» تصاویر مرغ های نژاد جدید و ادامه مرغ های دورگ ایران - قسمت سوم

 

براستی همخون جفت کردن آیا کلا مردود است؟

خیر.یکی از راههای متداول جهت رسیدن به یک مرغ ، بلدرچین ، بوقلمون و ... ممتاز که به آن سوپر مرغ ، سوپ  بلدرچین و سوپر بوقلمون می گویند همخون جفت کردن است اما بعد از رسیدن به نتیجه مطلوب و حذف طیور با ينهای معیوب و ناقص ، از روشهایی مانند تشکیل مزرعه مرغ لاین استفاده میکنند.

در مورد نژاد جدید تیم مینی سالن هم از آنجا که نتیجه تکثیر مرغ های با خلوص نژادی بالای وارداتی و سازگار شدن آنها با شرایط بومی ایران مییباشد حال که به نتیجه خوبی رسیده ایم باید به فکر تشکیل لاین و تکثیر از آن ها با حفظ ویژگیهای مادری باشیم.

به همین دلیل در برنامه پیش رو قصد تشکیل و یا واردات گله موازی با تخمگذاری بالا ، جهت جفت کردن با نژاد جدید را داریم که جهت رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند صرف زمان هستیم.

 

تصاویری از خروسها و مرغ های مادر نژاد جدید تیم مینی سالن:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات   

 
0 #1 علی 1395-09-09 16:53
باسلام
اول بابت طراحی این سایت تشکر می کنم
1- به نظر شما پرورش مرغ محلی در منطقه سراوان رشت مناسب است؟ بنده قصد پرورش 1000 عدد را در فضای باز دارم و به خاطر بارندگی و رطوبت بالای آن در تابستان کمی تردید دارم.
2- فضای لازم برای محیط باز و همچنین فضای بسته برای شب چند متر می باشد؟
ممنون میشم از طریق ایمیل پاسخ دهید.

*************************
پاسخ
سلام دوست عزیز
1- پیشنهاد ما اینه که در فصول مناسب سال در محیط باز و مرتع (در صورت اطمینان از بهداشت و امنیت محیط )نگهداری بشه (چون در کیفیت و طعم تخم ها تاثیر میذاره) ولی چون شرایط آب و هوایی برای پرورش در محیط باز همیشه ممکن نیست بنابراین زمانهایی رو باید در بستر سالن که همه تجهیزات لازم و داشته باشه و از لحاظ دما و رطوبت و روشنایی مناسب باشه، نگهداری بشن. ولی در هر صورت شب باید در سالن نگهداری بشن.
2- فضای لازم برای نگهداری این تعداد مرغ در بستر سالن باید حداقل 100 متر باشه. فضای باز محدودیت نداره.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

GOTO_TOP