جیره جایگزین بلدرچین

 

جیره جایگزین ، یک راهکار کلیدی

 عرضه جیره ارزان بلدرچین از مهرماه در این صفحه اعلام میگردد.

در حوزه پرورش دام ، طیور و ... ، اصلی ترین هزینه مربوط به هزینه دان میباشد.(حدود 70 درصد از کل هزینه ها)

دان موجود در بازار هم تلفیقی از سویا و ذرت و ... و سایر نهاده هایی است که غالبا وارداتی بوده و قیمت بالایی دارند.مثلا قیمت دان بلدرچین تخمگذار بعد از شروع تخمگذاری کیلویی حدود 1450 تومان میباشد.

از اینرو انجام امور تحقیقاتی بر روی تهیه دان از روی غلات و دانه های داخلی مانند یولاف و  تفاله های موجود در هر منطقه مانند تفاله خرما ، تفاله زیتون و ... که قیمت به مراتب پایینتری دارند کاری است پر ارزش. (با حفظ راندمان)

خوب است بدانید آنچه پرورش را دارای توجیه میکند سه چیز است: نژاد خوب ، جیره جایگزین ، کیفیت گله مادر و اصول پرورش 

اگر در نژاد با محدودیت تخمگذاری مواجهیم جیره جایگزین ، جیره مکمل و تفاله ها میتوانند راهکار اصلی جهت پایین آمدن قیمت تمام شده محصولمان (در اینجا تخم بلدرچین و گوشت بلدرچین) باشند.

 

در حال حاضر مشغول مطالعات و آزمایشات نهایی بر روی انواع جیره های جایگزین هستیم و به زودی اخبار مربوط به جیره جایگزین را از طریق همین صفحه و کانال تلگرام toyour@ منتشر خواهیم کرد.

 

 آیا شما هم مطالعه و تجربه ای در این زمینه داشته اید؟

ما را از تجربیات خوب خود بهره مند کنید تا بتوانیم گامی در افزایش بهره وری واحدهای پرورش دام و طیور و .. داشته باشیم.

 

دیدگاه‌ها   

0 #1 Majid 1395-12-05 05:55
سلام من ۱۵ میلیون سرمایه اولیه دارم بایک سالن ۱۰۰ متری در روستا اگه بازار فروش تخم بلدرچین و هم تخم مرغ فراهم باشد. باتوجه به سرمایم کدوم یکی رو پیشنهاد میکنید؟ ممنون میشم جواب بدید.

****************
پاسخ
سلام دوست عزیز
با این میزان سرمایه حدود 450 قطعه مرغ بومی تخمگذار در بستر سالن میتونید پرورش بدید. سود ماهانش حدود 700 هزار تومان میشه.
در مورد بلدرچین ، با این میزان سرمایه حدود 2270 قطعه بلدرچین تخمگذار میتونید پرورش بدید که سود ماهانش حدود 680 هزار تومان میشه.
سودها تقریبا به هم نزدیکه.
ضمنا برای افراد تحت پشتیبانی مون در حال حاضر در زمینه تخم مرغ خرید تضمینی داریم.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نوشتن دیدگاه


GOTO_TOP