام هشتم: راه اندازی مزرعه

 

حالا شما اطلاعات کافی و آمادگی لازم جهت شروع کار پرورش رو دارید. حالا وقتشه که مزرعه ی خودتون رو راه اندازی کنید.

 

منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 

خواندن 27694 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 22 فروردين 1398 ساعت 12:20
این مطلب رو به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ها   

0 #33 مرضیه 1398-02-01 01:06
سلام خسته نباشید
میخواستم بدونم گذروندن دوره های آموزشی کافیه ویا باید در دوره های طرح کار در مزرعه هم ثبت نام کنیم
*******
پاسخ
سلام بزرگوار
در دوره های اموزشی صفرتاصد مطالب به صورت تئوری برای شما اموزش داده میشود ولی در طرح کار عملی در مزرعه آموزش و کسب اطلاعات از طریق مشاهده عینی وعملی است.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #32 یوسف 1398-01-28 12:06
با عرض سلام و خسته نباشید. با تشکر از مطالب خوبتون که در سایت قرار می دهید. من یه موضوعی رو میخواستم مطرح کنم با توجه به تحریم ایران متاسفانه دیگه سویا پیدا نمیشه و چندتا از دوستانم دیگه نتونستن از مرغ هاشون تخم بگیرن و مجبور به فروش مرغ هاشون کردن اونم در تعداد مثلا هزار یا دو هزارتایی اکثرا. سوالم اینه کسی بخواد مرغ بومی پرورش بده با این مشکل چطوری میتونه برخورد کنه. شما چه راهکاری برای کمبود دان خوب در این روزها پیشنهاد میدید که راندمان تخم گذاری بره بالا؟ ممنون
*********
پاسخ
سلام بزرگوار
برای این موضوع میشه از جیره جایگزین استفاده کرد که در مرحله تحقیق ما بر روی چند گله استفاده کرده و نتیجه بسیار خوبی گرفتیم و تیم جیره نویسی که در این زمینه کار میکنه میتونه در مورد جیره جایگزین به دوستان کمک کنه و به احتمال زیاد به زودی عرضه این جیره رو هم خواهیم داشت.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #31 دستاربند 1398-01-19 13:44
سلام . روزتون به خیر . اگر نیمچه های بومی اصلاح شده سه ماهه ی شما رو بخرم ، آیا زمانی که به تخم بیان ۰.۷۵ درصد تولید دارند ؟ نیمچه های اصلاح شده ی رنگی زمانی که به تخم بیان چند درصد در ماه تولید دارند؟
********
پاسخ
سلام دوست عزیز
مرغها ظرفیت راندمان 75 درصد را دارند و بعضی از دوستانی که خرید کردند این راندمان را گرفتن ولی ما متوسط را 60تا 65 درصد در نظر میگیریم زیرا بیشتر دوستانی که شروع به کار میکنند مبتدی هستند و اصول پرورش و جیره را رعایت نمیکنند.
مرغ نژاد رنگی به طور متوسط تا 70 درصد راندمان را دارد ظرفیت تولید بالاتر برای افراد حرفه ای هم میتوان در نظر گرفت.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #30 البرز 1398-01-17 12:14
با عرض سلام و تبریک سال جدید و با تشکر از زحمات و راهنمایی های مفید شما
چند عدد مرغ بومی در حیاط منزل برای استفاده شخصی نگهداری میکنیم,از حضور شما چند سوال دارم,۱.تخم مرغ ها را چه مدت میشود در بیرون یخچال نگهداری کرد؟۲.چطور می توان تخم مرغ ها را در بیرون یخچال برای مدت طولانی تر نگه داشت؟(از مادربزرگم سوال کردم گفت تخم مرغ ها را درون ظرفی پر از نمک قرار بدهم و ظرف رو به صورت در بسته در زیر زمین منزل بگذارم)لطفا راهنمایی بفرمایید,با تشکر.
*********
پاسخ
سلام دوست عزیز
بستگی به فصل دارد و تخم مرغ در دمای بالای 17 درجه یکی دو روز بیشتر ماندگاری ندارد و بهتر است در یخچال نگهداری شود.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #29 ali 1398-01-15 21:20
سلام
راستش من و دوستم میخواستیم شروع کنیم به نگهداری مرغ تخم گذار و از اون جایی که واس خرید و نگهداری مرغ یه مبلغی باید سرمایه اولیه باشه . ساده میگم شرکت شما ممکنه که با ما قرار دادی رو ببنده که ما جوجه های ۴ ماه رو از شما بگیرم و تا یه دوره ازشون تخم بگیریم بعد از اون یا هزینه جوجه های رو که اول گرفته بودیم پرداخت کنیم یا این جوجه های رو که تبدیل به مرغ شدن به خود شرکت برگردونیم
چون این حالت به ما این امکان رو میده که با سرمایه ای که داریم مرغ بیشتری نگهداری کنیم حدودا شاید بشه با ۳۰ملیون ۲۰۰۰تا مرغ رو نگهداری کنیم و ازشون تخم بگیرم تا دوره تعویض مرغا برسه و اون موقه یا مرغا رو به شرکت برگردونیم یا پولی که قرار بوده اول واس جوجه هارو بدیم پرداخت کنیم اگر این حالت رو بشه با قرار داد وتضمینات دو طرف بست خیلی خوب میشه …. باتشکر….
*********
پاسخ
سلام بزرگوار
نه متاسفانه چنین شرایط قرار دادی نداریم.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #28 amir 1398-01-15 14:53
سلام خسته نباشید
1- باری بسته بندی تخم مرغ محلی نیاز به مجوز هست
2- کارتن های مخصوص رو از کجا تهیه کنیم ایا شما فروش کارتن هم دارید یا از کجا میتونیم خریداری کنیم
*******
پاسخ
سلام دوست عزیز
بله بسته بندی تخم مرغ نیاز به مجوز دارد برای طراحی بسته بندی و تهیه وکیوم میتونید از شرکتها مربوطه کمک بگیرید.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #27 حامد اصلانکوهی 1398-01-07 17:32
محل تحویل نیمچه مرغ ها از کدام شهر میباشد؟ آیا امکان تحویل حضوری هم وجود دارد؟
****************
سلام و عرض ادب. تحویل جوجه ها و نیمچه های مرغ بومی اصلاح شده و نژاد رنگی از همدان میباشد. ترجیح ما ای-ه شما هم در زمان تحویل تشریف داشته باشید و حضوری تحویل بگیرید
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #26 علی حسینی 1398-01-07 17:31
سلام. میزان مصرف دان هر مرغ بالغ روزانه چند گرم است و نحوه ی دان دهی آنها چگونه میباشد؟ آیا درطول روز همیشه در دانخوری ها دان باید قرار بدهیم؟
****************
سلام و عرض ادب. میزان مصرف دان هر مرغ بالغ روزانه 110 گرمه که باید این میزان رو در سه وعده بهشون دآد. در هر نوبت میزان مشخصیه
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #25 زیبا صامتی 1398-01-07 17:29
سلام. بنده قصد تولید تخم نطفه دار از نژاد پرتولید رنگی دارم. ایا امکان این وجود داره تعدادی جوجه مرغ و خروس بصورت تفکیک نشده از شما خریداری کنم؟
****************
سلام و عرض ادب. بله امکان خریداری جوجه های تفکیک نشده رنگی وجود داره که میتونید اونها رو پرورش و ازشون نسل گیری کنید
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #24 mohammad 1398-01-07 17:28
سلام. بنده قصد ساخت سالن با ظرفیت 3000قطعه دارم. مقدار فضا مورد نیاز برای این تعداد مرغ چند مترمربع است و این سالن معمولا باید با رعایت چه فاکتورهایی ساخته بشه؟
****************
سلام و عرض ادب.مقدار فضای مورد نیاز برای این تعداد مرغ بومی و درصورت پرورش در بستر 360 مترمربع است و برای اشنایی با اصول ساخت سالن شما باید در دوره اموزشی پروش مرغ که در اردیبهشماه برگزار میشه شرکت کنید و با توجه به منطقه ای که تشریف دارید سالن مناسب اقلیم خودتون رو بسازید
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

سوالتو از این قسمت بپرس


GOTO_TOP

تماس با ما

 

شماره مشاوره :

 

09114861623 و09118928921 و 09118928920

 

(پاسخگویی فقط در ساعات 9 الی 16 هر روز (بجز ایام تعطیل))

 

 

 شماره ثبت سفارش و ثبت نام در دوره آموزشی:

 

01152211494 و 09114861623 و09118928921 و 09118928920

 

(پاسخگویی 9 الی 16)

 

 

تلگرام:

 

09114861623 و 09118928921 و 09118928920

آدرس مراکز تیم تحقیقاتی مینی سالن(حضور فقط با هماهنگی قبلی)

آدرس دفتر مشاوره مازندران : مازندران - چالوس - بلوار امام رضا - جنب ترمینال شهسوار - ساختمان دریا

آدرس دفتر مشاوره همدان: همدان- جورقان - مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی - پارک علم و فناوری

آدرس اقامتگاه بوم گردی آموزشی: همدان ، امزاجرد

آدرس مزرعه گوسفند چندقلوزا و شیری: همدان ، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه مرغ: تهران (یکروزه) و همدان(یکروزه و نیمچه)

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه بوقلمون: زنجان (یکروزه و یکماهه) یا  همدان(یکروزه و یکماهه)

آدرس دفتر کارگاه تولید تجهیزات مرغداری: مازندران ، بابل، جاده قدیم آمل به بابل ، خشرودپی

آدرس مزرعه میل ورم ، سوپرورم و حشرات: مرکزی - اراک

آدرس مزرعه زالو: مرکزی - فراهان

آدرس مزرعه گیاهان دارویی: همدان و مرکزی ، اراک

آدرس مزرعه نهال پالونیا و نهال گردو:  همدان- جورقان - مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی

آدرس مزرعه الاغ شیری: فارس ، خرامه