پرورش بوقلمون| 8 نکته ای که قبل از پرورش بوقلمون باید به آن توجه کنید

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 پرورش بوقلمون| 8 نکته ای که قبل از پرورش بوقلمون باید به آن توجه کنید 

پرورش بوقلمون اصلاح شده سیاه و برنز به دلیل سود بالاتر، ثبات قیمت بیشتر و مقاومت بالاتر، از پرورش بوقلمون سفید به مراتب بهتر هست. میزان سوددهی مزرعه ی بوقلمون مادر برنز اصیل  با وزن گیری بالای 12 کیلو طی 5 ماه بسیار قابل توجه هست و بازار کشور نیازمند جوجه های این نژاد از بوقلمون هست.

 

نکته: اگر در زمینه ی پرورش بوقلمون به نتیجه رسیدین این صفحه رو مطالعه کنین و اگه هنوز به نتیجه نرسیدین پیشنهاد می کنم  صفحه  مشاوره گام به گام  رو مطالعه کنین.

 

تیم تحقیقاتی مینی سالن نقشه ی راه پرورش بوقلمون رو در 8  گام برای  شما ترسیم کرده تا قبل از اینکه که کار خودتون رو بعنوان پرورش دهنده شروع کنین اطلاعاتتون کامل باشه و بهترین تصمیمات رو بگیرین . برای موفقیت در زمینه پرورش بوقلمون، لازمه این 8 مرحله پله پله و به ترتیب طی بشه تا ان شا الله در این کار موفق بشید. این مراحل شامل:

 

 

 

 

 

  مراحل 8 گانه ای که شما رو به نتیجه مطلوب میرسونه:

 

 

  گام اول:  مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش بوقلمون لازمه بدونید

 

  گام دوم:  مطالعه ی طرح توجیهی پرورش بوقلمون 

 

  گام سوم: مشاوره های تلگرامی ،مشاوره های تلفنی

 

  گام چهارم:  مشاهده ی فیلم های آموزشی پرورش بوقلمون 

 

  گام پنجم:  دوره ی آموزشی پرورش بوقلمون 

 

 گام ششم:   گذروندن طرح کار در مزرعه

 

  گام هفتم: پیوستن به سامانه مشاغل جهت کسب بیشترین سود از پرورش بلدرچین  

 

  گام هشتم:  راه اندازی مزرعه

 

 


 گام اول: مقدمه؛ آنچه در مورد پرورش بوقلمون لازمه بدونید:

پرورش بوقلمون در ایران در دو فاز پرورش بوقلمون گوشتی و تشکل گله مادر بوقلمون جهت تولید تخم نطفه دار و جوجه بوقلمونه و این دو فاز هم شامل بوقلمون های سفید وارداتی و هم بوقلمون های سیاه رنگ میشه.

به علت نوسانات شدید قیمتی بوقلمون سفید ، پیشنهاد نمیشه که در این زمینه فعالیت کنید. یعنی در یک دوره پرورش سود خوبی میده و ممکنه در دوره بعدی سوددهی پرورش بوقلمون خیلی کمتر و حتی زیان ده بشه.و چون قیمتش در تمام کشور تقریبا نزدیک به هم هست چاره ای واسه فروشش به قیمت بالاتر نیست.

اما در مورد بوقلمون های سیاه رنگ؛ با 2 دسته بوقلمون مواجهیم: بوقلمون محلی یا بوقمون بومی  اصلاح شده و بوقلمون های سیاه و برنز وارداتی شامل نژاد بوقلمون برنز آمریکایی ، بوقلمون برنز انگلیسی ، بوقلمون برنز ارلوپ و ...

بوقلمون بومی اصلاح شده در طیف رنگ های متعددی هست و دوره پرورشش جهت گوشتی 7 ماهه که در این مدت بوقلمون نر وزنی حدود 7 کیلو و بوقلمون ماده وزنی حدود 4.5 کیلو میگیره.

اما بوقلمون برنز در صورتی که نسل اول باشه (F1) طی زمان حدود 4ماه ، بوقلمون نر وزنی حدود 13کیلو و بوقلمون ماده وزن حدود 8 کیلو میگیره و اگه از این بوقلمونها جوجه بگیریم به جوجه های تولیدی نسل دو (F2) گفته میشه که افت راندمان قابل توجهی در مقایسه با نسل اول دارن. یعنی وزنگیریشون به این صورته که طی 5 ماه نرها وزنی حدود 11 کیلو و ماده ها وزنی حدود 6کیلو میگیرن که اگه تکثیر از نسل اول عالمانه صورت نگیره این وزنگیری میتونه بسیار کمتر باشه.

پیشنهاد می کنم این مطلب رو هم بخونید: بهترین جوجه بوقلمون (گله F١ یا نسل اول) 

و نکته قابل توجهی که باید در نظر گرفت اینه که متاسفانه در بازار ایران همه بوقلمونها رو برنز میگن حتی اگه نسل 4 برنز وارداتی باشه که دیگه فرقی با بومی ها از لحاظ تولید  و وزنگیری نداره.

در زمینه پرورش بوقلمون اولویت با پرورش بوقلمون برنز و ارلوپ وارداتیه(نسل اول یا دوم) و بیشترین سود در تشکیل گله مادر جهت تولید تخم نطفه دار و تولید جوجه بوقلمونه که شامل خرید تضمینی تیم تحقیقاتی مینی سالن میشه.

اما جهت شروع فعالیت در این زمینه اولین گامی که ضروریه گذروندن دوره  پرورشه تا علم این کار رو بدست بیاریم و بدون گذروندن این دوره قطعا با شکست مواجه میشیم.

سالهاست که در این زمینه به تولید فیلم ها و مقالات کوتاه ولی کاربردی پرداختیم.جهت مشاهده و مطالعه مقالات مرتبط با پرورش بوقلمون روی لینک زیر کلیک کنید:

 

 نکته: محصول تولیدی (تخم نطفه دار و جوجه  یکروزه) شامل خرید تضمینی تیم تحقیقاتی مینی سالن هست.

 


 

گام دوم: مطالعه ی طرح توجیهی پرورش بوقلمون( اگر قبلا  این طرح را مطالعه کردید، به گام بعدی برید)

قبل از اینکه دست به کار بشید خوبه بدونید که هزینه پرورش بوقلمون چقدر هست و به ازای سرمایه ای که می ذارید در پایان سال چقدر سود می کنید . برای همین لازمه  که دست به ماشین حساتون خوب باشه. در ادامه طرح توجیهی شاخه ی پرورش بوقلمون که تقریبا به روز هست رو مروری داشته باشید. برای مطالعه ی طرح توجیهی پرورش بوقلمون روی لینک زیر کلیک کنید:

مطالعه ی طرح توجیهی پرورش بوقلمون 

 


گام سوم: مشاوره های تلگرامی، مشاوره های تلفنی

 

همچنین ما مشاوره های رایگانی هم داریم که شما میتونید از طریق مشاوره های تلگرامی و سایت و یا مشاوره های تلفنی ، اطلاعات روز رو از مشاوران ما  بگیرید و نهایتا بخواین استارت کار خودتون رو بزنید.

 

مشاوره ی تلفنی: جهت مشاوره ی تلفنی لطفا به شماره ی ۰٩١١۴٨۶١۶٢٣ پیامک داده و درخواست ساعت مشاوره نمایید.

مشاوره ی تلگرامی: جهت مشاوره ی تلگرامی به  شماره ی ۰٩١١۴٨۶١۶٢٣ در تلگرام پیام دهید؛ در همان روز به سوالاتتون پاسخ داده میشه.

 


گام چهارم: مشاهده ی فیلم های آموزشی پرورش بوقلمون 

تیم تحقیقاتی مینی سالن  با تولید فیلم های آموزشی در تلاشه تا به شما کمک کنه تا با تماشای فیلمهای آموزشی و کسب اطلاعات کافی، کار خودتون رو شروع کنین. جهت مشاهده ی فیلم های آموزشی بوقلمون روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده ی فیلم های آموزشی پرورش بوقلمون 

 


گام پنجم: دوره ی آموزشی پرورش بوقلمون 

اصلی ترین علت عدم موفقیت در پرورش نداشتن اطلاعات کافی و درست در مورد پرورشه.قبل از شروع به امر پرورش، ضروریست اطلاعات خود را در مورد پرورش ، اصول پرورش و نکات کلیدی موفقیت در پرورش بالا ببرید.

تیم تحقیقاتی مینی سالن  با برگزاری دوره ی پرورش بوقلمون قصد داره شما عزیزان علاقه مند را با تمام نکات مربوط به پرورش  از سالن و تجهیزات گرفته تا شناسایی طیور و نکات کلیدی پرورش و غیره آشنا کنه.  در صورتی که در زمان برگزاری دوره سالن پرورش خالی باشه بازدید از سالن هم وجود داره. برای مشاهده ی دوره ی پرورش بوقلمون روی لینک زیر کلیک کنید.

دوره ی آموزشی پرورش بوقلمون 

 


گام ششم: گذروندن طرح کار در مزرعه

 

در دوره های آموزش پرورش ، شما  با کل اصول پرورش بصورت کامل آشنا میشید؛اما اکثر شماها خواستار کار در مزرعه به مدت چند روز جهت اجرایی کردن آموخته هاتون هستید.

 از اینرو تصمیم به برگزاری طرح کار در مزرعه نمودیم تا  شمایی که دوره های آموزش رو گذروندید بتونید بصورت عملی در مزرعه چند روزی فعالیت داشته باشید.

شرکت در طرح شامل هزینه هست که مربوط به هزینه اقامت ، پذیرایی و آموزش حین کاره که مبلغ این هزینه ها در زمان اجرای طرح اعلام میشه. برای هماهنگی با شماره هایی که در بالا (گام سوم) نوشته شده می تونید تماس بگیرید یا در تلگرام پیام بذارید.

 


گام هفتم: پیوستن به سامانه مشاغل جهت کسب بیشترین سود از پرورش بوقلمون

وقتی عضو سامانه مشاغل میشید، در واقع به یک بازار بزرگی وصل میشین که بازار مصرف بزرگی برای محصولات شماست و نگرانی شما برای فروش محصولاتتون قبل از شروع پرورش  رو برطرف میکنه.  همچنین فرصت های درآمدی جانبی هم بهتون معرفی می کنه تا مجموع درآمدتون افزایش پیدا کنه. جهت درک بهتر موضوع پیشنهاد می کنم فیلم زیر رو مشاهده کنین.

(عزیزانی که از سرعت اینترنت پایینی برخوردارند می توانند متن فیلم را با کلیک روی لینک زیر فیلم بخونند.)  

 

  جهت مطالعه ی متن فیلم کلیک کنید

 

جهت آشنایی  بیشتر با سامانه ی مشاغل و گردشگری و پیوستن به سامانه روی لینک زیر کلیک کنید.

آشنایی با سامانه ی مشاغل و گردشگری

 

 


گام هشتم: راه اندازی مزرعه

 

حالا شما اطلاعات کافی و آمادگی لازم جهت شروع کار پرورش رو دارید. حالا وقتشه که مزرعه ی خودتون رو راه اندازی کنید.

 

 

منبع : minisalon.ir  (استفاده از مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 

خواندن 12288 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 11 خرداد 1398 ساعت 23:27
این مطلب رو به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ها   

0 #27 علی 1398-03-03 16:41
سلام میخواستم بدونم بوقلمون ارلوپ هر هفته چند تا تخم میزاره
*********
پاسخ
سلام دوست عزیز
هر بوقلمون در هر دوره سه ماهه حدود 40 تخم میدهند .
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #26 نگار عامری 1398-02-23 13:21
سلام برشما
پدرم یک سالن کوچیک سرپوشیده تو باغ داره که کفش از سیمانه وقابل میخواد در اونجا بوقلمون پرورش بده ...به نظر شما مکانش برای پرورش مناسبه؟؟؟
*****
پاسخ
سلام بزرگوار
با توجه به جثه سنگین بوقلمون فشار زیادی روی پاهای این پرنده است پس وجود یک بستر نرم و مناسب برای سالن شما مطرح میشود...که میتوان از پوشال به عنوان بستری مناسب برای این پرنده نام برد همچنین تهویه مناسب و دمای مورد نیاز پرنده باید تأمین بشه.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #25 شیرزادی 1398-02-23 13:07
با سلام و احترام
دنبال یک نژاد مناسب برای گله پروار یا تخم گذار بوقلمون هستم لطفا راهنمایی بفرمایید
****
پاسخ
سلام دوست عزیز
ما در زمینه پرورش بوقلمون نژاد ارلوپ رو برای عرضه داریم که نژاد دو منظوره است این نژاد وزنگیری وتخم گذاری بالایی داره
برای مشاوره وخرید با شماره های زیر از ساعت 9تا 5عصر تماس بگیرید
09118928921
09114861623
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #24 سجاد 1398-02-11 08:52
سلام
1-بوقلمون سینه پهن V1 فرانسوی که فروشنده ها وزن گیری ۲۸ الی ۳۰ کیلو البته در طی حدود ۸ الی ۹ رو اعلام میکنن آیا صحت دارد
2-آیا نژادی به این اسم وجود دارد
3 در صورت وجود این نژاد تفاوت آن با نژاد های ارولوپ در چه چیزی میتونه باشه؟
ممنون
*********
پاسخ
سلام دوست عزیز
بله نژاد v1 فرانسه وزنگیری بالایی دارد که درحال حاضر گله اصیل آن در کشور موجود نمیباشد و اکثرا هیبرید هستند که میزان وزنگیری آن در حدی که تبلیغ میشود نیست.
V1فرانسه و ارلوپ هر دو بومی هستند ولی راندمان تخمگذاری ارلوپ بالاتر است و همچنین گله ارلوپ در حال حاضر اصیل است .
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #23 سامیار 1398-01-30 18:05
باسلام میانگین دان مصرفی بوقلمون طی 5 ماه چقدره واینکه در این مدت هزینه تمام شده اش چقدر میشه با تشکر
*********
پاسخ
سلام دوست عزیز
میانگین دان مصرفی بوقلمون بومی در 5ماه حدود 30 کیلو است .
هزینه تمام شده بوقلمون طی این مدت حدودا صد تا 120 هزار تومان میشود .
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #22 سامیار 1398-01-20 22:15
باسلام میخواستم بدونم قیمت زنده بوقلمون ارولوپ وبومی با بوقلمون های بیوتی یکسانه ویکی اینکه من میخواستم 500 تابوقلمون ارولوپ پرواری پرورش بدم سودش طی 5 ماه چقدر میشه با تشکر
******
پاسخ
سلام بزرگوار
خیر قیمت بوقلمون زنده بومی و بیوتی (صنعتی)باهم فرق دارد والان قیمت بوقلمون بیوتی حدودا کیلویی 23 هزار و بوقلمون بومی حدودا 35تا 40 هزار است.
حداقل وزن فروش را میتونید 10 کیلو در نظر بگیرید و میانگین مصرف دان در این دوره را 30 کیلو و به این ترتیب حدودا سود تقریبی را محاسبه کنید.
برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید:
01152211494
09118928921
پاسخگویی 9صبح الی 5عصر
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #21 امیر فرج پور 1398-01-08 09:29
سلام. ایا در صورت استفاده همزمان از مرتع و سالن، باز محدودیت نوری و تاریکی در سالن رو باید رعایت کرد؟
****************
سلام و عرض ادب. در صورت استفاده همزمان از مرتع و سالن، خیر نیاز به رعایت محدودیت نوری نداریم. چون اگر فضای سالن تاریک باشد چشمان پرنده هنگام ورود به مرتع دچار شوک نوری میشود
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #20 majd 1398-01-08 09:27
باسلام. معمولا درصد تلفات در طول مدت پرورش بوقلمون چند درصد در نظر میگیرید و چطور میشه این تلفات را به حداقل رسوند؟
****************
سلام و عرض ادب. در بهترین حالت و با مدیریت صحیح پرورش میزان تلفات 7 درصد در کل دوره پرورش درنظر گرفته میشود. تنها راه جلوگیری از تلفات بوقلمون ها استفاده از شیوه صحیح مدیریتی است که این روش پرورش صحیح رو میتونید با شرکت در دوره های آموزشی که اردیبهشت ماه برگزار میکنیم یاد بگیرید.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #19 شاهرخ 1398-01-07 21:57
سلام. بنده قصد گوشتی کردن بوقلمون بومی اورلوپ از نژاد انگلیسی دارم. مقدار وزن گیری این نژاد در طول مدت 4 و نیم ماهه چه میزان است؟
****************
سلام و عرض ادب. میزان وزن گیری این نژاد با توجه به کیفیت پرورش، دان مصرفی، کیفیت گله مادر و... متفاوته اما شما میزان وزن گیری نرها رو بین 11 تا 15 کیلوگرم و ماده ها رو از 9 تا 11 کیلوگرم درنظر بگیرید
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #18 قاسم میردار 1398-01-07 21:55
بوقلمون های بومی که عرضه دارید در چه سنی شروع به تخم گذاری میکنند و مدت زمان تخم گذاریشون چند ماه است؟
****************
سلام و عرض ادب
سن تخم گذاری بوقلمون های بومی از 7 ماهگی میباشد و معمولا در مدت زمان 7 ماه پس از شروع تخم گذاری تولید دارند.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

سوالتو از این قسمت بپرس


GOTO_TOP

تماس با ما

 

شماره مشاوره :

 

09118928921 و 09114861623  و 09118928920

 

(پاسخگویی فقط در ساعات 9 الی 16 هر روز (بجز ایام تعطیل))

 

 

 شماره ثبت سفارش و ثبت نام در دوره آموزشی:

 

01152211494 و 09118928921 و 09114861623  و 09118928920

 

(پاسخگویی 9 الی 16)

 

 

تلگرام:

 

09118928921 و 09114861623  و 09118928920

آدرس مراکز تیم تحقیقاتی مینی سالن(حضور فقط با هماهنگی قبلی)

آدرس دفتر مشاوره مازندران : مازندران - چالوس - بلوار امام رضا - جنب ترمینال شهسوار - ساختمان دریا

آدرس دفتر مشاوره همدان: همدان- جورقان - مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی - پارک علم و فناوری

آدرس اقامتگاه بوم گردی آموزشی: همدان ، امزاجرد

آدرس مزرعه گوسفند چندقلوزا و شیری: همدان ، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه مرغ: تهران (یکروزه) و همدان(یکروزه و نیمچه)

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه بوقلمون: زنجان (یکروزه و یکماهه) یا همدان(یکروزه و یکماهه)

آدرس دفتر کارگاه تولید تجهیزات مرغداری: مازندران ، بابل، جاده قدیم آمل به بابل ، خشرودپی

آدرس مزرعه گیاهان دارویی: همدان و مرکزی ، اراک

آدرس مزرعه الاغ شیری: فارس ، خرامه